Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Milyen egy orr műtét?

Milyen egy orr műtét?

Figyelt kérdés
Szóval a 14 éves lányom nagyon szeretné megműtetni az orrát mert nagy és görbe (szerinte). Nem tudom mivel jár egy ilyen műtét, hol érdemes ilyet csináltatni, illetve mennyire fáj, stb. Hálás lennék ha valaki leírná hogy mit kell tudni az orr műtétről.

2021. júl. 10. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Először eltörik az orrot szakszerűen, aztán visszarakják.
2021. júl. 11. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát sokféle orrműtét van, általában az orrlyukaknál felvágják a bőrt és elvalasztjak az orrtol, ilyenkor a csontok porok látszanak már, na és azokból szépen farigcsálnak hogy olyan alakja legyen amilyen kell. A műtét után valószínűleg nem lesz túl jól, eléggé fájni fog neki és még nem is olcsó. De ha nagyon akarja, akkor én nem tartom vissza, de egy igazi tortúra.

Bocsi ha nem volt érthető, inkább linkelek videót is:

[link]

2021. júl. 11. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


A műtét maga nem fájalmas, mivel altatásban végzik. Utána nagyon fájalmas a felépülés. Az előttem szóló szépen leírt majdnem mindent. A görbeséget kivizsgálják elsőnek, hogy belül mennyire az. Van, akinél csak kívülről görbe, ott tényleg csak "farigcsálnak", de ha belül is görbe, akkor már nehezebb a dolguk. Ha szükséges, akkor apróbb implantokat is oda rögzíthetnek. Nem mondanám, hogy ez a legrosszabb műtét, de nem is a legrosszabb. Hogy hol? Plasztikai sebésznél. Nem lesz olcsó. Itt nem pár ezer forintról van szó, hanem több százezerről, olykor lehet milliós tétel is. Viszont 14 évesen még fejlődni fog és nőni, így az orra is. Tehát én még lebeszélném róla és inkább 17-18 éves korában tegye, ha ennyire nem tudja elfogadni magát. Addigra a teste még sokat változik és most lehet, hogy csak az orra ami nem jó, de addigra lehet még mellé ajak, mell, fül és egyéb plaszikák is.

2021. júl. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3

“Utána nagyon fájalmas a felépülés”


Ezt cáfolnám. Nekem rengeteg csontot faragott le belőle, mert nagy orrom volt, mégsem volt vészes műtét után sem. A szobatársaim, akiket szintén aznap műtöttek sem panaszkodtak fájdalmakra. Inkább csak a gipsz alatti lüktetést éreztem egy hétig, az volt bosszantó, de arra bevettem napi 1-2 cataflamot és szevasz.


Én Rezek Ödönnél csináltattam majdnem egy millióért. Ilyen műtéten nem szabad spórolni, csak a legjobbra bízza magát az ember. Éd amúgy 20 éves korig nem javasolt ez a műtét, mert addig még tényleg változhat az orr. A műtét pontos menetéről találsz youtube-on videókat, de inkább ne nézd meg, nem a legszebb látvány🤣

2021. júl. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora baromságot még nem hallottam, hogy az orrműtét nagyon fájdalmas.

Nekem volt és elmondhatom, hogy egyáltalán nem fájdalmas (még csak fájdalom csillapítót sem szedtem, nem volt mire), különben bele sem mentem volna. Az igaz, hogy eltörik, vagyis elkalapácsolják az orrcsontot, mindezt persze altatásban, miközben a páciens édesdeden alszik.


Ami fontos, hogy mindenképp fül-orr-gégésszel kell csináltatni, az enm elég, ha plasztikai sebész. Vidéken, konkrétan Pécsen és Szegeden van 1-1 orvos akik remekül dolgoznak és ott olcsóbban az árak is, mint Budapesten.


A lányodat amúgy 18 év alatt nem fogják megműteni.


Amellett, hogy nem fáj, tény, hogy sok kellemetlenséggel, vagy inkább úgy fogalmaznék, maceréval jár az elején. Mivel a csont gyógyulása 6 hét, ezért én az első 6 hétben nagyon vigyáztam rá, de igazából azt mondják, hogy amikor kihoznak a műtőből akkor már "áll" az orr, akkor az már kész. A gipsz általában 7-10 napig van fent.

Az én új orrom 3 hónapos és már "el is felejtettem" az orrműtétet, ugyanúgy fújok orrot, mint azelőtt.


Rengeteg dolgoról lehetne még beszélni, ha van konkrét kérdésed, írj nyugodtan.

2021. okt. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia! Nekem pontosan ma 3 hónapos az orrom. Szegeden műtöttek. Sem a műtét, sem a lábadozás nem jár fájdalommal, ahogy fentebb írták. Kellemetlenségek ettől függetlenül vannak.


Vannak nagyon profi orvosok Kárászon és Rezeken túl is, én nem értek egyet azzal, hogy csak a legdrágább lehet a legjobb. És én sem azért választottam szegedi orvost, mert spórolni akartam ezen, hanem mert a őt találtam a legprofibbnak. Nem utolsósorban az én ízlésemnek megfelelő orrokat alkot.


Nekik valóban nagyon jó a marketingjük, de nekem meg pont a futószalagos-gyártás jut róluk eszembe, bár megértem, ha valaki csak bennük bízik.


14 évesen viszont még lehet korai. Nem tudom, hogy hány éves kortól végeznek ilyen beavatkozást.


Ha szeretné a műtétet, idővel mindenképp engednék neki. Bár én orrműtéten csak az utolsó 2 évben kezdtem gondolkozni, rossz érzés volt mindig is bennem az orrommal kapcsolatban. Valahogy nem voltam önazonos. Most viszont pont olyan , mint amilyen kép élt magamról a fejemben, és ez nagyon felszabadító érzés.

2022. jan. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!