Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Ha valaki úgy dönt, hogy...

Ha valaki úgy dönt, hogy megműtteti a mellét és utána az idő múlásával elhalálozik a szilikonnal mi lesz a testében?

Figyelt kérdés
Elég morbid a kérdés ,de remélem nem szedik ki a holtestből a szilikont. Eltemetik a szilikonnal együtt ? Fura kérdésnek tűnik ,de halál komoly a kérdés.

2017. aug. 28. 17:10
 1/6 anonim válasza:
100%

Ugyanaz, mint bármilyen más implantátummal: térdprotézis, csonttöréseknél beépített titánlemezek, etc.

Lehet érvényesen úgy rendelkezni halál esetére, hogy orvostudományi célokra felajánlod a tested. Na ekkor fognak feltrancsírozni és elemekre szedni, megmutatni az orvostanhallgatóknak, hogy hogyan is néz ki egy mellimplant.

Ha ilyen nincs akkor két fő lehetőség van, koporsó vagy hamvasztás. Ami nem hamvad el azt általában kiveszik, illetve a temettető megkapja egy csomagban, a többi megy a krematóriumba.

Koporsó esetén a halott vagy zsákban úgy ahogy van kerül bele hűtés után, vagy megfizetik a temetési vállalkozót, hogy készítse elő a testet pl nyitott koporsós flikkflakkra. Ez szerintem elég gusztustalan. Minimális sminktől teljes balzsamozásig terjed a skála, aminél a legromlóbb testrészeket is eltávolítják a testből. Attól függően, hogy hogyan befolyásolják a beépített cuccok a konzerválást, attól függően döntenek eltávolítás/maradás mellett ebben az esetben, ebben balzsamozó tud fejtágítani.


Egyébként régen, amikor borzasztó hiánycikk voltak ezek a titánlemezek, egyéb implantátumok addig lopkodták ugyanolyan természetességgel, mint a pénztárcát. Minden amit pénzzé lehet tenni és nincs odabetonozva ugyebár. Másrészről az örökös ha úgy döntött eladhatta ezeket. Ma már ha jól tudom minden ilyennek az eladása már szigorúan tilos, úgyhogy ma ilyen legálisan nincs.

2017. aug. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. A szilikon mell vagyis a szilikon amit beillesztenek a testbe halál utána lebomlik a koporsóban ?
2017. aug. 29. 07:05
 3/6 anonim válasza:

[link]


Én azt mondom anyagfüggő, itt azt mondják a jövő régészei valószínűleg lötyivel töltött nejlonzacsikat fognak a koporsóinkban találni.

Amúgy itt azt is megírták, hogy az implantok újrafelhasználása csak EU/USA területén tilos, a világ más tájain előszeretettel újrahasznosítják őket, ergo attól függ hol hal meg az ember. Vannak vállalkozások akik használt implantátumokat importálnak Indiából. Ha ezt csinálják ki tudja mit művel egy kis mellékesért a magyar temetkezési vállalkozó is...

2017. aug. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Fúúú ez elég beteg ! Az meg kicsit vicces amit írtál

" a jövő régészei valószínűleg lötyivel töltött nejlonzacsikat fognak a koporsóinkban találni. "

Kicsit beteg ,de eskü elnevettem magamat :D

2017. aug. 30. 21:32
 5/6 A kérdező kommentje:
Én abban reménykedem,hogy az Európai Unió országaiban Magyarországot is beleértve nem bántják szegény halottak szilikon melleit ,hogy újrahasznosítják . Szegény halottakat nem kellene meggyalázni. Gondolom azért a rokonoknak feltűnne ,hogy kisebb a melle az adott hölgynek . Biztos feltűnne az,hogy ha kiszedték volna belőle.
2017. aug. 30. 21:37
 6/6 anonim válasza:
Én ebben nem lennék ennyire biztos... a kérdés az, hogy mennyiért tudja eladni a legálisan nem eladható cuccot és mennyire pénzsóvár. Egy vizes lufira kicserélni macerás, de "van az az összeg amiért korpásodik az ember haja". És az üvegkoporsós temetések sem fürdőruhásak szoktak lenni ugyebár... amúgy igen, az ember úgy gondolná, hogy ha illegális, meg gusztustalan is a dolog, akkor elég nagy az ellenszél ahhoz, hogy viszonylag kis esetszámban/kevés helyen forduljon elő ilyesmi. Ha meg valami miatt exhumálás lesz, akkor viszont kiderül a dolog, ez az egyetlen kockázata a dolognak.
2017. aug. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!