Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Volt már valakinek fogbeülteté...

Volt már valakinek fogbeültetése? (többi lent)

Figyelt kérdés

Bocsánat, hosszú leszek, csak hogy érthető legyen miden. Tehát még régen, kiskoromban kezdődött ez az egész fogmizéria. Furcsa volt, hogy minden osztálytársamnak a csontfog helyett szép fehér foga nőtt előre (kettes fogak helyére gondolok), nekem pedig nem nőtt oda semmi. Szüleim is aggódtak, de gondolták, csak ki fog nőni egyszer. Vártunk, vártunk...semmi. Fogszabályzásra mentünk el, ugye oda röntgen felvételt kellett vinni. Kiderült, 3 fogam hiányzik, még csíra sem volt ott, szóval ez genetika..valószínűleg. Hiányzik előlröl a két kettes fogam (metsző után) és egy ötös. Hátul ami van nem érdekel, mert nem látszik, viszont elől annyira zavar, hogy az lehetetlen. Tudniillik, kiesett az összes csontfogam, kivéve a hármas csontfog, így a kettesek helyére benőtt a hármas hegyesfog (már maradandó), hármasok helyén pedig a hármas csontfogvam van,ami nem esett ki. Beszéltünk fogbeültetésről, viszont akkor még körülbelül 14 éves voltam, és mivel változik a csontok szerkezete, így akkor még nem lehetett megcsinálni. Közben levették a fogszabályzót. Kiderült, hogy 2 év után lehet csak visszahelyezni, mert most az jött volt terbe, hogy ugye a csontfog hármasokat kihúzzuk, maradandó hármasokat visszahúzzuk a helyére, kettesek helyére pedig ültetünk be fogat. Csak hogy az orvos elkezdte nekem mondani, hogy még nem lehet, mert 18 éves vagyok satöbbi. De én egyszerűen annyira rosszul érzem emiatt magam, ott mikor ezt szemembe mondta, rámjött a sírás. Már ott tartok, hogy keresek más orvost, mert vele nem fogok sokra menni. Teljesen kétségbe vagyok esve, nem akarok így maradni egész életemben.

Akinek volt fogbeültetése az mesélne róla? Olvastam már interneten, hogy van, hogy egyszerűen kilökődik, mert nem bírja a terhelést a csontozat. Mennyi időt vesz igénybe? (ugye nekem még az is idő, mire újra felteszik a fogszabályzót és elhúzzák a fogaimat a megfelelő helyre)

Köszönöm előre is a segítséget!



2015. dec. 16. 22:09
 1/2 elwera ***** válasza:
Egy 30 éve körüli ismerősömnek van, azt mondta nagyon alaposan kell mosni körülötte, mert nagyon könnyen begyullad az ínye. Sokszor be van gyulladva neki.
2015. dec. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem van egy implantátumom, nincs gondom vele, de az igazi fogat nem pótolja semmi. A tisztítást komolyabban kell venni (fogselymet használok), nekem sosem volt begyulladva. Annyi, hogy az íny nem igazán szép (kicsit vissza van húzódva), de mivel nem elöl van az implantátum, ezért nem látszik. Lehet, hogy elöl valahogy megoldják ezt, nem tudom. Én hét éve csináltattam, semmi baj nincs vele, viszont nem vagyok benne biztos, hogy "örökké" fog tartani.
2015. dec. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!