Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A new yorker és a fishbone...

A new yorker és a fishbone magyar márka? És amiket leirtam azok?

Figyelt kérdés

Szóval igyekszem magyar ruhamárkákat hordani. Amiről úgy tudom hogy magyar: (ha nem az akkor irjátok le és ha van még magyar ruhamárka azt is jelezzétek:) )

Thomas Jeans

Enzo

Mission cipő

Heavy Tools

J.Press

Sandstone

Saxoo London

Retro Jeans

Fundango

Budmil

Tisza cipő

Agressor(bár sehol nem kapható legalábbis nem találok üzletet)

Cassone

Devergo Jeans(mostanában a woodoo a neve

Sherpa

Aboriginal

Jeans Club

Adrenalin

G.Gecco

Szóval ezek mind magyar márkák??:OO Megdöbbentem eddig nem nagyon hordtam őket és nagy kár:( jelezzétek ha v.melyik nem az , esetleg van e még és milyenek?


2009. aug. 2. 12:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
65%
A Tisza cipő magyar, a többivel kapcsolatban azért erősen a kétségeim hogy nem...
2009. aug. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

A New Yorker egy német ruházati cég, melyet 1971-ben alapítottak. Központja a németországi Braunschweigban található.

Márkái: Fishbone, Fishbone sister, Smog, Amisu, Jim Avignon, Censored, Swimmwear, Rescue (RSQ)

2009. aug. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

A New Yorker német, ezek viszont magyarok (bármily meglepő):

Retro Jeans, Keyo Paris, Mayo Chix, Budmil, Saxoo London, Aboriginal, Devergo, Heavy Tools, G. Gecco


Ami még a témába vág:

[link]

2009. aug. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

És még:

[link]

(előző voltam)

2009. aug. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Nem nagyon lehet eldönteni h mi magyar tényleg és mi nem. Pl sherpa cuccoknál a kommentárok. Mindegy a heavy tools amugy is bejön azt is hordok és puma:D

Bár a puma német , nem érdekes lényeg hogy szerintem tényleg minőségi és jó cuccokat árulnak. Bár van néhány kínai holmim és főleg póló és még ma is jó pedig 2 éves minimum.

2009. aug. 2. 14:46
 6/27 anonim ***** válasza:
9%
Ezek közül a Tisza magyar, az összes többi angol, amcsi, svéd, német, olasz (..stb) csak itt is van üzletük.
2009. aug. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ezek magyarok, csak külföldinek tüntetik fel magukat, mert a jó nép arra "bukik"...

Ezek az ún. álkülföldi márkák.

2009. aug. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

"Magyar-olasz koprodukció, de inkább az itthoni piacon nyomul a Retro Jeans."


"Korán ébredtek a diszkóbarbistílus hazai álmodói, amikor már 1989-ben létrehozták a Mayo Chix márkát. A cég csak itthon és csak nekünk árusít, árkategóriájában is a vékonyabb pénztárcájú tizenéveseket célozza." (tényleg a vékonyabb pénztárcájúakat? hááát...)


"Jó érzékkel indította el egy magyar-amerikai vállalkozás 1999-ben, Szerbia NATO-bombázásának előestéjén az Agressor divatmárkát."


"Magyar márkákat elsősorban az élelmiszerpiacon ismer az átlagos fogyasztó: Pick, Boci, Pöttyös Túró Rudi, vagy újabban a Szentkirályi. Miközben ezek többsége már nincs is hazai tulajdonban, más területeken – például a tartós cikkek piacán – sokszor a valódi magyar brandekről sem tudjuk, hogy magyarok. Nem véletlenül. A szomorú hír az, hogy ezek a cégek jól járnak az inkognitóval: a Sandstone, a Sherpa, az RP Outdoor vagy a Fundango technikai ruházati márkák hálát adnak az égnek, hogy mostanáig sikerült titokban tartani hazai eredetüket. Az utcai ruházatot gyártó Aboriginal kifejezetten álkülföldi márkaként pozicionálja magát, és ausztrál dizájnnal nyomul, de hasonló utat követ a Keyo Paris vagy a Saxoo London marketingstratégiája is (a „hitelesség” kedvéért utóbbit egyenesen a brit fővárosban jegyeztették be). A jelenség oka kettős: a fizetőképes vásárlók egy külföldi(nek hitt) márkáról még ma is könnyebben elhiszik a minőséget, másrészt mégis, nem ciki egy kicsit, ha MAGYAR cuccban nyomjuk?"


Bővebben, akit érdekel: [link]

2009. aug. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
64%
hát nem tudom, mennyire valósághű az a komment, ahol az a sok márka volt magyarként feltüntetve, de pl. az aboriginal az tuti nem magyar.... valamint akkor miért van az, h én az említett magyar márkákból csomót láttam külföldön...?
2009. aug. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
72%
A New Yorker német, a többi sztem magyar
2009. aug. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!