Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért nem sikerül jóra az...

Miért nem sikerül jóra az otthoni géllakkom?

Figyelt kérdés

1 éve vettem géllakk szettet, hogy otthon is tartós manikűrt készíthessek magamnak.

Használok Nail Prepet, Bondert, Lakkzselét és Fényzselét is, mégsem olyan tartós. Az ilyen teljesítményű lámpa alatt (aszerint a weboldal szerint, ahonnan rendeltem) 4-5 percig kellene lámpáznom a körmömet fázisonként, viszont én inkább 6-7 percig csinálom, de így sem tartósabb.

Mondjuk előfordulhat, hogy néhány helyen vastagabban viszem fel a lakkot, mint kéne. De láttam videókban, hogy mások Primert is használnak (vagy plusz lakként, vagy a Bonder helyett?) lehet, hogy az a baj?

Felvilágosítana valaki, hogy hogyan kellene kinéznie a manikűrözési sorrendnek?


Előre is köszönöm.

19/L



2016. nov. 14. 18:08
 1/6 anonim válasza:
Szia, a gél lakkozáshoz ugyanaz az elökészítési folyamata, mint a rendes zselés vagy porcelán körömnél. Ugyanúgy szükséges a saját köröm mattítása, jó hogy használod a nail prepet és a bondert, de a kettö közé szükséges primer is a jobb tapadás érdekében, A gél lakkot érdemes vékonyan egyenletesen két rétegben felvinni, és a két réteg között lámpázni. Végül adj neki egy kis fényt, és ápold börápolóval. Fontos a jó minöségü géllak is éa a jó minöségü termékek használata, sokkal szebb lesz az eredmény, és akár 4-5 hétig is szépen fenn marad. Sok sikert. Ha kérdésed van írhatsz nyugodtan.
2016. nov. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged, nagyon rendes vagy. Akkor kipróbálom majd a primert, és remélem tartósabb lesz majd az eredmény :)
2016. nov. 16. 11:46
 3/6 anonim válasza:
Nagyon szívesen :)
2016. nov. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy lesz akinek nem fog tetszeni az én módszerem, de elmondom én hogyan csinálom. Nekem nincs szettem, sőt nincsenek márkás lakkjaim sem, mindent kínából rendeltem hozzá.

Elsőként megvsinálom a körömágybőr eltávolítást, majd mattítom a körmöm felszínét, illetve a végeket is megreszelem kicsit. Leportalanítom egy régi használt fogkefével, majd fertőtlenítés céljából egyszerű gyógyszertári alkohollal áttörlöm a körmeimet. Ezek után máris felkenem vékonyan az alapot. Nem is az a lényeg, hogy még az alap alá három ilyen olyan réteget kenj, hanem, hogy lezárd a körmök végét. Ha ez nincs meg, illetve a megfelelő mattítás, akkor soha nem is lesz tartós a lakk. Nekem a legkosebb teljesítményű lámpám van (9W), ezzel 2 percig lámpázom az alapot. Megy rá egy réteg szín, szintén fontos a körömvégek lezárása, de ez minden rétegnél fontos! 2 percig lámpázom a színt, majd újabb réteg belőle, arra is 2 perc lámpa. Ezek után jön a fedőlakk, amit viszont 3 percig lámpázok. A lámpázások időtartamát én youtube-on egy hivatalos körmös videóból vettem, azóta csinálom így, és elegendő, előtte én is 5-6 percig lámpáztam, de igazából nincs jelentősége. Ha megkötött a fedőlakk, akkor alkohollal törlöm le a felszínét, ami megszűnteti a ragacsosságot.

Nekem ennyiből áll a gél lakk, és 2 hét után csak azért mosom le mert már meguntam meg nagyon le van nőve.

Amire nagyon ügyelj a megfelelő mattítás és a körömvégek lezárása!

2016. nov. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia kedves utolsó. Nem rossz a módszered, ha neked beválik hát hajrá. Nem akarlak leoltani, mindenkinek más a jó. Én csak ahhoz szeretnék hozzászólni, amit az elökészítési folyadékokhoz írtál, hogy nem kell 3-4 féle anygot kenni a körömre. Tudni kell, hogy mindenkinek más a körme, más minöségü. Akinek problémásabb a körme (mint ahogy szerintem a kérdezöé is az, mivel ledobja a kéllakot a körme), azoknak szükségesek a vízelvonó, zsírtalanító éa tapadást elösegítö ´folyadékok. Te a szerencsések közé tartozol , akiknek ezek nélkül is megtartja a körme a lakkozást. Remélem nem sértettek meg :)
2016. nov. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, természetesen nem sértődtem meg, és nem is kérdőjelezem meg az előkészítő folyadékok fontosságát, de mivel írt a kérdező, hogy használja őket, ezért tartottam fontosnak kihangsúlyozni, hogy nem feltétlenül ezekkel van a baj, hanem a technikával, amivel csinálja a lakkozást. Én pont azért használok sima alkoholt erre a célra, mert nem tudok annyit kiadni az előkészítő folyadékokra. Az alkohol szárít, fertőtlenít, zsírtalanít, így valamilyen szinten jó alternatíva lehet az előkészítő folyadékokra. Nekem is olyan a körmöm, ami ledob mindent, a sima körömlakk lepattog egy nap alatt, a gél sem bírta pár napnál tovább régebben, ráadásul folyamatosan letörik vagy beszakad. Nekem is csak az utóbbi 1 hónapban sikerültek ilyen jól a lakkozásaim, annak köszönhetően, hogy rendesen lemattítom a felszínt, és lezárom a körömvégeket. Eddig ezeket nem csináltam meg rendesen, nem is bírta sokáig a lakk.
2016. nov. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!