Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Más is ilyen köröm és haj...

Más is ilyen köröm és haj mániás? Ez még belefér a normálisba?

Figyelt kérdés

Szóval kicsi koromban rágtam a körmöm, aztán olyan 13 éves lehettem, amikor egyszerűen abbahagytam. Addigra már úgy megerősödött a körmöm, hogy ollóval is alig lehetett levágni. És akkor elkezdtem növeszteni, nagyon hosszúra. Azóta szinte mindig hosszú körmöm van. És ha letörik, elteszem egy dobozba, vagy ha már nagyon nem egyformák, és levágom őket, akkor is elteszem, már rengeteg levágott körmöm van. És állandóan fényképeztem a körmeim, szinte minden nap, és összehasonlítom, hogy mennyit nőtt. És ha letörik nagyon rosszul érzem magam, nagyon magam alatt vagyok akár napokig.


A hajammal is így vagyok, az is a derekamig ér már, nagyon szép szerintem, mézszőke színe van. Nem is törik, nagyon sokat foglalkozok vele. És mindig elteszem a fésűből kiszedett hajat.

Még rémálmom is volt azzal kapcsolatban, hogy levágják a vállamig érőre. Verejtékben úszva ébredtem... Lehet ez azzal kapcsolatban, hogy kicsi koromban mindig csúfoltak a fiús, rövid hajam miatt?



2018. júl. 6. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
hat ez eleg beteg
2018. júl. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
:D
2018. júl. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, fura szokás. Esetleg megkereshetnél egy pszichológust, aki segít kiderítenie, hogy miért gyűjtöd ezeket kényszeresen.
2018. júl. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Iszonyatosan messze van ez a normálistól
2018. júl. 7. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Eljöhetnél hozzám hetente egyszer összeszedni az én levágott körmeim, meg a kihullott hajszálakat is összeszedegetni a lefolyókból.

Megköszönném, ha ezeket a hajszálakat nem nekem kéne folyton a porszívó keféjéből, meg a lofolyókból kiszedegetni...

2018. júl. 7. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is körömmániás vagyok, bár a hajam csak vállig érő azzal nem is foglalkozom az átlagnál többet.

Nálam kb 10 hónapja kezdődött a körömnövesztés-mánia bár előtte is szerettem lakkozni, manikűrözni (pedikűrözni is) különböző körmös cuccokat, lakkokat vásárolni. Mondjuk a levágott körmeimet csak párszor raktam el, mert nagyon sajnáltam, de azöta ki is dobtam őket mert biztos gusztustalannak tartaná a család ha véletlenül rábukkannának. Szóval nem gyűjtöm őket viszont imádom a hosszú karmokat. Nemrég le kellett vágnom az összeset mert nagyon rossz állapotban voltak. A kezdeti sokkon, ujjbegy-érzékenységen már túl vagyok, de eléggé zavar hogy ilyen csutka most. Szét is van reszelve (gél lakkom volt, és bénán szedtem le) úgyhogy most várom hogy megerősödjön és nőljön. Sokkal magabiztosabb vagyok, ápoltabbnak érzem magam és a közérzetem a hangulatom is jobb hosszú karmokkal. Egy hónap múlva már vállalható állapotban lesz.

2019. júl. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 qborka ***** válasza:

Kedves utolsó! Nekem a japán manikűr és a rengeteg D és E vitamin + cink erősítette meg durván a körmeimet.

Erre úgy jöttem rá, hogy amikor rákattantam az olajos heringre (E és D vitamin)majomézes tormával, kétnaponta ettem heteken keresztül, törhetetlen lett a körmöm. Korábban szinte hámlott, a japán maikűr olyan 80%ot javított rajta, de nem ettől lett tökéletes.

Cinket tökmag formában + néha pezsgőtabletta formában fogyasztok.

2019. júl. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!