Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Milyen Orr műtétet végeznek a...

Milyen Orr műtétet végeznek a plasztikai sebészek? Kinek volt ilyen?

Figyelt kérdés

A csontból faragnak vagy az orr csúcsot, porcot is alakítják?

Szeretnék ilyet műtétet csináltatni. 30/férfi vagyok.



2014. nov. 11. 20:27
 1/5 anonim válasza:
Hat Berkinek biztos nem.
2014. nov. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy miből szeretnél lefaragtatni.
2014. nov. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az orrom végéből kellene mert lefelé görbül. Vagy pedig a csontból faragtatnék, de az felesleges szerintem.
2014. nov. 12. 20:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha lefelé görbül, akkor szerintem a görbe részt ("tetejét, vagy "felső részt") fogják lefaragni.
2014. nov. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Technikailag nem lefaragják az alsó részt, hanem az aláris porcok tetejét, azaz a csontos rész felé eső részét redukálják, felszabadítják, az orrcsúcsot felfelé rotálják, majd az új pozícióban rögzítik. De erről a páciensnek nem kell tudnia, a lényeg, hogy az operatőr ismeri a kért eredmény eléréséhez szükséges technikákat.


A te esetedben valószínűleg elég lesz a porcost részt módosítani, ez egyszerű feladat. Ha keskenyíteni is szeretnéd az orrvázat, vagy az orrhátat redukálni, akkor esetleg a csontos részhez is hozzá kell nyúlni, de ez is rutinfeladat egy plasztikai sebész számára.


A legfontosabb, hogy csak plasztikai sebészeti szakvizsgával rendelkező szakembernél csináltasd a műtétet, orr-fül-gégészeti szakvizsga ehhez sajnos nem elegendő - ők is hajlamosak elvállalni, de nem ismerik a speciális technikákat, ezért elrontják.


Hogy konkrét orvost ajánljak: Dr. Rezek Ödön - orrplasztikában ő a legjobb.

2014. nov. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!