Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szépségszalonban/kozmetikusnál...

Szépségszalonban/kozmetikusnál szoktatok borravalót adni?

Figyelt kérdés

2017. dec. 5. 08:07
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Ha nagyon elégedett vagyok és keveslem az árat, akkor igen.

Pl a fodrászom helyre hozta a más által elrontott, ronda hajamat, 4 ezer forintért. Keveselltem, adtam neki mellé még.

De alapvetően nem szoktam borravalót adni, főleg ha ő a vállalkozó.Azaz maga határozza meg az árait.

Esetleg úgy, hogy mondjuk ha 4800 egy szolgáltatlás, akkor nem kérek vissza 5000-ből.

Meg mondom, ha kivételesen nagyon elégedett vagyok, akkor még 500-1000 forintot adok néha.

De általában nem.

2017. dec. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%
Én a körmösömnek nem szoktam. Úgy vagyok vele, hogy ő dönti el az árakat, kérjen érte annyit, amennyit ő reálisnak tart. Megcsinálja a körmöm, kifizetem az árát és ennyi. Igazából nem érzem úgy, hogy még ezen felül bármiért is adnom kellene neki borravalót. Fodrásznak is csak akkor adtam, ha gyorsan betuszkolt nekem egy időpontot mert sürgős volt, de egyébként nem szoktam. Ha pont úgy jön ki, hogy néhány száz forint jàrna vissza, akkor általában azt otthagyom, de direkt nem szoktam borravalót adni.
2017. dec. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én csak akkor, ha nem kerek az összeg. Ha párszáz forint híján van meg annyi, akkor nem kérem a visszajárót. De amúgy nem szoktam borravalót adni, amiatt, amit az előzők is írtak: ők szabják meg az árat...
2017. dec. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!