Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Kisebb a fejem mint annak...

Kisebb a fejem mint annak lennie kéne? Vagy csak én érzem így?

Figyelt kérdés

Másfél éve növesztem a hajam, már jóval a vállam alá ér, dús, hullámos hajam van, sokat "hozzáad" a fejem méretéhez.

Eredetileg azt akartam, hogy főként copfban hordom majd a hajam, bár a nagy melegben/munka miatt muszáj is vagyok, de úgy érzem a fejem egy kicsit kisebb mint amekkorának lennie kéne, és a nyakam is elég hosszú, ami ilyenkor nagyon látszik (azaz én érzem így, nem tudom "kívülről" milyennek tűnik, hogy tényleg így van-e).

Mikortól számít "kicsinek" a fejem? Honnan tudhatom hogy az-e vagy csak annak érzem?


18/F



2019. jún. 27. 22:46
 1/3 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy csak megszoktam idővel a nagynak tűnő látványt a nagy terjedelmű hajam miatt, és szokatlan újra a "normál méret" összefogott hajjal.
2019. jún. 27. 22:48
 2/3 anonim válasza:
Sajnos énis ezzel a problémával küzdök. (Bár én kopasz vagyok)
2019. jún. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Gombanyo12 válasza:

Jó pár évig dolgoztam kalapokkal és kalapot, sapkát viselő emberekkel. Viszonylag egyszerű a dolgod. Fogj egy centimétert és mérd meg a fejbőségedet. A centit körbe viszed a fejeden úgy, hogy ráfeküdjön hátul (középtájon) a legdomborúbb részre és elöl a homlokod legdomborúbb részén

fogd össze. Egy dologra kell még ügyelned a füleid felett kb.1.1,5 cm-rel menjen a szalag. Ezzel gyakorlatilag megkapod a fejbőségedet ami azért érdekes mert a nőknek általában 54- 56 cm a fejbősége. Férfiaknál 57 - 59 cm.

Ez egy jó átlag. De a fejed méreténél számít a testmagasságod és a testsúlyod is. Sokat számít a koponya formája, hosszúsága az arckoponya csontozata. Csak érdekesség képpen anno, láttam felnőtt férfit 52 cm fejbőséggel, ami férfiak esetében nagyon kevés. Ez igazából gyerekméret. A fejméretedet az is befolyásolja, hogy mit örököltél az őseidtől. Nekem nőknél -viszonylag- szokatlan módon 58 cm a fejbőségem. Arányaiban mégsem nagy a fejem, mert a 174 centimhez :) -inkább nem mondom, hogy hány kiló vagyok... Még egy érdekesség, 2 gyerekem van és közvetlen a megszületésük után megmérik a bébik fejbőségét. Ez mindkettőjüknél 34 cm volt. Ami egy nagyon rendes méret. (csak megszülni őket, nem volt egy leányálom).

2019. jún. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!