Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan kell meghatározni a...

Hogyan kell meghatározni a testalkatot? (alma, körte, homokóra)

Figyelt kérdés

Èn mindig úgy tudtam, hogy mellbőség, derékbőség csípőbőség, úgy, hogy a mellet a mellcsúcson, a derekat a legkeskenyebb ponton, a csípőt a legszélesebben mérjük.


Viszont olyat is olvastam már itt, hogy ez minden testalkatra igaz, kivétel a homokóra.


Mert a homokóra esetén nem a mellbőség és derékbőség között kell 25-30cm-nek lenni, hanem a körméret és a derékbőség között.

Mert a homokóra formát a vázrendszer adja, nem a mellek, az csak zsír.

Tehát ha a körméreted 75cm, akkor a derekad maximum 50cm lehet, hogy homokórának tarthasd magad. Mindegy, hogy a mellbőséged 80cm, 90cm vagy akár 100cm, nem számít.

Mert a homokóra hátulról is homokóra, meg kis mellel is. Így jön ki, hogy a nők 8%-a homokóra.

Ha valakinek a háta keskeny, de a melle nagy, hiába széles a csípője, keskeny a dereka, akkor ő csak egy nagy mellű körte lesz.


Ezen elmélet szerint tehát ő homokóra:

[link]


ő viszont egy nagymellű körte:

[link]



Mennyi igaz ebből az elméletből?

Létezik olyan, hogy nagymellű körte?


Ill olyat is olvastam (ezt máshol), hogy homokórából két fajta van, az "X"-alkat (akinél látványosabb a különbség)

és a "8"-as alkat, akinél szintén megvan a 30cm, de nem ível be olyan drasztikusan a derék.



Most akkor hogy van?


2018. dec. 29. 09:19
 1/8 A kérdező kommentje:

Magam miatt érdekel, mert pont a kérdéses kategóriába esek.

A vállam és a csípőm egy síkba esik, a mell és a csípőbőség megegyezik, a derekamnál megvan a 30cm, de a hátam nem valami széles.

Szóval szemből "homokórább" vagyok, mint háturól, de ott is egyértelműen látszik, hogy nem vagyok egyenes.


Viszont ha hízok, akkor először combra és fenékre, és csak utána mindenhová máshová. Ezek szerint akkor körte?

2018. dec. 29. 09:35
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

És ez kit érdekel? Lehet ilyen tulajdonságokkal ruhákat rendelni vagy mi? Vagy beleírod valami ismerkedős szövegbe, vagy ha megkérdezik milyen az alakod azt mondod hogy barack és akkor mindenki tudni fogja?


Senkit nem érdekel és senki nem is tudja ezeket csak úgy rámondják.

2018. dec. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

#1 mindent elmondott.


Amúgy ránézésre.

2018. dec. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Nezz a tukorbe. Meglatod, hogy rajtad kovul senkit nem erdekel.
2018. dec. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
74%
Ekkora idiótaságot még nem halottam.
2018. dec. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TR75 ***** válasza:
80%
A 3-as válaszolónak szerintem igaza van, ránézésre szokás ezt megállapítani. Van nagymellű körte is, és kismellű homokóra is (mondjuk egy sportoló, például kézilabdás, vagy teniszező, ahol a felsőtest is fontos, és a combok-lábak edzése is). Inkább a váz dominál.
2018. dec. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Inkább csak simán mutass egy képet magadról, és én meghatározom ;-)

Amúgy a homokóra olyan feltételekkel amiket mondasz, az nekem nem is tetszik.

2018. dec. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
28%

Hát nem is tudom azért egy lapos mellű, fenekű nő, hiába széles a válla, csípője és vékony a dereka-tehát szemből/hátulról homokóra-oldalról nézve még elég şzarul tud kinézni.

Nekem homokóra az alkatom, de nem csak szemből, hanem van kerek mellem, kerek fenekem is.

Na, a lényeg, ha nem nőiesek a domborulatai, akkor toszhathja a homokóra vázrendszerét, nem lesz mutatós a formája.

2018. dec. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!