Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Épített körmöt mikor kell...

Épített körmöt mikor kell töltetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Műkörmösökhöz és régóta műkörmöt viselőkhöz szólna a kérdésem.

Megcsináltattam az első épített műkörmömet és ha jól tudom akkor 3-4 hetente kell majd újratölteni.

Eddig ebben a hitben éltem.

Mutattam anyumnak milyenek lettek, és neki is van, csak már régebb óta. Biztos, hogy épített körme van neki is, hiszen látszik. Elkezdi nekem, hogy ő neki csak 3 havonta töltik újra, a köztes időben az ő körmöse géllakot tesz fel neki. De az épített cucc az marad neki. Na most nekem ez így nem tiszta, eddig azt hittem a géllak és az épített köröm két különböző dolog. Első az saját körömre van kb 2 hétre, és kicsit erősebb mint a sima lakk. Utóbbi pedig teljesen alaptól felépített és havi töltést igényel.

Anyum viszont váltig állítja, hogy neki csak 3 havonta kell töltetni és amúgy géllakja van. Hiába magyaráztam neki.

Más körmöshöz járunk egyébként.

Most mi az igazság akkor?

Mehetek havonta töltetni majd?


2018. szept. 23. 10:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Kicsit zavaros a kérdésed... Az épített köröm és a géllakk két külön dolog. Az biztos, hogy anyukád butaságokat beszél. A 3-4 hét is már egy elég durva lenövés szerintem, bár kinek hogy nő a körme. 3 hónapot még egy profi műköröm se élne meg letörés, sérülés nélkül. Egyébként nekem egyszer volt csak, 10 ezret fizettem érte szalonban, 2 hét után elkezdett lepotyogni és azóta se jött még rendbe az alatta lévő eredetileg egészséges körmöm... Szóval szerintem szép meg minden, de nem éri meg.
2018. szept. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

“Egyébként nekem egyszer volt csak, 10 ezret fizettem érte szalonban, 2 hét után elkezdett lepotyogni és azóta se jött még rendbe az alatta lévő eredetileg egészséges körmöm... Szóval szerintem szép meg minden, de nem éri meg.”

Akkor rossz helyen voltál, kedves első! Ugyanis ha egy rendes, HOZZÁÉRTŐ körmös csonàlja, akkor az nem kezd el “lepotyogni” és nem is sérül a saját köröm alatta. Sajnos az ilyen kontár “kolleginák” miatt alakult ki az a téves feltételezés, hogy a műköröm károsítja a körmöt! Nem a műköröm teszi tönkre, hanem a hozzá nem értő körmösnek nem nevezhető emberek a reszelőjükkel, akik úgy szét reszelik a vendég körmét, hogy hónapokba telik, mire rendbe jön! Ezután joggal feltételezi a vendég, hogy a műköröm tette tönkre a körmöt, pedig ez nem így van! A műköröm önmagában nem káros és nem roncsol, ha szakszerűen van elkészítve.


Kérdező! Anyukád pedig butaságot beszèl. Nem ért hozzá, nem tudja, hogy mit is csinál a körmös a körmeivel, vagy nem tudja, hogy mit jelent a töltés szó. Nekem is van olyan vendégem, aki azt hiszi, hogy mivel rövid körme van (ujjbegyig ér) akkor az gél lakk. És vígan hangoztatja is, hogy az övé gél lakk, pedig mindig elmondom, hogy zselé. De nem érti, hogy mi a különbség.

2018. szept. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!