Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Csak szerintem túlzó a kövérsé...

Csak szerintem túlzó a kövérség szép, a fogadd el magad propaganda térhódítása, nem az egészséges test (nem sovány, nem kövér) mellett kellene kampányolni?

Figyelt kérdés

Most ugye páran biztos arra gondolnak,hogy féltékeny vagyok, rosszindulatú,biztos csak a sovány szép nekem,nade kérem nem túlzás egy kicsit a kövérség effajta pártolása már? Meg hogy fogadjuk el magunkat úgy ahogy vagyunk,nem baj ha a túlsúly pár egészségi problémát okoz,nem tudunk teherbe esni,kardiovaszkuláris betegségek fordulnak elő,több a cukorbeteg stb., a lényeg hogy 120 kilósan is jól vagyunk mi úgy, miközben egyre több a cukorbeteg is.

Az egészséges életmódra kellene hogy tanítsák a gyerekeket is,nem állandóan cukorral,szénhidráttal tömni őket, de hiszen a kövérség már úgyis divat,a nőn legyen mit fogni. (Egy sovány nőn lehet nem,de egy nem kövér nőn még van). A kislányok se baj ha kövérek,majd találnak olyan férfit aki a lelkéért szereti ugye,aki 120 kilósan is imádni fogja,aztán viszonylag majd eltemetheti. Őszintén,nem sok kövér idős nőt látunk,ha vannak azok biztos nem makk egészségesek.


Félreértés ne essék,nem vagyok sovány,54 kg és 160 cm. Van csípőm, combom,mellem. Számomra az egészség kellene hogy legyen a cél,egy sovány és egy kövér test nem az egészséges benyomását kelti.

Rengeteg a ducidivat,persze alacsony divatot meg nem látok, érdekes, pedig sok nő alacsonyabb mint 165, azt miért nem preferálják mondjuk?

Egyre több kövér nőt látok,sokszor jól szituált férfikkal,miért van ez a trend?


Meg ez az agybutítás mindig,hogy fogadd el magad és embertársaid úgy ahogy vannak. Bocsánat de nem fogom elfogadni az alkoholista apámat, a autokratikus és hűtlen barátomat, az agresszív szomszédomat stb. Persze ezek nem az én életemben vannak,csak példák voltak. A személyiségemen is van jó pár dolog ami fejlődésre, változtatásra szorul,hiszen ha jól áll hozzá az ember egy egész életen keresztül fejleszti magát.


Az egészség kellene hogy fontos legyen.Ne állandóan égig érő sovány modellek és a mostanában oly kedvelt duci modellek kellene hogy mindig szem előtt legyenek, egy egészséges akár pár kilóval is rendelkező modellek inkább, hiszen szép azért ha van mit fogni egy nőn,nade azért ne vigyük már túlzásba ezt a kövérség-mániát,mert nem EGÉSZSÉGES!



2017. jún. 14. 08:45
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
jav: " viszonylag hamar majd eltemetheti"
2017. jún. 14. 08:48
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is túlzó a túlsúlyos vagy, de fogadd el magad kampány. Épp ma jött szembe velem egy ilyen poszt facebook-on.


Abszolút egészségtelen a túlsúly! Ez az alap, amit meg kell érteni. Az esztétikum emelett másodlagos.

2017. jún. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"Egyre több kövér nőt látok,sokszor jól szituált férfikkal,miért van ez a trend?" Ne haragudj, de ez nekem tényleg csak ilyen rosszmájúság dolognak tűnik, az egész a nőkre van kihegyezve nálad. Én pl. azt vettem észre, hogy rengeteg sörhasú, kövér, igénytelen pali mellett van szép nő. Mégsem zavar, ki tudja miért szereti az adott férfit.


Húgom nagyon vékony lány volt, aztán általános iskolában meghízott (csesztették, aztán még jobban), gimiben fogyni kezdett, edzett, de még így is kóstolgatták, 55 kilósan, 38-as mérettel lekövérezték az osztálytársnői és a saját apánk is.

Azóta folyamatosan ingadozik, pedig már nem eszik sem finomított, lisztes dolgokat, krumplit, tejterméket sem, szinte gyümölcsöt sem, a cukor miatt!

Nyáron menni fog teljes kivizsgálásra, vérkép, stb., mert ez nem normális.

Szóval szerintem akárhogy nyomatják ezt a témát, kevés kövér fogja magát elfogadni, ettől NE FÉLJ, viszont az sem normális, hogy egy edzésekre járó, kaját szelektáló tinilány kövérnek érzi magát 55 kilósan.

2017. jún. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, a te példát extrém. Tini korban mindenkit bántanak szinte valamiért,mindenkit piszkálnak valamiért. Én a felnőttekről beszélek. Nem azokról akik önhibájukon kívül olyan kövérek,vagy soványak. Nekem ne mondja senki,hogy ne lehetne életmódot változtatni. Nem kell se Rubint Rékának,se Victoria Secrets modellnek lenni,nem. Majdnem minden női ismerősöm remeg ha nem jut édességhez,elvonási tüneteik lesznek. Szerintem ez beteges. Utána jönnek a barátnők hogy jaaaj de csinos vagy,jól vagy úgy ahogy vagy,ne fogyjál,nem szép a sovány. Persze hogyne,végülis a kövér után mindjárt a sovány kategória jön,nem? Aki nem kövér az sovány,manapság ez megy. Sőt már azért szólnak meg ha fogyok.
2017. jún. 14. 14:06
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

???

Tudod te, kedves kérdező, hogy a magyar tinik 28-32%-a anorexiás/bulémiás vagy egyéb hasonló betegséggel rendelkezik??

Egyátalán nem extrém esetről írt az előző válaszoló sem, nagyon gyakran esik meg....

Ha meg már ott tartunk, mi van a "légy 40 kg, mert az a szép" kampánnyal?

2017. jún. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Utolsó! Már rég láttam ilyen kampányt amúgy,mert a tv-ben,még a neten is a kövérséget reklámozzák. Rendben vannak fogyasztószeres reklámok is,de azok nyilván nem anorexia elérésére buzdítanak. Hidd el, ugyanúgy ellenzem a kövérség bátorítását és dicsőítését, mint a soványságét, tehát mindent ami nem egészséges! És ez it a lényeg.

A testképzavar pedig leginkább valóban a tiniket érinti, a sovány lányok ugyanúgy csúfolódás tárgyai mint a kövérek. Én egyszerűen arról beszélek hogy egyiket se reklámozzuk!!!

2017. jún. 14. 18:52
 7/16 A kérdező kommentje:
Anya is folyton küzd a koleszterin-szintjével pont azért ahogy eszik. Mondták neki hogy fogyjon, erre ő azt mondja hogy minek,jól van ő így. Az orvosok nem azért mondják neki ezt mert szeretnék ha vékonyabb és karcsúbb legyen a dereka,hanem mert a súlyfeleslegtől már vizesedik a lába is.
2017. jún. 14. 18:54
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
Ez piacgazdaság komám. Kinek adnák el a sok szemét kaját, ha mindenki egészségesen él? Az olcsón előállított szeméten több a haszon. Nem kell ezt túl spilázni.
2017. jún. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kedves tolsó:

És mi a helyzet a tonnányi, annó még TV teleshop-ban is reklámozott fogyasztószerrel?

Gyógyszerek

Gépek

Konyhai eszközök

És még sorolhatnám.... Mindenki xcsak fogyjon, fogyjon és fogyjon. a poén az, hogy az ott mutogatott emberek 1/3-a sokszor teljesen egészséges volt, és anorexiás szintre ment le.

Itt is tele van az internet "hogy fogy 2 kg-t egy nap", "1 hét alatt 17 kg-t adott le", "fogyás a lustáknak, fogyjon 30 kg-t az év végére" reklámokkal...

2017. jún. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mindig csak a szélsőségeket hozzátok fel. Unom a kliséket, mindenhol ez megy. Gyerek korban kellene már elkezdeni azért a helyes táplálkozásra, életre való szoktatást. Nem,nem kell fogyasztó szereket használni, meg ilyenek. Én úgy fogytam karácsony óta 6 kilót, hogy elhagytam a péksüteményeket és nem ettem 6 után. Nem szedtem semmi fogyasztószert. Most ezt más nő nem tudja megtenni? Mondjuk ha rákattint a te jól vagy így kampányos cikkekre akkor már nem is igen fog.
2017. jún. 15. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!