Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Rossz anyagi körülmények...

Rossz anyagi körülmények között hogyan oldjátok meg, hogy csinosak, divatosak legyetek?

Figyelt kérdés
Nem csak a ruházkodásra értem itt (persze arra is). Mi az, amiről lemondtok, mi az, amit megtesztek. Hogyan oldjátok meg?
2010. máj. 22. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

saját magam vágom, festem a hajam. házi pakolásokat használok arcra, van hogy testre is, radírnak is házit.

turkiban vásárolok. és saját magam van hogy feldobom (kidíszítem) a ruhámat.

amiről nem mondok le semmiképp, az a hajfesték, és a hidratáló arckrém, éjszakai krém.

2010. máj. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is ugye attól leszel csinos, hogy tiszta vagy, frissen mosott a hajad, jó az illatod, de gondolom ez alap:) Mondjuk nekem más a csinos szerintem, mint Neked, de végül is az a lényeg hogy Te stílusosnak érezd magad.

Én New Yorkerben, Philip Russelben, vagy C&A-ba szoktam magamnak ruhát venni, a legmaxosabb érték a 8000 amit képes vagyok kiadni egy ruháért, amit úgy érzem jól néz ki és kell nekem:) De például turkálóból, vagy bármily cikinek tartják egyesek kínaiból is fel lehet öltözni csinosan, régen onnan vásároltam.

Kiegészítőkkel próbálom variálni a dolgokat, 1000 forint alatt mindig veszek új fülbevalót vagy nyakláncot, karkötőt, azok is dobnak az egészen.

Sminkből DM-es She-t vásárolok, (nem minden héten) vagy Essence termékeket.

Szerintem összességében nem költök 10nél többet egy hónapban magamra, mégis ha ezeket felhasználom, vagyis egy csinibbnek vélt nem túl drága új cucc, smink meg kiegészítő a barátom csinosnak tart és az a lényeg:)

Ja és egyetemista vagyok szóval gondolhatod hogy nem élek nagylábon:)

2010. máj. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tudod, mit mondott Armani: " Divatos ruhakat vehetsz magadnak, stilust soha" .. ahogy elottem is irtak, a testapolas, higiénia nem kerul sokba, ha szemfules vagy, akar még a Lidl-os tusfurdo is jo, a gyogyszertarban parszaz forintért mar lehet ott kikevert hidratalo, vitaminos krémeket venni, a hajam magamnak festem, szemoldokot magamnak szedem, mindent ..

A ruhak: jo neked, hogy Magyarorszagon élsz, mert iszonyat jo turik vannak, amikor hazamegyek mindig teszek egy nagy turi-turat :), emellett sokszor a kinaiakban is egész jo cuccok vannak. Szerintem, ha jo izlésed van, teljesen mindegy, hogy kinaibol vagy a Hermes butikbol oltozkodsz, jol fogsz kinézni, mert a ruhad a személyiségeddel van osszhangban, kifejez téged igy latszik rajtuk hogy nagy mugonddal vannak osszevalogatva.

Elmesélek egy vicces sztorit: igazabol ( nem felvagas) megengedhetnék magamnak nagyon markas ruhakat is, de nem latom értelmét,igy egyszer egy csomo felsot vettem meg a helyi piacon 3 euroért. Nemsokkal késobb Parizsban voltunk a férjemmel, baratokkal a maratonon, a baratnommel, mig a férjek futottak, megalltunk a Champs Elysée-n nézelodni a Louis Vuitton markabolt elott, a piaci cuccaimban, az elado meg betessékelt, ha gondolja holgyem, segitek, vasarolni szeretne? pedig ugy voltam vele, hogy meg a kornyékre sem lenne érdemes mennem, mert be sem engednek :))))

2010. máj. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem vagyunk gazdagok,nem mondom,hogy szegények vagyunk,olyan középmezőny.Apám másodállást vállalt el,hogy több legyen a pénzünk.Mióta nővérem egyetemista lett azt a pénzt amit apám másodállásban keres el is viszi egy hónap alatt (koli,net,bérlet,kaja,fénymásolás..).

Ráadásul 3-an vagyunk allergiások,nekem pl. egész évben kell gyógyszert szednem,ez sem olcsó mulatság.



Arcradírt nem is tudom mikor vettem utoljára.Pici tálkába teszek cukrot,rá pár csepp vizet és kész az arcradír.Ugyanez testre is,nagyobb mennyiségben.Mellesleg sokkal jobban bevált nekem,mint a különféle márkás radírok.

Testápolóból és arckrémből egy olcsó,de számomra kiváló terméket használok.Floren a neve,a 500ml-s testápoló 300-400Ft körül van.Még az ekcémás bőrömre is nagyon jó.Mellette gyógyszertárban szoktam venni vazelines testápolót az ekcémák miatt.Amikor csúnya a bőröm azt használom..Az nagyon tartós,200g kiszerelésben van (ott készítik) és van,amikor 3hónapig is elég.Vízzel szoktam picit elkeverni,nagyon jó,mert az ekcémás felületeken iszonyatosan száraz szokott lenni a bőröm.Ez 2-3nap alatt rendbe hozza.

Tusfürdőből palmolivet használok,ez nem a legolcsóbb,de nekem ez vált be.Viszont ez is sokáig tart,mert van egy "szivacsom" amit bevizezek arra teszek egy pici tusfürdőt és jó habos lesz,így pár csepp is elég.

A parfümjeim elég tartósak,meg nem is mindig használom őket.Dezodorból általában Fa-t,vagy Garniert veszek.Ennek azért van ára,úgyhogy ha akciós veszek 2-3-t.:D

Sminkből az essence termékekkel nagyon meg vagyok elégedve,és az ára is jó.Ajakápolóból nekem a Alterra jött be és kb. 200Ft-val olcsóbb,mint a labello.

Ruhákból pedig van olyan is,amit 2éve vettem,de jó rám,nem nyúlt ki,tetszik tehát hordom.Ezenkívül én inkább kínaiba szoktam vásárolni,mert errefelé nincs túl sok márkás bolt,vagy azoknak meg van az ára.Időnként elmegyünk másik városba plázázni.Ott nagyon jó cuccokat szoktam találni.Ilyenkor C&A-ba,Jeans House-ba,Pimkie-be,New Yorker-be szoktam szét nézni.

Ezenkívül inkább kiegészítőkkel dobom fel a szerelésemet.Régebben rengeteg nyakláncot és karkötőt csináltam magamnak,mostanában már nem nagyon.Pedig jó lenne,lehet,hogy megint rászokok:)


Összességében van olyan hónap,amikor szinte semmit nem veszek.Vagyis persze veszek valamit,de van olyan,hogy 2-3000Ft/hónap elég.Bár máskor bepótolom,és sokat költök.

15L

2010. máj. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én még a szüleimmel élek, nekem ők fizetik ezeket a dolgokat.

Ruhát turikban, Jeans Clubban veszek, imádom az ottani ruhákat! És olyan jó érzés, találni valami jó ruhát, táskát!! Varrtam is már magamnak egy táskát és egy szoknyát is, még szeretnék persze mást is. Hajfesték, púder és szemceruza meg a szempillaspirál az amiröl nem mondok le. Egyébként magamnak vágom a hajam, festeni vagy anyu vagy az egyik haverom szokta. Sminkből Essence-termékeket használok, nekem bevált és olcsó is. Szempillaspirálom van 100as boltból is, és jobb mint az 5000forintos csillivilli sminkek. Fürdeni kamillás tusfürdővel fürdök, mert nagyon sokfélére allergiás vagyok, ez 300ft. Hajamat mosom egyedül drágább dolgokkal, a hajamra nagyon kényes vagyok :D Testápolót meg nem használok, mert úgyis kiütéses leszek tőle. Dezodorbol kell még kicsit drágább, mert nagyon izzadós vagyok sajnos. :( Van, hogy 3féle is van... :S Arctisztítónak szappant meg ilyen tini-tonikot használok, ami olyan 500ft, de tökéletes. Parfümökröl meg annyit, hogy nem mindig a drágább a jó illatú. :)

17L

2010. máj. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Régebben butikokban dolgoztam,utoljára a helyi plázában és hát eléggé bevásároltam az idő alatt (én csináltam a leárazást így rengeteg 800ftos felsőm, gatyám szoknyám van, illetve volt kedvezményünk ), meg mindig szóltak az akcióknál a többi boltból (így lett 300ftos télikabátom), tehát ruhám van elég, és nem is ingadozik nagyon a súlyom így van ami már 4éves is elmúlt, meg húgomtól örököltem, egy jó pár cuccot most (6év van közöttünk).Így csak frissítenem kell a ruhatáram (ebben az évben még csak két ruhaneműt vettem. A cipőim meg kibírnak még egy évet, kiegészítőkből Dunát lehet rekeszteni, tehát ilyenekre nem kell költenem. Tusfürdőből jelenleg Amway-t használok, szerintem 1-2évig tuti kitart (egy csepp kell belőle, a tusi pamacsra), a testápolóm gyógyszerári az elég 3hónapra, a dezodor is eltart egy évig ált. Van fodrász és kozmetikus ismerősünk így az megoldott dolog, a hajamat én festem. Sminkcuccom is van egy csomó és nemis nagyon sminkelek. Most fogyott el az arclemosóm, de lehet hogy helyette egy natúr szappant veszek, olyat ami vegyszer mentes. Eddig csak gyantapatront kellett vennem ami 500ft, és jövőre is jó lesz, a borotvapenge a drága de 4-el két évig simán kibírom. Lehet, hogy nagyon spórolósnak és nem éppen a legdivatosabbnak tűnik amit leírtam de egyedien öltözködöm, jól tudom összekombinálni a cuccaimat, így még soha senki nem mondta, hogy slampos vagyok. A hajam akármit teszek vele egy katasztrófa, most gyógyszertári sampont használok, de szerintem ez sem fog segíteni, 2naponta mosom és akkor kinéz valahogy. jelenleg nem nagyon veszek semmit sem, csak ha nagyon muszáj. 25/N
2010. máj. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én egyszerűen nem jövök ki a pénzből (igaz 5000 Ft jut egy hónapra).

Tusfürdő 2-3 hónapig elég, Dove-ot használok. Testápoló egy szezonra általában kitart 3 hóanp, abból garniert használok, illetve nyáron a bőőrgyógyász által kikeverteket (17 000! megy el egy adagra)

Használok valami noname arctejet, és tonikot.

Körömlakkból van egy pár, de mind kifogyóban.

Ruhákat turiból veszek, de nadrágot onnan nem kapok, és amim van, az is szakad le rólam. Teljesen kétségbe vagyok esve. Szakadnak szét a ruháim az elhasználtásgtól, és nem tudok újakat venni helyettük. enm tudom, miről mondjak le..::S

2010. máj. 22. 23:00
 8/12 anonim ***** válasza:
nekem is volt olyan időszakom, hogy nem volt egyáltalán semmire sem pénzem. testápolóra sem. borzasztóan elkezdett hámlani a bőröm, már lehet szinte ekcémás tüneteim voltak, úgy néztem ki. hajam is nagyon száraz volt. én úgy oldottam meg, nem vicc, hogy étolajat használtam, ami mindig volt itthon. azzal fürödtem, és azt raktam a hajamra is pakolásnak. nem a hajtőre, hanem az összes többi részre. a fürdésnél meg a vízbe öntöttem az olajat, és jól beleradíroztam a bőrömbe. hetekig használtam. a hajam volt a leglátványosabb mindenki számára, hogy milyen szép lett. ezzel azt akarom mondani, hogy testápoló helyett mindig teljesen jó az olaj, bármilyen ami van otthon. akár étolaj is. teljesen rendbe jöttem. azóta is esetenként olajjal fürdök, csak most bár olívaolajat használok..:)
2010. máj. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire vagy jóban legjobb barátnőddel ha van olyan, de mi például volt már olyan hogy elcseréltünk egy nekem nem tetsző pulcsit az ő egyik nadrágjára:) Hátha:)
2010. máj. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Rossz lemondani,de pl.a dove tusfürdő és a garnier testápoló nem a legolcsóbb.Ezekről szerintem simán.Nagyobb kiszerelést kapsz olcsóbban 100as boltokban,tezso deoban és az ilyesmi helyeken.Legalább amíg nem kerülsz jobb helyzetbe.Komolyan mondom elszomorít ez az egész.Annyit foglalkozom ezzel a témával mit hol lehet a legolcsóbban,akciósan stb.Soha nem veszek teljes áron semmit.Mindent akciósan.Kivéve ha valami nagyon olcsó eleve.Nadrágot kínaiba nézzél vagy piacon.És nagyon tudom ajánlani a terranova outletet(blaha lujza téren).Ha csak 5000Ft-od van akkor is tudsz ott venni 1-2 dolgot.Felsők 270-1000Ft,pulcsik 500-1500Ft,szoknyák is ilyen árkategóriában,nadrágok 1000-2000Ft.2blézerem van onnan mindkettő 540Ft volt,felsőim 140Ft-ért meg 270Ft-ért meg pulcsim 1000Ft-ért és sorolhatnám még.Én is dove tusfürdőt használok,de nekem havonta 50-60ezrem van költekezni.És azt is akciósan veszem csak vagy az actionbe.Figyeld az akciókat.
2010. máj. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!