Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ezüst ékszer alapanyaga...

Ezüst ékszer alapanyaga között van különbség?

Figyelt kérdés
Olasz ezüst nyaklánc /nem ródiumozott/ Nem feketedik meg a bőrön. Amit itthon vettem, az hordhatatlan.

2017. febr. 10. 08:58
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Biztos, hogy valamilyen védőréteggel be van vonva.
2017. febr. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik nem lakkozott, és nem ródiumozott. Kicsit mattabb, de nem feketedik meg.
2017. febr. 10. 11:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem elég randomnak tűnik néha, ugyanarról a helyről van 2 láncom és egy medálom, mindegyik 925-ös ezüst, az egyik lánc, a kis szemű pár hónap alatt mocskos fekete lett, az egész, a másik lánc és a medál kb 5 éve non-stop rajtam van, fürdéshez, alváshoz se veszem le, hajfestéshez se, talán pár alkalommal veszem le őket 1-1 napra és mindenféle tisztítás nélkül makulátlanok. Lehet a láncszem mérete dönti el mert a picibe jobban bele tud ragadni a szennyeződés.
2017. febr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem a láncszem mérete dönti el, mert van nekem is egészen vékony is, ami nem feketedik. Úgy vettem észre, hogy a drágább a jobb.
2017. febr. 10. 13:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Mint kb mindenből :D

De mondom, nekem ugyanabból a boltból, egyszerre vett 2 nyaklánc teljesen másmilyen szóval franc se tudja, alapból az ezüst nemesfém és nem szabadna elszíneződnia.

2017. febr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Andizsuzsi ***** válasza:

"alapból az ezüst nemesfém és nem szabadna elszíneződnia."


Ezt mondd meg az ezüstnek is :)

A nemesfémek nem korrodálódnak, de az ezüstön nem is rozsda van. A levegőben lévő kén-hidrogén jelenlétében barnás fekete ezüst-szulfid-réteg vonja be felületüket.

2017. febr. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minél kevesebbszer hordod (minél többet áll valahol),annál hamarabb feketedik, amit fogkrémmel le lehet mosni egy perc alatt. Nekem a ródiumozott nem tetszik, valahogy más, olyan mint egy bizsu.
2017. márc. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!