Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Honnan tudom megállapítani,...

Honnan tudom megállapítani, hogy tömör-e az arany lánc?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy 10-15 g súlyú láncot, eddig nem volt ékszerem ilyen értékben, pláne arany. Boltban szeretném vásárolni, esetleg csináltatnám. Olvastam, tömör és üreges ékszerek vannak. Nyilván két ugyanolyan láncnál adja, a nehezebb tömör. Honnan tudom megállapítani ezt egyébként? Webshopos ékszerüzleteknél nincs feltűntetve, nagyon elvétve egy-kettőnek a címében szerepel, de nem jellemző.

Előre is köszönöm a segítséget!



2018. febr. 27. 16:59
 1/3 anonim válasza:

SŰRŰSÉGÉNEK megállapításával.

- Egy mérőhenger és némi víz segítségével megméred a TÉRFOGATÁT.

- Száraz állapotban leméred a tömegét.

- A tömegét elosztod a térfogatával. (g/cm3 vagy g/ml)

- Ha ez a szám 13,5 körüli, jó esélyed van 14 karátos aranyra.

- Ha 16,5 feletti, akkor minimum 18 karátos az aranyad.

2018. márc. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 jos80 válasza:
Aranyat ha veszel MINDIG bevizsgaltat vegyél netrol en nem vennék garanciat mindig igenyelj amiben fel van tuntetve a karát,ezrelékben. A tomeg grammban es felvilagositast is kell adjanak hogy tömör vagy csak lemez,ha valami nem kerek,elmesz gyors egy zaciba es bemereted grammra karatra..es ha gikszi van visszaviszed es visszaadjak a pénzed,ha szaroznak rendort hivsz ...az arany allami monopolium olyan mint a bankó...nem játék
2018. márc. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Már kezdtem lemondani a láncról, mert folyamatosan az motoszkált a fejemben, nehogy még bolti üzletben is átverjenek. Lehet jobb lenne alapból zálogházból vásárolni?
2018. márc. 2. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!