Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A porcelán műkörömre is...

A porcelán műkörömre is allergiás lehetek?

Figyelt kérdés
Allergiás vagyok a zselés műkörömre. Próbáltam már mindenféle márkát, mindre allergiás vagyok. Van körömlakk is amitől néha ki jön az allergiám. Nem merem kipróbálni a porcelánt, elég nehezen lehet leszedni. De nagyon szeretnék műkörmöt.
2019. jan. 19. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Van egy új, teljesen hibrid anyag, az akrilzselé. Harmadik opcióként esetleg azt is kipróbálhatod. Vagy géllakk?
2019. jan. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam még, szerintem a környéken egyik műkörmösnél sincs ilyen akrilzselé. :( Géllak az felesleges, nagy körmöt szeretnék.
2019. jan. 19. 14:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor marad a porcelán, de egyébként könnyen lehet leszedni, acetonban leázik 40 perc alatt :)
2019. jan. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A porcelán is ugyanúgy akrilszármazék, mint a zselé,csak egy kicsit keményebb.

Még véletlenül sem áztatjuk 40 percig, hanem a nagyját géppel lecsiszoljuk, max a maradéot áztatjuk 5-10 perc alatt.

Allergiás lehetsz rá, mint bármi másra. Érdemes allergiatesztet végezni egy pötty anyaggal a bőrödön.

Vannak márkák, amik kevésbé allergizálnak, így lehet, hogy egy másik márkával dolgozó körmös a megoldás lesz a problémádra.

Ilyen márkák a truscada, az indigo például.

Az is lehet, hogy az előkészítő folyadék okozza a tüneteket. Ebből is érdemes másikat próbálni.

2019. jan. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én is sajnos ugyanígy vagyok.kipróbáltam a porcelánt,de annál jött ki az allergia a legjobban.
2021. jan. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Sziasztok! Bár régi kérdés, azért tapasztalatom miatt teszek egy próbát hátha valakinek tudok segíteni!

Évekig kb folyamatosan volt porcelán-műkörmöm gond nélkül, majd évek után elkezdett vörösödik/duzzadni/ kínzóan viszketni az összes ujjam az uj töltés után.

Kipróbáltuk a sima gellakot a rendes kormomre, de sajnos arra is ugyanígy kijött…

Már majdnem lemondtam róla hogy lehessen bármikor is újra mukormom, amikor elolvastam egy cikket, hogy valószínűleg “porcelán vagy akril” allergiam lehet. Ezután minden egyes porcelán- illetve zselet megnéztünk, van e benne a bűvös anyag: metil-akrilát (methylachrylate). Ez az anyag nem csak porcelánba, sok zselebe mint kötőanyag benne van SŐT némelyik gellakba is. Szerencsere találtunk ezen anyag nélküli zselet és sima koromlakkal használtuk és láss csodát, semmi bajom nem volt.

Később kerestünk a kormosommel olyan gellakkokat amikben szinten nincs benne ez az anyag (nehezen de lehet találni!)

Így teljes értékű körmeim lehetnek allergia nélkül!

Csak gondoltam, hátha ha valakinek hasonló problémája van, tudtam segíteni, egy próbát meger csajok :)

2021. okt. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!