Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mindig csak azt veszitek meg,...

Mindig csak azt veszitek meg, amire feltétlenül szükségetek van?

Figyelt kérdés

Igyekszem mindig csak olyankor vásárolni, amikor valamire szükségem van, mert elfogyott, tönkrement, elszakadt.

Nem is megyek boltközelbe többnyire, nehogy elcsábuljak valamire plusszba.

Viszont nemrég muszáj volt, és rettenetesen megtetszett egy pár fehér sportcipő, persze nem volt a méretem, így maradt.

Azóta se hagyott nyugodni, találtam egy nagyon hasonlót a H&M-nél picit olcsóbban (5000Ft).

Mivel a pénzügyeim úgy néznek ki, hogy megvan egy adott összeg, amit magamra fordíthatok (50 ezer), de ennek amilyen soká csak lehet, ki kell tartani. Ideális esetben mostantól év végéig, kevésbé ideális esetben pedig nyár végéig.

Nincs betervezve semmi, amit mondjuk még venni kéne, és nagyobb tétel.

Viszont nem merem rászánni magam ígyse, mert van már 3 sportcipőm korábbról (2 fekete, 1 szürke), de ha meg akarnám várni, mire mind tönkremegy, akkor még 3-4 évig biztos nem vennék cipőt, tehát sokat kéne várni rá.

Ellenben ameddig meg nem láttam a boltban azt a bizonyosat, eszembe se jutott, hogy nekem egy ilyen kellhet.


Próbálom megállni, hogy ne vegyek semmit semmikor, hisz ha semmit nem veszek a jelenlegi ruhatáramba, akkor is ellehetnék vele még 5 évig simán (ha semmi nem változik).



Ez az a cipő amugy, ha valaki kíváncsi:

[link]


(Semmi extra, tudom, de nekem az ilyenek tetszenek)


2019. ápr. 24. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok célirányosan vásárolni.

Kevés ruhám van (mert kevés időm van a boltokat járni), de mindet "szerelem első látásra" vásároltam. Ha valamit nem veszek meg, ami megtetszik képes vagyok hónapokig azon rágódni. Szóval csak te tudod, hogy mennyire van szükséged arra a cipőre és mennyire szeretnéd vagy mennyire engedheted meg magadnak.

2019. ápr. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
igyekszem olyan dolgokat venni, amire szükségem van, de azért szokott olyan lenni, hogy nagyon megtetszik vmi, jó árban is van és tudom, hogy használnám is, olyankor ha belefér, megveszem
2019. ápr. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
úgy vagyok, mint a kettes
2019. ápr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Már kinőttem abból a koromból, amikor feleslegesen vettem meg ezt azt. Most már gyűjtögetek, spórolok, tehát a leg szűkösebben vásárolok.
2019. ápr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudok ilyen szempontból "mértéket tartani", viszont rájöttem hogy csak azt a ruhát szabad megvennem amit meglátok és úgy érzem meghalok ha nem lehet az enyém, így tényleg csak olyat veszek amit hordani is fogok. A másik hogy elég nehezen találok célirányosan ruhát így ha pl látok egy jó pulcsit azért is megveszem mert magamat ismerve ha tönkremegy a régi és elmegyek venni csak olyat fogok találni ami nem tetszik és vagy nem veszek és fázok, vagy veszek egy "hát végülis annyira nem gáz" darabot.
2019. ápr. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!