Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Aki már átesett mellnagyobbító...

Aki már átesett mellnagyobbító műtéten, megosztaná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
Elsősorban a műtétet követő időszakra lennék kíváncsi. Mennyire nagy a fájdalom és meddig tart? Injekciózni is kell? (januárban lesz a műtétem, csőmell korrekció lesz implantátummal)

2015. nov. 20. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Decemberben lesz egy éve hogy megcsináltattam, elégedett is vagyok és azóta jól is érzem magam. Nekem csak nagyobbítás volt korrekció nem. Iszonyatosan fájt a műtét után kb 2 hétig. Mire a varratokat kiszedték (6.hét) már egyeltán nem fájt. De az a 2 hét nehéz volt. Nem tudtam egyedül felkelni és lefeküdni, fájdalomcsillapítón éltem,de injekció nem volt. De még így is megérte. Nekem nem.izom alatt van az implant mert volt elég mellállományom,állítólag az izom alatti jobban fáj.
2015. nov. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem 5 nap volt kritikus, felkelni nem tudtam egyedül, csak ha felemelték a felsőtestemet. Utána mászkáltam már otthon, de nagyon lassú mozduatokkal az elején. És nagyon legyengültem a műtét miatt, sétálni is csak keveset tudtam. 2 hét után mentem vissza dologzni (irodai munka).

Injekciót nem tudom mire érted, nekem nem kellett.

2015. nov. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és milyen jellegű volt ez a fájdalom? hasító, nyilaló, éles? volt, ahol olvastam, hogy injekciózni kellett a műtét után, gondolom valami fájdalomcsillapító lehetett, de akkor nem minden esetben szükséges.. köszönöm a válaszokat :)
2015. nov. 21. 15:44
 4/11 A kérdező kommentje:
minden információ érdekel, fel szeretnék készülni lelkileg arra, ami vár rám
2015. nov. 21. 15:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Inkább olyan a fájdalom mintha le akarnának szakadni,főleg mikor felülsz az ágyban. Én nem is igazán tudom mihez hasonlítani azt a fájdalmat.
2015. nov. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

igen, nekem is olyan volt, hogy le akar szakadni a mellkasom a helyéről. Amikor felültem az ágyban, akkor éreztem főleg ezt, ha visszafeküdtem akkor jobb volt. Ez pár napig volt így, utána már mászkáltam, nyilván akkor is fájt, de azzal már elboldogulsz.

Fájdalomcsillapítót szedtem napokig, nyugalmi állapotban használt is talán, de felálláskor semmit nem ért. Igazából 3-4 napig csak feküdtem és csak pisilni mentem ki. Úgyhogy kellett valaki, aki addig teljesen ellát.

2015. nov. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm... második válaszoló: izom alatti volt az implantátum?
2015. nov. 22. 23:19
 8/11 anonim ***** válasza:

második vagyok, nekem izom alatti, mert alig volt saját mellállomány,

ja, és nem vagyok nyafogós típus, szülést is jól bírtam, de ez a műtét utáni pár nap nekem horror volt

viszont imádom, hogy megcsináltattam :)

2015. nov. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2015. nov. 27. 10:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem a műtét után 30 napig kellett véralvadásgátló injekciókat adni a hasamba, nem volt kellemes, mert félek a tűtől, de ki lehetett bírni. :) Amúgy nekem az első 3 nap volt szenvedéses, nem bírtam egyedül felkelni, és sok fájdalomcsillapítót szedtem. Csak pici levegőket tudtam venni, mert a levegővétel is fájt...Utána napról napra jobban lettem, elhagytam a fájdalomcsillapítót is. Abban a 3 napban megbántam, hogy kés alá feküdtem, de természetesen miután megszűnt a fájdalom, és mindent ugyanúgy csinálhattam, mint előtte, már tudtam, hogy életem legjobb döntése volt. :)

Problémamentes műtétet és gyors gyógyulást kívánok! :)

2015. nov. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!