Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Arany vagy aranyozott?

Arany vagy aranyozott?

Figyelt kérdés

Pár hete vettük meg párommal a karika gyűrűket a helyi bazárban.


Tegnap levettem az ujjamról azóta először.


Akkor vettem észre, hogy a belseje csúnyán karcos de tényleg mintha dörzspapír megsértette volna jó mélyen.


Véleményem szerint az arany nem sérül így.


Bevittem az egyik ékszerészhez azt mondta valószínű csak aranyozott de nem meri megreszelni mert akkor bukta a gari.


Ma megyünk be a bazárba párommal de nem tudom hogy menjek be?


"Nem tűnik aranynak nézzük meg!!"


Aztán ha mégis erősködik, hogy arany a sérülést meg én okoztam direkt?


Tippek, tanácsok pls


2018. szept. 27. 08:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bazárban venni karikagyűrűt... Gratula
2018. szept. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Aranynak adták el? Van róla papírod, garancia? Amúgy tényleg nem veszünk bazárban karikagyűrűt.😊
2018. szept. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ékszerész hülyeséget mondott. Nem lesz bukta ha leellenőrzi az aranyat. Hiszen sok helyen leellenőrzik, és semmi baja. Pl: Zaciba, vagy ha cserélni , levásárolni akarod egy ékszerüzletben. Egyszerű csepp királyvizzel simán leellenőrizhette volna. e ott van még a fémjel is. Arany, és egyéb nemesfémeket hivatalos fémjellel kell megjelölni. Ha nincs benne akkor már tudni, hogy nem arany. Nagyon valószínű. hogy bazárban bizsut kaptál.
2018. szept. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó, egy kicsit reszelnek rajta mielőtt rácseppentenek. Az èkszerèsz lehet attól tartott, hogy ha nem arany és belereszel, megpattintja esetleg a bevonatot.
2018. szept. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!