Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A "Leila titka" szőrnövekedést...

A "Leila titka" szőrnövekedést gátló krémben melyek a növényi hatóanyagok?

Figyelt kérdés

Ezen a linken a többi összetevő fel van sorolva, de a gyógynövényekről csak annyi szerepel: "Herbal extract".


[link]



2019. júl. 21. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Hatóanyag? Semmi :)

Ha ez ilyen egyszerű lenne, senki nem borotválkozna.

2019. júl. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nem válaszoltál a kérdésre.


Amúgy én abból indulok ki, hogy vannak olyan növényi hatóanyagok, amelyek egyértelműen fokozzák a szőrnövekedést, ezekkel még kopasz(nak tűnő) területekre is visszanő a haj. Feltételezem, hogy az a szőrre is ugyanolyan hatással van.


Tehát, ha vannak olyan növényi hatóanyagok, amelyek a szőr-haj növekedést fokozzák, akkor miért ne lennének olyanok, amelyek csökkentik?


Ez feltételezés - eddig. Már több olyan növényi hatóanyagról olvastam, amelyek gátolják a szőrnövekedést.


A kérdésem arra irányul, hogy még több olyan növényt keresek, ami megfelelő a célra. Kérem, aki tud ilyenről, írjon, köszi!

2019. júl. 21. 16:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Összevői nyilván vannak, de HATÓANYAG nincs benne. Attól még hogy Ezo Teri nénje ráfogja a kutyafüle-pitypangra, attól még az nem lesz hatásos.

Valami körítés kell hozzá, mert amúgy senki nem venné meg.

2019. júl. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A körítést nem ismerem, még a márkát sem, csak a neten kerestem szőrnövekedést gátló készítményeket.


Ha például vennéd a fáradságot és utánanéznél a növényi hatóanyagoknak, nyilván nem írnél olyan reagálást, amely a totál inkompetenciáról tesz tanúbizonyságot.


Egy másik készítmény esetében:


"Hatásmechanizmus


A krém szőrnövekedést gátló hatása két speciális növényi összetevőjének köszönhető:


Chelidonine: egy tisztított növényi molekula. Gátolja a sejtosztódást a hajhagymákban, finomítja a szőrzet átmérőjét, ezáltal lassítja növekedését. Gyulladáscsökkentő (szabályozza a gyulladáskeltő mediátorok mennyiségét) a szőrtelenítés után azonnali bőrnyugtató funkciót lát el. A Chelidonine szőrnövekedés mennyiségére és minőségére, a bőr simaságára és puhaságára valamint gyulladáscsökkentő tulajdonságára gyakorolt hatását klinikai tesztek igazolják.


Dihydromyricetin: a Myrica cerifera L a mirtuszfélék családjába tartozó amerikai viaszbokor dihydromyricetinben gazdag leveleinek és virágainak speciális, koncentrált kivonata. Klinikai tesztek igazolják a dihydromyricetin gátló hatását a szőrzet mátrix sejtjeinek IGF-1-receptor-tirozin-kináz aktivitására. Ez a hatás megakadályozza, illetve gátolja a folliculus növekedését az anagén fázisban. Ennek következtében csökken a szőrszálak mennyisége és a kinőtt szőrszálak minősége, végül - előírás szerinti használattal - megszüntetheti a nem kívánt helyen a szőrtelenítés műveletét."


Fecskefű: [link]


Találtam másokat is már ezeken kívül azóta.


"A világon 28187 növényfajt használnak gyógyításra, ám a hiányos dokumentáció miatt csak töredékük szerepel orvosi kutatásokban - derült ki a világhírű londoni Kew Királyi Botanikus Kert legfrissebb éves jelentéséből, amelyet csütörtökön tettek közzé."


Szóval inkább akkor írj, ha képben vagy az adott kérdéssel kapcsolatban.

2019. júl. 22. 14:46
 5/6 anonim ***** válasza:

"A világon 28187 növényfajt használnak gyógyításra."

Ez így van, de ne feledd, klinikailag igazolt hatásossága csupán a töredékének van.

Egy fej hagymát a hónom alá szorítva, azt is használhatom gyógyítás céljából, csak éppen nem gyógyulok meg tőle. Csak a piócás ember lesz gazdagabb.


Igazolható hatású szőr növekedés gátló krém, növény, bármilyen egyéb kence továbbra sem ismert.

2019. júl. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Láthatóan valami nagy problémád van a szövegértéssel. Fentebb megadtam elég 2 növényt: vérehulló fecskefű és amerikai viaszbokor, illetve az ezekből a növényekből kivont Chelidonine és a Dihydromyricetin.


Csak nem vagy hajlandó belátni a tévedéseidet. Ennyiről van itt szó.


Semmi ezo-izé - amiről fogalmam sincs, hogy hogy képződött a fejedben.


A gyógynövényeket pedig évezredek óta használja az emberiség, tapasztalati alapon is. Nekem teljesen lényegtelen, hogy te el akarod hárítani az igazságot, attól az igazság nem fog megváltozni, hogy te tagadni akarod.

Nem mellesleg nevetséges is, olyan, mint amikor a kisgyerek mások szeme láttára leveri a vázát és azt mondja: "nem én voltam". Akik látták, hogy mit tett, látták - és kész. Felesleges önámítás a többi.


Tehát járkálhatsz ide az ellenségeskedő megjegyzéseiddel, az teljesen nyilvánvaló, hogy csak magadat akarod győzködni.


Az érvekre nem tudsz mit reagálni, így maradt - rossz beidegződésed alapján - az, hogy a - már benned is megdőlt - tévképzeted mellett próbálsz kitartani.


Ez ragaszkodás a tévedéshez. Hosszú távon ez bizony elhülyíti az embert. Láthatóan, te régóta ragaszkodsz a tévképzeteidhez.


Attól még nem lesz igazad, ha a tévedéseidet hajtogatod.

2019. júl. 22. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!