Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Segítsek a barátnőmnek szőrtel...

Segítsek a barátnőmnek szőrteleníteni?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem szőrteleníteni.A barátnőm is akar,de a szülei nem engedik. Azt mondja,csináljuk meg nálam és akkor már nem tehetnek semmit. Ti benne lennétek? L.
2016. okt. 27. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Hol akar szőrteleníteni? Ha látható helyen, nyilván észre fogják venni, így tökmindegy hol csinálta. Ha nem látható, akkor meg tök mindegy hol csinálja mert nem fogják látni.


Ehhez is kell érettség, hogy ha baja van akkor otthon fel meri vállalni és nem sunyiban máshoz jár át szőrteleníteni. Gondolom nincs még 13-14 éves sem.

2016. okt. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem ő nem meri felvállalni,hanem a szülei nem engedik. Miután megtörtént,úgysem tehetnek semmit. Na, érted?
2016. okt. 27. 11:40
 3/10 anonim ***** válasza:
21%

Érthető, de ebben mi a logika? Miért érv az, hogy úgysem tehetnek semmit amikor úgyis újra kinő a szőr és ugyanott lesz ahol előtte is tartott?

A szüleivel él, ha megtiltanak neki valamit (nyilván oka van) és ő azért is megcsinálja, te pedig segítesz neki abból nem fogtok jól kijönni.

Persze, télen nem látnak belőle sokat, de ugyanúgy más sem. Mi lesz nyáron? Nem lenne egyszerűbb feloldani a konfliktust mint titkolózni és kijátszani őket?


"miután megtörtént, úgysem tehetnek semmit" - Ja, ugyanígy van ez az alkohollal, cigivel, drogokkal és a szexszel is. Mindet tiltják egy bizonyos korig, de hát ha nem tudják akkor úgysem tehetnek semmit. Ezzel a gondolkodással gondolom szándékosan nem írtad ki a korodat.

2016. okt. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ne komplikálj légyszi és ne keverj bele olyat, ami nincs ott. SZó sincs cigiről,drogról,stb. Suliban,tesin látják és cikiznek. Ez pont elég egy lánynak,hogy bármi áron megszabaduljon töle. Én is titokban csinálom,ő is úgy akarja. Ha rájönnek nem tagadjuk, de a vita elkerülése végett nem mondjuk el. A koromat valóban szándékosan nem írom ki,de van egy olyan érzésem,hogy sok év van köztünk. Különben pontosan értenél.
2016. okt. 27. 11:52
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha mar dontottel miert irtal ki kerdest? Am persze segits neki ha annyira eletkeptelen h nem tud egyedul.
2016. okt. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Én mondjuk szülőket sem értem. Igen a suliban kiszólják azokat a lányokat, akik nem szőrtelenítenek és nem szedik a szemöldöküket. És ebben a kiskamasz (meg kamasz korban) nagyon nagy a nyomás és a megfelelési kényszer, a "csordához" tartozás. 27 éves vagyok cirka 10-15 éve én is megéltem (akkor jött divatba a szőrtelenítés), hogy egy osztálytársnőnket halálra cikizték, mert ő is szőrős volt. Én sem azért kezdtem el szedni, mert szükséges volt, hanem azért, mert jöttek a "Yetis" megjegyzések, és beleilleszkedni akartam nem kilógni!

Nekem annyival jobb volt, hogy otthon a család női tagjai nem voltak szűk látókörűek és tudták mennyit számít ez. Úgyhogy kaptam külön felszerelést ehhez.


De abban a fentebb írónak igaza van, hogy a szőrrel állandó a harc, egy csatát nyertek aztán mi lesz? A szőr vissza fog nőni és sokkal erősebb, látványosabb lesz, mint előtte, szemet szúr. Utána megint sunyiban szőrtelenítetek?

2016. okt. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én csak a gondolatmenetet nem értem, miért kell bujkálni és titkolni. Nálatok szőrtelenítettek, és ha hazamegy utána mi lesz? Dugdosni fogja kezét-lábát hogy nehogy lebukjon?

"a szülők már nem tehetnek semmit utána" - miből gondolod? Szerinted ha kiderül akkor meg fogják dicsérni a gyereket mert a(z amúgy buta) tiltás miatt mégis megcsinálta, és onnantól engedni fogják neki?


Az egyetlen dolog ami itt hiányzik az egy beszélgetés a családban, hogy megértsék egymást az emberek. A kérdező is titkolózik, a barátnőt is erre akarja rávenni. Ha annyira érettek vagytok, agyban miért nem sikerül eljutni odáig hogy megbeszéljétek ezt a dolgot?

2016. okt. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

ha már felelősnek érzed magad, akkor vigyázz rá, és csináld.


nyálkahártyára nem kenünk szőrtelenítőkrémet, a forró gyanta veszélyes, ha nem óvatosan próbálkozol, és a borotva szép nyomokat tud hagyni a lábszárcsontodon, ha végigszántod. epilátor mellett extra fertőtlenítés, mert könnyen begyullad.


egyébként szerintem erről is szól a barátság. megteszed érte, amitől jobban érzi magát, ha módodban áll és szerinted is értelmes vagy jó dolog.


nekem tiltották, mikor elkezdtem, meg fenyegettek, hogy erős szőröm lesz. ekkora baromságot. eltelt 20 év, és fogalmam sincs, mire volt jó az ijesztgetés.

2016. okt. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki szerinte ez gáz, az nyilván sose volt sűrű, fekete szőrrel megáldott tinilány. Köszi, én voltam, és igen, most, 30-on túl sem értem, mi értelme volt anyámnak megtiltania, hogy szőrtelenítsek. Nem lettem volna egyből drogos k..va is attól, hogy nem csúfolnak emiatt minden kb.ott napon a kretén osztálytársaim.


Ha valaha lányom lesz, nem fogom tiltani neki. Inkább megkeressük azt a módszert, ami a legkevésbé sem árthat a bőrének és a legbiztonságosabb. Sokkal jobb lesz úgy, mint hogyha suttyomban vagdalja szegény a lábát 12 évesen a borotvával vagy forrázza le magát éjjel a konyhában a gyantával.


Kérdező!

Segítenék neki, van rá esély, hogy ha egy-kétszer látják, hogy hajthatatlan és úgyis megcsinálja, akkor beletörődnek és engedik majd.

2016. okt. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szerintem ezért felesleges átmennie hozzád. haza is vihet egy borotvát és fürdés közben leszedi. feltételezem nem ülnek mellette, amíg ő a kádban fekszik, és figyelik nehogy szőrtelenítsen. :D

vannak olyan szülők, akinek hiába mondod hogy cikiznek, gúnyolnak, akkor is játsszák tovább az eszüket. ha nem értik meg, akkor fürdés közben mindig leszedi és kész...

2016. okt. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!