Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért mondják azt sokan hogy...

Miért mondják azt sokan hogy szép vagyok, amikor szerintem nem?

Figyelt kérdés

Sokan mondják hogy szép vagyok,csinos,főleg az idősebb korosztály vesz észre,az utcán is megnéznek a pasik.Egyszer volt már hogy egy idős 50 év körüli férfi jött oda hozzám,beszélgettünk(életemben nem láttam),bókolt nekem,megdicsérte a hajam,a cipőm,de olyan is volt már hogy télen leszólított egy 30as faszi,és megkérdezte hogy nem akarom-e,hogy elvigyen egy darabig:O nagykabátba,és farmerban voltam,állig begombolkozva,csupán egy magassarkú bokacsizma volt rajtam.Én egyáltalán nem érzem magam szépnek,sőt kifejezetten rondának érzem magam,kövérnek is(van rajtam felesleg,163 cm,és 65 kg vagyok).Nem öltözködöm kihívóan,sőt teljesen visszafogott vagyok,farmer és pólót viselek általában.Nem tudom miért csinálják ezt,de engem zavar.Persze jólesik,de mindig zavarba jövök,és sose hiszem el,amit mondanak.Egyszer meg lett kérdezve az egyik fiú ismerősömtől is,hogy szerinte szép-e az arcom(barátnőm kérdezte meg tőle,pedig mondtam hogy ne tegye:D)ő pedig azt mondta,hogy kifejezetten.De én akkor sem hiszek neki,szerintem csak azért mondta,hogy ne bántson meg.Súlyos önbizalom hiányban szenvedek:(

Képet nem szeretnék feltenni.

16/L


2010. jún. 23. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért, hogy meghatódva/hálásan széttedd a lábad, ennyi.
2010. jún. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
szerinhtem te idosebbnek nezel ki a kelletenel..es azt hiszik, hogy kihasznalhatnak..
2010. jún. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedofilia.
2010. jún. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

saját kérdésedre megválaszoltál:


"De én akkor sem hiszek neki,szerintem csak azért mondta,hogy ne bántson meg."

2010. jún. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű , hogy önbizalomhinyban szenvedsz, amikor a fiu ismerőseidtől kérdezgeted, hogy szép vagy-e.

És pontosan most mi a kérdés? Ha nem teszel ki képet, senki sem tudja megmondani hogy szép vagy-e.

2010. jún. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok, csak magasabb idősebb kiadásban 172 cm 68 kg, 22 éves én nagyon aránytalannak érzem magam, hogy nagy a fenekem, meg vanegy kis pocakom meg olyan naív az ábrázatom, igaz én extravagáns ruházattal leplezem az önbizalom hiányomat, de még így is észrevesznek, és hasonlóképp reagálok.

A melóhlyemen szerencsére jó emberek dolgoznak, eleinte sokat dícsértek, később megbeszéltük, hogy engem ne dícsérjenek meg, mert mindig nagyon zavarba jövök, ha jól is esik...

Én úgy oldottam meg, hogy az utcán fölvettem egy ilyen vagyány, határozott stílust, ha kell kicsit beképzeltnek tettetem magam. Az önbizalmam nem fejlődött ettől, de ez a 6 év, ami köztünk van csak annyi előnyt jutatott, hogy megtanultam ezt a szerep játszást, persze így is vannak incidensek, de jobban tudom kezelni.

Azt tudnám tanácsolni, hogy olvass önismereti könyveket, próbálj meg jó kapcsolatot kialakítani önmagaddal, és akkor tudsz majd hárítani, befogadni meg egy csomó fontos dolgot, amit önbizalom hiány miatt nem ment eddig. Elszállni biztos nem fogsz magadtól soha, viszont egy reális önképre szert tehetsz, és így nem lesz ez az egész olyan megterhelő lelkileg. Sok sikert!

2010. jún. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, hogy leszólítanak az utcán, az nem egy hűde nagy dolog, nap mint nap megesik. Nem kell vele foglalkozni. :D
2010. jún. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt mondják hogy szép vagy akkor biztos szép vagy.

Én kb 160cm vagyok és 62kg.Rajtam is van felesleg,és engem is megnéznek.(Amúgy kevés lány érzi magát szépnek)

Örülj neki hogy azt mondják hogy szép vagy,nekem a pasim ritkán mondja de még neki nem tetszik ha megbámulnak vagy megfordulnak utánam(ilyenkor hangosan megjegyzi hogy látod hogy milyen szép vagy,megnézett a pasi.!? stb),pedig én sem öltözködöm kihívóan.


22/L

2010. jún. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Amúgy meg jó hogy megnéznek nem?vagy ha azt mondják hogy szép vagy.Nem??
2010. jún. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

13:59 vagyok, nagyon átérzem a kérdező érzéseit, persze nem ugyanúgy, de én is tudok válaszolni.

Megdícsérnek, igen jól esik, de bennem speciel van egy kis ördög, ami minden egyes dícséretnél mocorogni kezd ilyesmiket motyog: "Biztos csak azért mondta, hogy kedves legyen, hisz tudom, hogy nem vagyok szép. Lehet, hogy leplezett gúnnyal mondta. Csak azért mondta, mert látja, hogy szomorú vagyok. Csak azért mondta, mert udvarias és illik megdícsérni egy nőt." Szóval kifogások tömkelege, amiért a dícséretből csak annyi jön át, hogy milyen kedves, hazudik, hogy felvidítson, és a jó érzés elszáll nyomtalanul és keserűséget hagy maga után.

Nálam legalábbis így van.

2010. jún. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!