Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért divatosabbak az olaszok...

Miért divatosabbak az olaszok és a franciák mint a magyarok?

Figyelt kérdés
A magyarok miért nem adnak annyit magukra, mint a fent említett két nép?

2017. aug. 27. 14:13
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Évente többször is utazom a munkám miatt Olaszországba, és ezt én is tapasztaltam, hogy nagyon életvidámak a hölgyek.


Az egyik étteremben egy fiatal anyuka ült a mellettem lévő asztalnál babájával, és konkrétan egy tál salátát rendelt csak. :)

2017. aug. 27. 16:18
 12/19 anonim ***** válasza:
Nem vagyok senki, hogy eldontsem kinek mi all jol. De szerintem nem is mutattam konkret peldat, te okostojas....
2017. aug. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
95%

A francia és az olasz nők nagy százalékában benne van a velük született nőiesség elegancia. Én is ezt vettem észre, amikor Olaszországban voltam. Nem terjedt el annyira a "trash" stílus sem, persze vannak ott is, akik ezt a vonalat viszik tovább, de ahogy előttem is írták, valahogy magabiztosan tudják viselni a rosszabb összeállításokat is. A divatvilág legfontosabb két országáról beszélünk, és itt a divatot sokkal tágabb értelemben értjük, és szintén előző hozzászólóhoz csatlakoznék: ők teremtik a divatot.


Ők ilyen környzetben nőttek fel, rájuk ragadt. Azt imádtam Olaszországban, hogy egy lenge egyszerű ruhát is olyan stílusosan tudták viselni, bármiféle kiegészítő nélkül.


Mi Magyarországon viszont nem növünk fel ilyen környezetben. Talán Budapesten már látni próbálkozásokat, a metrón egyre több csinosabb, elegánsabb fiatal (18-30) lányt látok. Örülök, hogy kezdünk kitörni kicsit.


Én 20 éves vagyok, Budapesten tanulok, de vidékről (bár megyeszékhely) jöttem. Amióta felkerültem Budapestre, sokkal bátrabban öltözködöm én is így, a ruhatáram már csak ilyesfajta ruhákból áll. Valamiért vidéken már több ismerősömtől hallottam, hogy (sokszor megvetően) megnézik őket az utcán, ha picit "szebben" öltözködnek. Azóta én is tapasztaltam ezt.


Magyarországból sosem lesz olyan, amit Olaszországban vagy Franciaországban látsz.

/Meg hát valóban -mégis kik vagyunk, hogy eldöntsük, mi a stílusos? :)/

2017. aug. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
51%

5-ös!

Elárulom, hogy Louis Vuitton-t nem tudsz venni plázában, Bershkaval egy lapon említeni pedig kb bűn! :D

Olaszországban (Milánóban, Rómában, Firenzében, Velencében is) rengeteg nőnek vannak LV kiegészítői, ruhái. Párizsban szintén. Persze eredeti, nem kínais vacak! Én is nagyon szeretem LV darabjait. Gyakran járok mindegyik említett városban, az ottani nők is vásárolnak fast fashion üzletekben, egyszerűen a stílusérzékük kifinomultabb, ügyesebben kombinálják a darabokat. Van olyan ruhadarab, amit Milánóban sok nőn láttam, vettem én is egyet, imádom mai napig, de itthon egy évig kb úgy néztek rám, mint egy ufora, mikor felvettem. Aztán persze elkezdték itt is hordani.

Magyarország ilyen szempontból sajnos eléggé problémás.

2017. aug. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Igény, ízlés, pénz, jó alak is kell a divathoz. Az isősebb olasz nők is nagyon elegánsak, gyakran látni 60-75 èves hölgyeket fiatalos, divatos öltözékben, jó alakkal, szép divatos frizurával, RayBen napszemüvegben.

Szerintem kevés magyar 70 éves hölgy van ilyen. De lehet hogy az új generáció majd jobban ad magára most és idősebb korában is.

2017. aug. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Azért szerintem a mentalitás is rájátszik,jártam Franciaországba én úgy éreztem a hölgyek sokkal magabiztosabbak mint a magyar hölgyek,mondjuk engem úgy kezeltek mint egy ufo mert minden nap fürdők franciáknál annyira nem szokás.
2017. aug. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ez is olyan érdekes egyébként, hogy milyen sikkesek, milyen magabiztosak, de több hasonló országban is, egyszerűen hülyének néznek ha te minden nap fürdeni akarsz. :D Persze olvastam már róla én is ezt azt, hogy nem is kell minden nap fürdenie az embernek, de nekem valahogy hozzátartozik az ápoltság érzetéhez, és fura, hogy pont ezekben az országokban nem szokás.
2017. aug. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Voltam sokszor Olaszországban és tényleg ők teremtik a divatot, nem majmolnak semmit. Az olasz fiúk is hihetetlen érzékkel tudnak öltözködni és bátran viselik a ruháikat de nem vágnak fel emiatt. Sokkal bátrabb színvilágokkal próbálkoznak ami nekem is bejön fiúként. Vannak ilyen "vadabb" pólóim pl amin Calippo vagy Cornetto van.
2017. aug. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Olaszokat jobban ismerem. Ők maguk teremtik a divatot, van stílusuk. Mindenféle ruhájuk van. Ahogy mész délebbre, sokkal inkább ez a Zara-s színes inges, fehér nadrág, félcipős divatot nyomják nyáron. Meglepő módon feketét sokan hordanak, de nagyon jó és egyedi ingeket hordanak.


Magabiztosabbak és letojják mások mit gondolnak. Ők nem úgy vannak kódolva, mint felénk, hogy nem mernek kísérletezni mert "mit szól majd a...".

2022. aug. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!