Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Van ennek valami pszichológiai...

Van ennek valami pszichológiai oka?

Figyelt kérdés

Amikor még rosszabbul álltunk anyagilag (nem rosszul, de rosszabbul, mint most), ha volt egy kis spórolt pénzem, biztos, hogy a plázába mentem belőle vásárolni, H&M, Zara, Tally Weijl és hasonló üzletekben vettem a ruháim, The Body Shop, Lush illetve egyéb drágább kozmetikumokat használtam.

Most, hogy jobban megengedhetnénk, egyre inkább azon kapom magam, hogy ezer éve nem voltam ruhaboltban, maximum egy-egy használtruha webshopból vettem ruhát, bár mostanában már onnan se, nem is szeretnék már semmit, van mindenem.

Leggyakrabban sajátmárkás vagy drogériás kozmetikumokat veszek, és olyankor tudok inkább fellelkesedni, ha látom, hogy valami mondjuk natúr.

A fent említett boltok egyikében sem voltam már legalább két éve (gondolok itt most a szépségápolásra), nem is vágyok, holott régebben már csak az életérzésért, színekért, illatokért is szívesen bementem körülnézni.

Nem zárkózok el, megveszem használtan a H&M ruhát is (bár mostanában inkább Primark, ha márkát kell mondani), nemrég eléggé áron alul másodkézből átvettem egy bontatlan TBS hajmaszkot, tehát nem lettem "antisznob", csak már valahogy nem érdekel.

Öregszem, vagy nem tudom. (akkor voltam 20, most 25 vagyok)


2019. febr. 13. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak megtanultad amit sokan 40 éves korukra se értenek meg: hogy nem a márkajelzés hanem a minőség a fontos, hogy nem kell plusz egy ha van kettő, és minek fizetnél egy vagyont valamiért ha jóval olcsóbban megkaphatod ugyanazt a minőséget?
2019. febr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Öregszel?! 😂

Megy a tockos.


Sok ember nem tudja mi az ami tényleg kell s több kombinációban is lehessen hordani.

Rengetegen márka búzák is.


Nem egy ember féltékeny, hogy tized annyi pénzből ezerszer szebb és egyedibb kombinációkat hozok ki.


Volt olyan aki valami pénzszóró alaknak nézett s felvilágosítottam, hogy nem, csak azt amim van úgy variálom, hogy más az összhatás.

Ez eltereli a figyelmet a részletekről és nem is látja mik azok az ugyan azok a darabok más-más összeállításban.


S ettől nem fogsz öregedni, inkább less magadra mennyire tartod a tested, arcodat karban. 😊



Nekem sírhatnékom van, amikor meglátom a korombelieket és olyanok 25-27évesen, mint ha 20-30évvel öregebbek lennének.


Osztálytalin pl csak fél órát birtam ki, mert visszataszítóak voltak s milyen öregnek látszanak, míg engem meg lestek, hogy fiatalabbnak is nézek ki koromhoz képest.


Legyél fitt, táplálkozz megfelelően, napi alap folyadékot vidd be...értelmes karrier , munka...stb


Ezekre törekedj inkább😉

2019. febr. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én mikor dolgozni kezdtem, és diákhoz képest 200+ bejött egy hónapban, rájöttem, hogy nem voltam egyáltalán vásárolni. Az ok nagyon egyszerű: nagyon fáradt voltam, és nem volt szabadidőm az egyetem+munka mellett. :D

Nekem ez a fő pszichológiai ok. A másik meg, hogy ránéztem egy-egy dologra, és észbe kaptam, hogy te jó ég, három napi munkám ára, dehogy kell ez.


Éljen a használt ruha! :) Ha már több pénzt adsz ki, akkor legyen valami jobb márka, amire nagyon szükséged van, vagy használtan valami márkás dolog.

2019. febr. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mivelhogy most méginkább te keresed meg magadnak a rávalót, jobban odafigyelsz hogy ne akármire csapd el. Meggondoltabb vagy, mert rádolgoztál arra az összegre. Szerintem
2019. febr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!