Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Körömrágás ellen jó ötlet az...

Körömrágás ellen jó ötlet az épített műköröm?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta rágom a körmöm és nayon zavar, hogy ilyen ápolatlan de mindenféle próbálkozás ellenére képtelen vagyok abbahagyni. Ha csináltatok magamnak párszor műkörmöt akkor talán le tudok szokni mert azt nem tudom rágni. Ez jó ötlet? Az alatta lévő körmöm nem fog elvékonyodni? És amikor lenőtt, akkor hogy szedik le?


Köszönöm a válaszokat

17/L



2018. okt. 7. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

De igen, a műköröm nagyon tönkreteszi a saját körmödet, nekem olyan volt utána, mint a papír. Ha le akarod szedetni, akkor csiszolóval le csiszolják (igazából ez árt neki a legtöbbet), ha viszont újat szeretnél, akkor ráépítenek.

Én körömrágás ellen nem ajánlom. Nem éri meg. Lehet leszoksz a körömrágásról, de utána ugyanolyan csutka f_szok lesznek, mint mikor rágtad, és hosszú hónapok, mire rendbe jönnek. Egyébként nincs bajom a műkörömmel, mert szép, csak az nem azért van, hogy leszoktassa az embert a körömrágásról. Ha nagyon akarod, egyébként a műkörmöt is le tudod rágni (igen, láttam már olyat).

2018. okt. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyébként van egy osztálytársam akinek műkörme volt elég sokáig, és állandóan a szájában voltak az ujjai, ugyanúgy rágta a műkörmöt is.

Vannak ilyen körömgélek, olyan mint a lakk, de nagyon keserű, pont erre való cucc. Próbálj ilyet keresni szerintem :)

2018. okt. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
63%
Nekem egy barátnőm próbálta ezt a rossz ízű körömlakkot, neki nem jött be, valahogy azt is lerágta :) Viszont neki meg a műköröm bejött, 2 éve van neki és azóta nem rágja a körmét.
2018. okt. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

16 éves korom óta épített zselé körmeim vannak, semmi baja a körmömnek alatta, egészséges, nincs elvékonyodva.


Én is azért kértem, mert rágtam, nem bírtam leállni vele.


Ha pedig már nem akarod viselni, akkor lereszelik, és később, ha meggondolod magad, újraépítik neked majd.

1x szedettem le én is, amikor kimentem külföldre több hónapra (Erasmus), amikor hazajöttem, újra megcsináltattam. Ja és ezalatt az idő alatt nem rágtam.


29/N

2018. okt. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én 33 évesen, két éve tetettem fel megint műkörmöt, hogy végre talán abba tudom hagyni a körömrágást. Nekem nagyon bevált.

Mindenképpen zseléset kérj, mert a porcelán nagyon rugalmatlan, amikor az volt, hamar felvált a gyenge körömágyaimról, és azt emiatt lerágcsáltam/feszegettem róla. Körömrágósként szerintem tutod mire gondolok a rágáskényszerrel. Egyébként amikor a néha-néha műköröm próbálkozásaimat leszedték, nem éreztem nagy különbséget az alatta levő és a rágott körmöm miatt, mert alapból gyengék és vékonyak a körmeim, szóval számomra ez nem ellenérv.

Úgy érdemes, hogy először csak a körmödnek megfelelő hosszúságút csináltass, mert akkor nem lesz annyira szokatlan, és ahogy azzal nő, és töltik, lesz idővel hosszabb.

Ha a már megnőtt körmöm alatta van, akkor sajnos van, hogy elkezdem kirágcsálni alóla, ezért azt jobban szeretem, ha inkább építve van a már megszokott hosszra, akkor nincs mit kapirgálnom alatta.

A múltkor kipróbált egy rugalmasabb zselét a körmösöm, hogy ne levegősödjön fel a széle (szerencsére ez nekem alapból nem probléma, mert sokat fertőtlenítem a munkám miatt a kezemet), de az nem vált be, mert azért van, hogy észrevétlenül is a számba vándorol a körmöm, és mivel az rugalmasabb volt, többet is próbálgattam foggal, és kettőnek lerágtam a végét :(

A bőrt egyébként továbbra is rágcsálom a körmöm mellett, de nem veszélyes, szinte fel sem tűnik, meg már nem annyira kényszeres. Meg persze figyelek is, hogy ne tegyem tönkre a végre szép körmömet :)

Amit még észrevettem, hogy az amúgy megrövidült körömágyam (szerencsére véres csutkára sose rágtam a körmömet) kezd rendbejönni, és hosszabbodott is a műköröm alatt.


Szóval én csak ajánlani tudom, sokkal szebb így a kezem, nem kell dugdosnom, és nem hiszem, hogy valaha is meg fogok válni a műkörömtől. Nekem megéri 3-4 hetente azt az 5000 forintot, hogy szép legyen. Ezerszer inkább ez, mint a saját kis rövid, töredezett körmeim, amiről még a lakk is lepereg.

2018. okt. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és még az lenne a kérdésem hogy mint utolsó válaszoló mondtad, h a körömrágástól a körömágy is kicsit tönkrekment, hát én az a fajta vagyok aki teljesen tövig néha véresre lerágta a körmét szóval a körömágyam rövidebb is és ki is szélesedett. Ez is rendbe fog jönni? És nem lesz nagyon csúnya hogy ilyen széles amikor felrakják a műkörmöt?
2018. okt. 9. 22:18
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egészen addig rágtam a körmöm, amig nem csináltattam műkörmöt. 2 és fél éve van folyamatosan, en soha el se tudtam volna hinni hogy valaha is leszokok a körömrágasról, de sikerült. 17/L
2018. okt. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A szélessége nem fog rendbejönni, nekem is kicsit szélesebb, főleg a hüvelyk-mutató-középső ujjamon, de annyira nem vészes. Természetesen először nem néz ki, annyira jól, amikor még rövid, de még mindig jobb, mint a rágott. Én azért is csináltatom mostanában már hosszabbra, (kb fél centit lóg ki a körmöm az ujjam végétől), mert az áll jól, ha megtalálod azt a formát, ami passzol az ujjaidhoz, akkor hiába szélesebb, csinos lesz. Természetesen a körömágy nem fog már úgy visszanőni, mint amilyen rágás nélkül lett volna, de javul, nekem közeledett az ujjaim végéhez. Szerintem érdemes megpróbálkoznod vele, sokkal jobban érzem magam azóta, és nem dugdosom a kezemet. Viszont mindenképp jó műkörmöst keress, ne riasszon el, ha kell pár hetet várnod az első alkalomra.
2018. okt. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!