Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ricinusolajat hogyan kell a...

Ricinusolajat hogyan kell a használni hajra és könnyen lemosható?

Figyelt kérdés
2016. dec. 15. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Használhatod pakolásként is az egész hajra, erre vannak receptek az interneten, vagy hajfestő ecsettel a hajtőre kened, és hagyod állni 20-30 percet. Borzasztóan nehéz kimosni, én mindig 5-6x mosok hajat utána de tényleg. Ragad mint a méz és az illata sem kellemes. Én abbahagytam mert macerás, pedig biztos megérné.
2016. dec. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kimosni nem valami könnyű. Kétszer-háromszor minimum át kell mosni a hajat hogy szárítás után ne maradjon zsíros jellegű. Két fajta verziót próbáltam eddig ki. Az egyik az hogy a ricinusolajat hajpakolásba kevered, a másik pedig hogy kókuszolajat olvasztasz bele. Hogy melyiket választod csak tőled függ, hiszen mind a kettő hatásos. Ugyan úgy viszed fel a hajtöveidre mint a hajfestéket. Én szintén a festék felviteléhez szükséges ecsettel vittem fel. Aztán a maradékot eloszlatod az egész hajadon. Körbetekered folpakkal a fejed. Ha napközben van fent akkor elég egy törülközőturbán ha éjszaka akkor pedig vegyél rá sapkát nehogy összekend a párnád. Legalább 4 órát mindig hagyd a hajadon. Hetente egyszer mindenképpen csináld meg hogy kúraszerű legyen. Nekem ez a módszer nagyon bevált, fele annyi idő alatt nőtt meg a hajam.
2016. dec. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy fèlekèppen ajanlotta a fodraszom.

Csak is magaban, melegites kavargatas minden nelkul.

Szoval "nyersen" lassan 2 eve hasznalom. A pothaj tonkretette a hajam. Az olaj segitett. Heti egyszer a tovektol a vegekig teszek ra. Nem szabad sokat. Csak epphogy, mert maskent ellenkezoleg hat. Na meg ALAPOSAN HOSSZAN bő vizzel /samponnal/vizzel mosd ki, balzsamozz. Hagyd kicsit szaradni a hajad (10-15perc) es csak azutan szaritsd! Annyival kevesbe ègeted le.:) en egesz ejjelre rajta hagyom. Megnőtt es erosodott a hajam. Nem toredezik. Bar nem is vasalom a hajam. Es 4havonta festem csak..

2016. dec. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1# erdemes maskepp kiprobalni, rosszul használtad a tenyedre kell tenni es azzal atsimitgatni a hajad. Nagyon keves kell belole.. Foleg a tovekre! Kevessebbel tobbet èrsz a r.olaj esetèben!! En sokszor eleg ha ketszer mosom ki, bő vìzzel , bő samponnal!!
2016. dec. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2016. dec. 19. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!