Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A szakáll viselése kultúrálatlan?

A szakáll viselése kultúrálatlan?

Figyelt kérdés
Ha megnézzük a történelemben sem a rómaiak sem a görögök nem hordtak szakállat csak a germánok, gallok meg a többi "barbár" nép. A mai világban sem a politikusok sem az üzletemberek nem hordanak. HA megnézzünk a világon a milliárdosokat, üzletembereket egyiküknek sincs szakálla, talán némelyiknek bajusza de az is ritka eset.(Az muszlimokat leszámítva mert ott gyakori a szakáll) Nem számít kultúráltnak vagy miért nem szakállasak?

2017. jún. 30. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az, ha gondozva van.


Bár nekem fiatal férfiakon furán hat, akkor is, ha már apuka az illető.

2017. jún. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 SirMoook válasza:

Én nem mondanám azonnal kulturálatlannak, ennyiből, mert sok féle jelentése lehet. Amúgy a görögöknél szerintem opcionális volt a szakáll viselése.

[link]

Egyébként ezt most találtam (bem tudom mi menmyire igaz belőle...) de érdekes jelkéspes dolgokat is köt arcszőrzetek viseléséhez.

Amúgy meg a szakáll rendezettsége határozza meg leginkább, hogy kulturált-e az adott személy.

2017. júl. 1. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kulturálatlan szót kultúrálatlannak írni kulturálatlan.
2018. jan. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mióta számítanak a kultúra mércéjének a politikusok és üzletemberek?
2019. jún. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!