Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Karórát szeretnék vásárolni....

Karórát szeretnék vásárolni. De milyet és hol?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék vásárolni magamnak egy elegáns férfi karórát, lehetőleg svájcit, kb. 200 ezer Ft.-ig bezárólag.

Tudom, tudom, bemegyek a boltba, kiválasztom ami tetszik és megveszem. Ez mind szép és jó és egyszerű, de én olyan véleményre vagyok kíváncsi, aki jártas ebben a témában, tud segíteni, hogy mire kell odafigyelni és hol lenne érdemes vásárolni.


Előre is köszönöm!



2018. okt. 29. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt olvasgathatsz és kérdezhetsz, van pár komoly tudású arc a topikban:

[link]

2018. okt. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ha bármi kérdésed van az órákkal kapcsolatban, esetleg hogy milyet válassz akkor nyugodtan írhatsz privátban. Igyekszek minden kérdésedre kielégítő választ adni.


Üdv, egy óragyűjtő.

2018. okt. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elegáns viseletre mindenképp bőrszíjast ajánlanék régies megjelenéssel, kisebb méretekkel. Ilyen ár mellett én Seiko, Junkers, Zeppelin, Tissot márkákat ajánlanám.

Példák: [link]

[link]

[link]


Azonban ha mégis lazább megjelenésű, de mégis formálisabb fajta, tehát olyan középút tetszene, akkor pedig a következő órákat ajánlanám:

[link]

Ilyenem nekem is van, nagyon szép óra. Az itt látható színek nem egyeznek a valósággal, valóságban szebb a színe, napelemes, rádióvezérelt és atomórához állítja magát, zafírüveges...

A másik pedig: [link]

Ilyenem még nincs, de erősen gondolkodok rajta.

A lényeg tehát, hogy elegáns/formális viselethez leginkább a klasszikus régies órák passzolnak bőrszíjjal, és kis méretekkel. Hétkoznapi, sportos viselethez sokkal inkább passzolnak a fémszíjas, vízálló, nagyobb méretű órák. Azonban ezeknél se szabad nagyon 42-44-és méretnél feljebb menni. Vásárolni pedig szerintem mindegy hol vásárolsz, ha elég óvatos vagy, és jártas, akkor ebay-ről is simán rendelhetsz. A belinkelt Casio Eco-Drive AT 4004 órámat is ebay-ről rendeltem és minden rendben van vele, de biztosabb, ha magyar eladóüzleteknél vásárolsz garanciával, és eredetiségi bizonylattal.


Én azt ajánlanám neked, hogy ha ez lesz az első órád, inkább sportos órát ajánlanék neked, ugyanis az ember többnyire nem zakóba meg szmokingba jár. Az sokkal sokrétűbb. Márkák amiket ilyen célra ajánlanék: Seiko, Casio Edifice, Citizen, Invicta, Casio G-Shock, ezek japán szerkezetűek, de ha svájcit szeretnél, akkor pedig Tissot, vagy Certina amiket ajánlanék.


Ja és mégegy fontos dolog. Okosóra nem óra.

2018. okt. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Srácok! Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat! Ment a (Y).
2018. nov. 2. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!