Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ti a színes körömlakkra...

Ti a színes körömlakkra szoktatok még felvinni egy átlátszót is?

Figyelt kérdés

2016. jún. 4. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én fedőlakkot szoktam felvinni.
2016. jún. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi a különbség a kettõ között?
2016. jún. 4. 21:58
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
Nem szoktam semmit felvinni rá, minek?
2016. jún. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 ~OnLány~ ***** válasza:
50%

Én 5 az 1-ben átlátszó lakkot szoktam felkenni, előbb azt, arra a színeset, majd újra az átlátszót.

Ez alapréteg, védőréteg, erősítő, ápoló és fedőréteg is.

Azért is kenem fel a legvégén, hogy tartósabb maradjon a lakk.

2016. jún. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Én ezt sose értettem. Ha én felkenek egyetlen réteg sima színes lakkot az sokkal tartósabb mintha 3 réteg lakk lenne rajta. A vastag lakkréteg könnyebben lepattog mindig.
2016. jún. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
A körmösöm mindig tesz a gél lakkomra. :)
2016. jún. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld :)
2016. jún. 4. 22:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, mivel így nem a szín kopik, és szebb a fénye
2016. jún. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 ~OnLány~ ***** válasza:
47%

5. Pont fordítva. Nekem így kibírta 1 hétig is, úgy hogy közben mosogattam is naponta, házimunkát is végeztem és még csak meg sem repedezett a lakk.

Pluszban jobb így, mert én imádom a sötét, élénk színeket, szépek nagyon a körmeim, gyakran is festem és így be is fogja a körmöm a színt, de ha teszek alapréteget, akkor nem.

Viszont ha csak egyszerűen felkenem pl. a fekete lakkot, más semmit, akkor már 2 nap múlva kezd lejönni.

2016. jún. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Amin sose spórolok: alaplakk és fedőlakk.

Az alap lakk nálam mindig egy színtelen körömerősítő. Nálam a Crystal nails volt ebben a nyeró, de nemrég váltottam Evelinere, mert olcsóbb és ugyanolyan jó. (8 in 1). Ezzel védem is a körmöm a lakk negatív hatásaitól, és ápolom is egyben.

Aztán jön a szín. Ez fajtától függően akár több rétegben is. De jó lakkoknál elég 1 is.

És végül a fedőlakk. Ezt én 2 dologból használom: az egyik, hogy magasfényt ad a manikűrömnek, a másik, hogy védi az alatta lévő réteget, tehát ha kopik akkor a felső színtelen réteg kezd el.

Nekem színes lakokból van olcsóbb és drága is, de a legrosszabb lakkom is simán kihúzza egy hétig jó minőségű fedőlakkal.


Szóval én ezen a kettőn nem szoktam soha spórolni és mindig rakok a körmömre, így nem törik a körmöm, nem színeződik el, nem kopik hamar a szín... 1 hétnél tovább is maradna ez az állapot, de 7 napnál tovább már zavar a lenövés, ezért lemosom és újrakenem. (meg megunom a designt is )

2016. jún. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!