Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy sok...

Mi az oka annak, hogy sok lány sokkal jobban néz ki 16-17 évesen, mint 12-13 évesen? Van, aki 12 évesen majdnem olyan, mint a rút kiskacsa, de később gyönyörű lány lesz. Talán biológiai oka van? Több lánynál is észrevettem.

Figyelt kérdés
2017. febr. 6. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Semmi köze a biológiához, ezek a lányok plasztikai sebészhez járnak.
2017. febr. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
12 évesen nincs kifejlődve, egyben van az alakja, nem látszik még a dereka, nem nöiesen kerekedik se a melle, se a feneke. Nekem olyan 16 évesen vált nöiessé az alakom, össze sem lehetett hasonlítani a 4 évvel korábbival.
2017. febr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy már gyerekeket hasonlíts össze ivarérett fiatal nőkkel.
2017. febr. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Metionin ***** válasza:
100%

12-13 évesen a másodlagos nemi jellegek még épp hogy csak elkezdtek kifejlődni, hirtelen nőnek, ami miatt lehet rossz a terásuk, a bőrük sem túl szép, hozzájön a hormonok miatti zsírosabb haj, a kevés önbizalom, szóval elég sok oka van, hogy egy akár szép kisgyerekből is rút kiskacsa alakuljon ki. Később pedig, amikor rendbejön a hormonháztartás (és vele a bőr, a nemi jellegek, a haj), a kamasz pedig elkezdi megtalálni hogy milyen ruha, haj stb. előnyös, a külső is szebbre változik.

Velem is így volt, kb. 10 éves koromtól még az utcára sem szívesen vittek ki a szüleim, annyira csúnya voltam: gebe test, csontos arc, pattanások, szemüveges és fogszabis lettem, hozzá anyám úgy öltöztetett, mint egy óvodást. Később rendbejött a bőröm, kicsit híztam (ha a 44 kiló annak számít) és előnyös hajat, ruhákat kezdtem hordani, így aki 13 éves koromban látott, fel sem ismerne. Bár az arcom felnőttként is inkább karakteres mint szép, a 13 éves önmagamhoz képest elképesztő a változás.

2017. febr. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:
*tartásuk
2017. febr. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen az ember több sminket is használ, talán az is hozzátesz egy kicsit.

Ekkor már tudatosul bennünk, ha jól akarunk kinézni, azért meg kell dolgozni. És most nem a legextrémebb példákra gondolok, de hajszínváltás, szemöldök formázása, kozmetikus...stb. nagyon sokat tud változtatni a kinézeten.

12-13 évesen tele volt pattanásokkal az arcom, pedig alapvetően száraz bőröm van, nagyon dús és nagyon hosszú göndör sötétbarna hajam volt, amivel anyukám kisiskolás kori fodrászkölteményei után nem tudtam mit kezdeni, kibontva vagy egy copfba összefogva hordtam.

Hiába volt először 10 évesen kiszedve a szemöldököm, nagyon szenvedtem vele, mert egy hét alatt teljesen vissza tudott nőni, akkor pedig úgy néztem ki,mint Kiszel Tünde.

Nem is beszélve arról,hogy akkor még duci és szemüveges voltam.

Azóta 18 éves vagyok, rendszeresen eljárok kozmetikushoz, aki az egész arcomat elrendezi. Barnából szőke hajra váltottam - azóta sokkal magabiztosabb és energikusabb vagyok, sokan azt hiszik,hogy ez a természetes hajszínem.

2017. febr. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
12-13 eves kor korul indulnak be a hormonvaltozasok. Eltorzul az arc, a vegtagok aranytalanul hosszuak lesznek a testhez kepest. Nem sokan szepek ilyen idosen. 16-17 evesen meg mar majdnem teljesen kifejlodott nok.
2017. febr. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!