Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Melyik lenne jobb? Ritkítás,...

Melyik lenne jobb? Ritkítás, megtépés vagy lépcsőzetes vágás? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mivel nekem baromira dús és vastagszálú a hajam, ezért szeretném valahogy ritkábbra vágatni. Össze-vissza áll, rövidebb frizurát nem szeretnék vágatni esetleg pár centi. Tapasztalatok valamelyik módszerrel?

Előre is köszönöm


13/L



2017. júl. 13. 23:28
 1/6 Hercegno69 válasza:
45%

En a ritkitast javaslom, mert ha tepett lesz vagy lepcsozetes dus marad es ha elalszod baromi kellemetlen es hosszu ido lesz rendbeszedni :)

Amugy meg apold szepen hogy lagy es konyebben kezelheto legyen.

2017. júl. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Nekem is lépcsős van. Sőt még kiritkitva is volt.

13/L

2017. júl. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyan ez volt a problémán, aztán pár nappal ezelőtt itthon magamnak megritkítottam egy ritkító fésűvel és most sokkal jobb. Szerintem te is szerezz be egyet, csak arra figyelj, hogy a felső réteget/rétegeket mindig tűzd fel, különben úgy fogsz kinézni, mint egy oroszlán
2017. júl. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretném bízni magamra se, meg a szüleimre se, úgyhogy fodrász ezt mennyiért csinàlná meg?
2017. júl. 14. 12:03
 5/6 anonim válasza:
0%
A megtépés lehet teljesen ingyen is, menj el szombat esti buliba és köss bele az első r.bancba :D
2017. júl. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Először is hozz ide a frizurádról egy fényképet hogy most milyen, és hozz egy olyan frizuráról is képet, amelyiknek a mintájára szeretnéd a frizurádat formára vágatni és ritkíttatni.


Egyébként a frizura ritkításának általános szabályai ezek!: >>

A ritkítással óvatosan kell alakítani a frizurát, mert ha eltúlzod, akkor összeesik tőle a frizura, és részben szálkás is lesz. Számításba kell venni a hajszálvastagságot, és hogy eredetileg ritkítás nélkül mennyire dús a frizurád, meg azt is hogy a készítendő sima vagy göndör (természetes göndör, avagy berakott, besütött-beszárított göndör) lesz-e, és hogy rövid, félhosszú, avagy hosszú lesz-e a kész frizurád.


Ha vastagabb szálú, akkor egy kicsivel többet is lehet ritkítani mint egyébként. A vastagabb szálú haj esetén több fokozatban kell ritkítani, és annál a fokozatnál kell leállni vele, amikor már épp jó eredményt ad, de még nincsen a haj túlritkítva. Azért pedig hogy ne legyen szálkás hatású, a ritkítást a hajtő felett 3 centivel kell véghez vinni, így a tincsek közé ritkítással bevágott tincsek csak hónapok múlva tudnak lenőni, és addig nem okoznak problémát. Addigra meg (kb. 3 hónap múlva) pedig amúgy is lenőnek a hosszabban maradt tincsrészek is, és jöhet a frizura-felfrissítő (3 centivel a hajtő feletti)haj tincs-ritkítás!;


Ha viszont vékony szálú, akkor éppen csak a minimálisan szükségeset és azt is csak módjával, minden fokozatnál megállva és megnézve a frizurát. Ha pl. már egy fokozatnyi ritkítás is elég, akkor pont ennyinél kell vele leállni!


Ha mégis lesz egy kevés szálkás hatása a hajnak, akkor pedig ezeket a rövidebb támasztó hajszálakat könnyen a hosszabb hajszálak közé lehet idomítani egy kevéske minimális fodrászkrémmel (= fésülködőkrémmel).

2020. dec. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!