Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Bal oldalt c. sárga, jobb...

Bal oldalt c. sárga, jobb oldalt fehér cipőfűző mit jelent?

Figyelt kérdés
Egyik nap odajött hozzám egy ember és megkérdezte hogy tudom e, hogy mit jelent együtt a két cipőfűzőm. Nekem surranóm van, és abba hordom. Én úgy tudtam hogy nincs a c.sárgának és a fehérnek együtt jelentése, ezért azt mondtam hogy nemtudom. De nagyon úgy tűnt hogy ő tudja csak nem mondja el

2017. dec. 30. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmit sem jelent. Itt egy hozzáértő álláspontja:


"A fűző milyenségéről


Nem lehetett könnyű dolga egy kezdőnek, akinek az a merész gondolat jutott az eszébe, hogy máról holnapra punknak kiáltja ki magát. Nem elég, hogy a bakanccsal annyi vesződség volt, utána kezdődött elölről az egész hercehurca a cipőfűzővel. Ebből a szempontból a szabályzat egyszerű volt és világos, bár nem kevésbé dogmatikus.

- A fűző színe fehér! - jelentette ki a közvélemény határozottan. A szabályzat nem tűrt semmiféle ellentmondást.

Léteztek ugyan egyes szakadár elemek, akik a barna színre esküdtek, és minden figyelmeztetés ellenére kitartottak szélsőséges álláspontjuk mellett. Hallottam emlegetni egy Kispesten székelő frakciót, amely a feketét tűzte zászlajára. A Vörösmarty-téri punkok közül küldöttség kereste fel öket, hogy ha lehet szép szóval, ha kell erőszakkal, de rávegye a renitenseket álláspontjuk megváltoztatására. De mondhattak azoknak bármit, olyan volt az nekik, mint a falra hányt borsó, és a mindenre elszánt küldöttség nem sokkal később csalódott arccal tért vissza.

Ám ezek mindvégig csak szórványos, elszigetelt jelenségek maradtak, s a döntő többség továbbra is példás egyöntetűséggel fehér fűzőben lázadt, egészen 1987 őszéig, amikor is egyszer valaki mellékesen megjegyezte:

- A fehér fűző már elég égő!


(Annak idején nem voltak efféle szamárságok, hogy a fehéret hordják a jobbosok. a vöröset pedig az anarchisták. A punk a botrányról szólt s nem holmi világmegváltásról. Arról nem is szólva, hogy egy kommunista punk enyhén szólva elképzelhetetlen volt.)

Ránéztem a lábaira, s megdöbbenve tapasztaltam, hogy valóban nem fehéret hord, hanem pirosat. Másnap el-mentem a Röltexbe piros fűzőért, de nem találtam, csak zöldet meg kéket, pedig jó félórát turkáltam a holmik közt. Végül is eluntam a dolgot és kifakadtam:


- A fene fog itt görcsölni! Nem mindegy, hogy milyen színű madzag fogja össze azt a rohadt bakancsot?!

Azzal megvettem a kéket, s attól kezdve ilyesmivel nem foglalkoztam.

Sajnos egy ilyen egyszerű dolog belátásához is intelligencia és - tapasztalatból tudom - némi életkor betöltése szükségeltetik."


(Pozsonyi Ádám: A magyar punk története)



Zenés-képes illusztráció:

https://www.youtube.com/watch?v=RBBB8ZvqTJI

2017. dec. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmit.
2017. dec. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is úgy vagyok vele, hogy nem azért hordom mert jelent valamit, hanem mert így tetszik. Csak miután odajött hozzám és megkérdezte hogy tudom e mit jelent, elgondolkoztam hogy jobb lenne tudni róla, hogy mégis milyen megjegyzéseket várjak az emberektől akik a cipőfűző színét figyelembe veszik. Köszönöm a válaszokat, főleg az elsőnek :)
2018. jan. 8. 20:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt, hogy a viselője túl vagány4
2018. febr. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Cipőben nincs jelentése, max bakancsban

Fehér-rasszizmus

Sárga-zsidó gyűlölet

[link]

2018. febr. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!