Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szemüveg vagy kontaktlencse?

Szemüveg vagy kontaktlencse?

Figyelt kérdés
Már régóta szemüveges vagyok, és most ki szeretném próbálni a kontaktlencsét is. De félek tőle hogy milyen lesz, ki meg be rakni. Nektek van kontaktlencsétek ? Kérlek írjátok meg a tapasztalatokat, és hogy mennyibe került.

2016. aug. 28. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

15 éve van lencsém. Nagyon szeretem. A ki meg berakást viszonylag hamar megszoktam, pár nap alatt bele lehet jönni. Ha akarsz lencsét, akkor menj optikába, mert meg kell, hogy vizsgáljanak. Ott az optikus be is teszi a szemedbe a lencsét, úgy tanítja meg. Na, az kellemetlen. De utána már nincs semmi gond, a gyakori kézmosást kell nagyon megszokni.

Én 3 havonta veszek lencsét és 10.000 ft-ba kerül, de ez függ a típustól, amit majd az optikus ajánl.

2016. aug. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Szia en is kontaklenycset hordok! De nagyon sok mindent tudnek rola mondani szoval ha kivancsi vagy nyugodtan irj privatot!:)
2016. aug. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Nekem 13 éve van kontaktlencsém. Először az optikussal írasd fel,és ott is rendeld meg. Ők megtanítanak a ki,-be rakásra,tisztításra,stb., Némelyik optika ingyenes próbalencsét is ad,így nem kell megvenned egy teljes csomagot,ha esetleg nem jön be. A szilikon-hidrogél lencséket ajánlom. Ha van bevált lencséd,utána már megrendelheted a netről is olcsóbban. De akkor is ajánlatos időnként felülvizsgáltatni a szemed egy orvossal. Én tórikus(cylinderes) lencsét hordok,az drágább(24 000 Ft félévente),akinek nem kell tórikus,az akár 10 000-ért is megúszhatja egy félévre,ha netről rendeli.
2016. aug. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 3 éve hordok kontaktlencsét. Jobb, mint a szemüveg, de én annyira nem vagyok oda a lencséért sem. Ha lesz pénzem, akkor megyek egyből megműttetni a szemem. Elég zavaró tud lenni, ha már pár órája bent van és elkezdesz homályosan látni és akkor pislogsz össze-vissza. El is szokott mozdulni és akkor belevág a szembe, utána pedig eléggé tud könnyezni a szem.

Interneten valóban jobban megéri megvenni a lencsét, hiszen a boltban az én lencsém 3 hónapra 11000 forintba kerül, míg interneten 7000 forintba.

2016. aug. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
jobb a lézeres látáskorrekció, nem kell naponta a szemgolyódat kaparásznod
2016. aug. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó: a szemgolyóhoz hozzá se kell érni, ha lencsét hordasz. A szemműtét sokaknak drága és sok a mellékhatás is. Keveseknek megy simán. Nekem pl nem ajánlották, mert 6 dioptriás vagyok, és azt mondták, max 2 dioptriáig tudják feljavítani. Akkor minek? A legjobb barátnőmnek elrontották a műtétet, azóta olajozzák a szemét a kórházban félévente.

Szép dolog, ha valaki jól járt vele, de egyrészt nem ez volt a kérdés, másrészt meg szemmel láthatóan nem tudod, miről is beszélsz (kaparászás...), úgyhogy...

2016. aug. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!