Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nevetséges ha egy nem modell...

Nevetséges ha egy nem modell alkatú lány cosplay-ezik?

Figyelt kérdés
Nem nézek ki úgy mint a napjainkban lévő szépségideál, az arcom se kifejezetten szép, de rajongok a játékokért ezért szeretnék cosplayezni. Pár embernek beszéltem erről és néhányan azt mondták nem az én külsőmhöz való.

2016. aug. 23. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mások miatt hagynád veszni az álmaid?
2016. aug. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem akármilyen alkatú lány/fiú cosplay-ezik az nevetséges.

Szóval nem ezen múlik.

Ne az alkatod miatt mondj le róla, mert akármilyen vagy mindenképpen lesznek olyan taplók, mint én, akik kiröhögnek, és nem azért, mert duci vagy, hanem, mert ez gáz

2016. aug. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Már miért lenne nevetséges?

Különben sem csak Kagomét lehet cosplayelni...

2016. aug. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
A cosplay már önmagában is röhejes, nem az alkatod vagy az arcod miatt fognak kiröhögni.
2016. aug. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk egy 90 kilós lány akar beöltözni egy 40 kilós kiscsajnak akkor az nevetséges szokott lenni. De ennyi, a többi nem igazán számít.
2016. aug. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szóval néhányak szerint cosplayezni nevetséges, egy névtelen oldalon megmondóembernek lenni és másoknak beszólogatni viszont nem az...


Eleve, mi az, hogy nevetséges egy hobbin? Ha emberek olyan dolgokkal töltik az idejüket ami szórakoztatja őket, boldoggá teszi őket, szebbé teszi a hétköznapjaikat vagy az életüket, akkor mi jogon mondja bárki is erre hogy ez hülyeség? Nincsenek, legalábbis nem kellene hogy legyenek ilyen szigorú normák arról, hogy a hülyeség, mi a nevetséges, mi a gyerekes. Amíg embereket boldoggá tesz valami, de másoknak nem árt ezzel addig bármiről is van szó az egy teljesen rendben lévő dolog.


A cosplayezés pedig főleg egy olyan összetett kreatív dolog, amihez rengeteget kell tanulni, fejlődni rengeteg területen. Új dolgokat tanulni és jónak lenni bennük majd a végén ezeket összetéve egy műalkotást alkotni minden csak nem nevetséges.

Vagy akkor ennyi erővel a festés vagy bármilyen más művészeti ág is az mert hát mi értelme...


Egy cosplayesnek meg kell tanulnia szabásmintát készíteni, szabni, varrni, különféle barkácsolásokat végrehajtani a kisebb ragasztástől - festéstől kezdve akár a nagyobb szerszámok fúró, heggesztő és egyéb eszközök használatáig, sok esetben meg kell tanulni különféle anyagokkal, például termoplasztikus és egyéb hasonló anyagokkal dolgozni.

Emellette gy cosplayesnek el kell sajátítani a sminkelés mesetrségét is ami legtöbbször nem áll meg egy kis rúzsnál és szempillaspirálnál hanem akár az arc-maszkírozásba is bele kell kóstolni és még sorolhatnám mennyi minen más tudást sajátít el egy-egy cosplayes az áhított végeredmény eléréséhez - parókákkal való munka, bőrdísz művesség, modellkedés alapjai stbstb.


Mindekizöben pedig jól érzik magukat, tanulnak, barkácsolnak, szórakoznak.


Kérdező - nincs olyan, hogy nem a te külsődhöz való a cosplay.

Az egyetlen nevetséges eset, amikor olyan lányok öltenek magukra kisszoknyát és haspólót akiknek az összes extra kilóuk kilóg belőle igénytelen módon.

Viszont mindenki számára vannak olyan jelmezek, karakterek amelyek megfelelnek a testalakatuknak, ezek közül érdemes válogatni, ha igényes cosplayt szeretnél.

Nem kell modell alkatúnak lenned ahhoz hogy cosplayezz és az sincs megmondva milyennek kell lennie az arcodnak...csak alkoss valami igényeset és érezd jól magad benne, ennyi számít.

2016. aug. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem nevetséges. Nem csak topmodellalkatú karakterek vannak, akinek be lehet öltözni,ha meg vékonyabb náad a karekter, akit cosplayezni szeretnél, azt is meg lehet csinálni igényesre, kicsit szabhatod másként a ruhát, hogy jobban passzoljon rád. Egyébként keress rá a Dudus Arrrt nevű cosplayesre facebookon. Ő sem modell alkatú, és igen, ő lány. Hihetetlen miket tud kihozni magából. Szóval ne hallgass az ismerőseidre, vágj bele bátran, hidd el, ez az egész nagyobb önbizalmat fog neked adni. :)
2016. aug. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Eleve, mi az, hogy nevetséges egy hobbin? Ha emberek olyan dolgokkal töltik az idejüket ami szórakoztatja őket, boldoggá teszi őket, szebbé teszi a hétköznapjaikat vagy az életüket, akkor mi jogon mondja bárki is erre hogy ez hülyeség?"


Azt vettem észre cosplayesek nagyrésze KÉNYSZERBŐL, MUSZÁJBÓL csinálja újabb még újabb cosplayeket hogy figyelem középpontjában maradjon sokáig.Mindenki velük foglalkozzon meg agyon dícsérjék őket.Ez már nem szórakoztató, boldog hobbi.

2016. aug. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#6: Nem vagyok cosplayer, de maximálisan egyetértek.

#8: Érdekes, én egyszer sem figyeltem meg ezt a jelenséget, pedig a baráti körömben jópár cosplayer van. De tudod, még ha így is lenne, ha őket ez feldobja, ha ettől boldogok, akkor csinálják. Senkinek semmi köze hozzá, hogy egy ember miért érzi jól magát.

2016. aug. 28. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8-as, biztos van ilyen is, mint minden más hobbiban-művészetben is.

Vannak akik csak a hírnévért csinálják azt, amit csinálnak legyen szó cosplayről, modellkedésről, éneklésről, festésről, sportól, youtuberól és még sorolhatnám.

Viszont lehet hogy őket ez teszi boldoggá, nem maga a hobbi, hanem ha megkapák azt a figyelmet amiért megdolgoztak, akkor meg mégiscsak jó dolog így is úgy is.


De személy szerint én sem találkoztam még ilyen esettel cosplayes pályafutásom alatt. Ha valaki ennyi időt, pénztfektet valamibe, azegészen biztos élvezi is amit csinál.

Az biztos, hogy vannak mélypontok a cosplayezésben amikor utálsz mindent, mert nem úgy sikerült egy adott jelmez ahogy eltervezted, nem lesz kész időben, úgy érzed nem csináltál, nem tettél eleget, nem érzed magad elég jónak, de ez minden művésszel így van, ha valaki igazán komolyan veszi a dolgot és a maximumra törekszik ott előfordulnak kellemetlen, nehéz időszakok is, de pont azért jó érzés a végén ha minden összejön és megkapod a megérdemelt figyelmet és elismerést a többi embertől.

2016. aug. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!