Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Arany ez a gyűrű? Kép

Arany ez a gyűrű? Kép

Figyelt kérdés

Találtam és most nem tudom ékszereshez elvinni de kívánvcsi lennék a véleményetekre!


[link]



2017. máj. 19. 07:57
 1/8 anonim ***** válasza:
annak tűnik
2017. máj. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
igazából ezt le kellene adnod a rendőrségen.
2017. máj. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem nagyon látom a fémjeleket, de nekem úgy tűnik, hogy a felső jelzés 3 számot mutat, ebből a középső szám 8-

Ha jól látom akkor felül 585 szám van.

H így van, akkor ez azt jelenti, hogy 14 karátos arany. De a 2 jelzést jobban kéne látni.

2017. máj. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem. Én is 585nek látom. A másik jelzés M re emlékeztet de nem értek hozzá 😅 köszi a válaszokat.
2017. máj. 19. 08:47
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem utcán találtam hanem itthon a padláson. Szóval nem kell leadnom. Ha réz lenne,abban is lenne jelzés?
2017. máj. 19. 08:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Minden nemes fémnél mint arany, ezüst, platina két fémjelzés van hivatalosan.Az egyik, hogy milyen nemesfémből készült és milyen finomsági fokú , Illetve beleüthetik még az ún. hivatali jelet, ez a Nemesfémvizsgáló és Hitelesítő Igazgatóság jele. A másik kötelezően benne kell legyen a készítő vagy gyártó cég, vagy vállalkozó egyedi névjele.

A te esetedben az 585 szám az elsőt jelenti vagyis 585 ezredrész = 58,5 % színarany tartalom = 14 karát

Az M betű (bár szerintem nem az, csak nem jól látod) lehet a második jelzés.

Réz nem nemesfém, de ötvözik más anyagokkal. Így a réznek nincs hivatalos jelzései.

2017. máj. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Meglepő módon az ékszerész szerint hamis, vagyis réz! Csodálkozok rajta!
2017. máj. 20. 13:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor ez a trombitaréz arany fémjelzéssel. Akkor ezért nem lehet kivenni a második jelzést. Igen, van ilyen hamisítvány. Sokan aranyként veszik meg, mert nem értenek hozzá..
2017. máj. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!