Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Anyajegy leszedés utáni heg -...

Anyajegy leszedés utáni heg - tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, már tettem fel hasonló kérdést, de most más is érdekelne.


Szeretnék 2 anyajegyet eltávolítani az arcomról, csupán esztétikai okokból. Elég kicsik (egyik 3 mm, másik 2mm), de egy ideje zavar, főleg ha fényképen látom viszont. Mindkettő egy síkban van a bőrrel.


Barátnőmnek azonban leszedtek egy anyajegyet (igaz az nagyobb volt és kiálló) és elég feltűnő, rózsaszín heg maradt utána. Én ezt nem szeretném az arcomon, érthető okokból.


A kérdésem az lenne, hogy ilyen jellegű (kicsi+egy síkban a bőrrel) anyajegy leszedése is hasonló nyomot hagyna maga után? Vagy az begyógyulna észrevétlenül?


Esetleg valaki tudna Bp-n ajánlani egy jó orvost, aki ezt megcsinálná (most nem az ár a lényeg)?


Köszönök minden segítséget!



2018. júl. 5. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem 2db hasonló anyajegyet szedtek le a hátamról,SZTK-s,de elég jóhírű sebész szedte le aki mellesleg plasztikai sebész is.

A műtét egyáltalán nem fájt,de fél év után is hatalmas,1,5 és 2 centis lila hegek vannak. És ráadásul szét is nyíltak ceruza vastagra..

2018. júl. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem a medencémről szedtek le egy közepes nagyságú anyajegyet még tavaly augusztusban. A műtét nem volt olyan nagy szám, az viszont már sokkal kellemetlenebb volt, hogy ugye víz nem érhette, és sokat izzadtam, ezért kicsit veszélybe voltam. Szóval, ha amellett döntesz, hogy műtét, akkor mindenképp ősszel csináltasd. Nekem a Debreceni Klinikán csinálta az egyik legnevesebb bőrgyógyász professzor, és igaz, hogy tb alapon ment, de mivel a nagybátyám szintén orvos, és ők jó barátok, ezért természetesen hozzám máshogy állt, mint egy másik pácienshez. Azt ajánlom, hogy magán orvosnál csináltasd, inkább fizess érte, mert nagyon nem mindegy, hogy milyen heg volt visszamaradni. Heg mindenképp fog maradni, a legügyesebb orvos sem fogja anélkül megcsinálni, csak az nem mindegy, hogy mekkora. Én annyira féltem megnézni a műtét utáni 1-2 hétben a sebem, hogy édesanyám cserélte a kötést, addig nekem végig csukva volt a szemem. Mikor először láttam a sebem, elsírtam magam, és az járt a fejemben, hogy oda a szépségem. Mikor a varratszedés után elsőnek voltam kontrollon, a doktor úr észrevette, hogy "púpos" (bocsi, ha hülyeséget mondok, nem értek hozzá) ezért kaptam egy kenőcsöt, Contractubex gél, 1-2 hónap alatt szépen visszahúzódott a dudor. Lassan egy éve volt a műtét, most értem el oda, hogy már nagyon halvány, elég kicsi is, és egy műtéti heghez képest szép.

Egyébként ha nincs panasz rájuk, csak esztétikai ok, nem szokták javasolni a levételét, kivéve ha olyan helyen van, hogy a ruha dörzsöli, stb. Nekem többször fájt, és mint kiderült, gyulladás volt benne.

Gondold át ezeket, én nem kockáztatnék, hogy az arcomon heg maradjon, de végülis ez a te életed, te döntésed. Mindenesetre, ha műtét mellett döntesz, sok erőt és kitartást! :)

2018. júl. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Dr. Kovács András, legjobb! Ha kened megfelelő krémmel, elhalványul a heg, nem is fog làtszani egy idő után! :)
2018. júl. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem csak az orvostól függ, hogy milyen heg marad vissza, valakinek keloidképződésre hajlamos bőre van. Ez az amikor "felpúposodik", túlburjánzik a szövet.
2018. júl. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tavaly szedtek le egy viszonylag nagy és kiálló anyajegyet az arcomról.

Közkórhában szedték le, úgy varrták az arcomat mintha zsákot varrnának, tehát már attól a tudattól sokkot kaptam hogy ilyen durr bele hentesmunkát csinálnak az arcomon...

Óvtam-védtem, de sajnos pont olyan helyen volt a seb, hogy a legkisebb mimikánál is húzódott.

Varratszedésnél még jól bele is kontárkodtak a sebbe, mert nem voltam benne biztosak hogy mindet sikerült kiszedni. Még aznap szanaszét szakadt, 2 centis mély heget hagyva maga után.

Továbbra is védtem ahogy csak tudtam, Contractubex krémmel kenegettem, másfél hónap múlva már napoztam is vele.

Happy end lett a vége, mert most már csak egy nagyon halvány, vékony, bőrömmel megegyező színű, nem kiemelkedő, szinte hegnek sem nevezhető valami maradt utána.

2018. júl. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!