Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Van itt olyan akinek hosszú/mű...

Van itt olyan akinek hosszú/műkörme van vagy volt és kontaktlencsét hord?

Figyelt kérdés

Már 2 hónapja lencsés vagyok, és eddig nem volt a ki-be helyezéssel semmi gond, viszont most, hogy hagyom megnőni a körmeim, egyre nehezebben megy. Szeretek kontaktlencsés lenni, de sajnálom már visszavágni a körmeim, mert hiányoznak a hosszú körmök is. Viszont félek attól, hogy esetleg elszakítom a lencsét vagy megkarmolom a szemem.

Ma, mikor kiakartam szedni a lencséket, nagyon nehezen ment, mert eléggé a szememhez voltak tapadva. Videókat néztem erről, az ujjam oldalával kellett volna lehúznom a lencsét, de az sem ment, annyira a szemeimhez tapadtak (azért sikerült megoldanom és kiszednem őket).


Akik esetleg hasonló cipőben járnak, jártak, tudnának valami tanácsot adni? Vagy körömvágás lesz a vége megint? :/


19/L


2017. nov. 9. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem régen mindig műkörmöm volt és úgy is ki tudtam szedni nagyon egyszerűen. A két középső ujjammal szedtem ki. Én azóta is így csinálom pedig már évek óta nincs műkörmöm, annyira hozzászoktam. Most rákerestem youtubeon én is de így senki se csinálja, esetleg küldök egy nagyon profi paint illusztrációt priviben ha szeretnéd:D
2017. nov. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de szerintem itt inkább azzal lenne a baj, hogy nem jön ki, annyira odatapad, pedig tuti az ujjam oldalával is letudnám húzni. Ha jönne... :'D
2017. nov. 9. 16:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van valami spéci technika hosszú körmökkel.

Én nem kockáztattam inkább. Rövid körmökkel lencséztem addig, amíg használhattam. :(

2017. nov. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is műkörmöm van és kontaktlencsét használok. Mondjuk nekem azért nem brutál hosszú körmeim vannak, de azért a hosszú kategória és kocka alakú ( egy hegyessel lehet, hogy bonyolultabb lenne). Semmi problémám nincsen a ki- behelyezéssel. Mindig az ujjbegyemmel nyúlok hozzá, ráteszem az ujjam és picit erősebben rányomom, kihúzom a szemem külső sarkába, ahol magától meggyűrődik és két ujjal megfogom. Még sosem volt semmi probléma, nem karmoltam meg a szemem, a lencse sem szakad el stb.. Ha valakinek tényleg jó hosszú körmei vannak, akkor az már problémásabb lehet, de normál hosszúságú körömmel meg lehet oldani.
2017. nov. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aaaahh, köszönöm szépen a válaszokat! :) 4-es, ezt kipróbálom, köszi!
2017. nov. 9. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!