Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A kontaklencse ártalmas a...

A kontaklencse ártalmas a szemre? (Akkor ha rajtad van? /vagy ha még nem vagy 18? )

Figyelt kérdés
2010. júl. 3. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a kérdést. Ha ártalmas lenne, hogyan viselhetnénk? Azért van, hogy megkönnyítse a látást. Nem tudom, hogy 18 év alatt felíják-e. Szerintem igen. Nekem is van, szeretem. Kényelmesebb, mint a szemüveg.
2010. júl. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az osztálytársamnak 2 éve van, most 14 éves.

hát, ha nem jó a szemed és ez zavar sok mindenben (mert gondolom zavar), akkor miért lenne ártalmas ? én inkább szeretnék látni, ha szkségem lenne ilyenekre. 15/L

2010. júl. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem 3 évig bírta a szemem, aztán már minden típust próbálhattam, könnyezett és égett, úgyhogy be kellett fejeznem és maradt a szemüveg.
2010. júl. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem ártalmas, amíg nem nyúlsz koszos/mosatlan kézzel hozzá a szemedhez és tisztítod a lencsét rendszeresen.
2010. júl. 4. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A sokéves használat alatt kevesebb oxigé jut a szaruhártyádba azért kicsit eresebb lesz mert a test megpróbál kompenzálni, de ettől nem romlik a látásod, csak esztétikailag nem olyan szép.
2010. júl. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak van olyan ember akinek rosszabb lesz tőle a szeme. Én is ettől félek,hogy ez lenne.
2010. júl. 4. 20:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem ártalmas. Meg kell keresni a megfelelő típust, amit aztán bír a szemed. Én lassan 20éves leszek, 11éves korom óta használok kontaktlencsét és nagyon nem bántam meg. Az elején ki kellett tapasztalnom, hogy melyik a legjobb a szememnek, de most már nagyon kevés esetben használok csak szemüveget.
2010. júl. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!