Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ti hogy csináljátok, hogy...

Ti hogy csináljátok, hogy díszítésnel nem jön le a glitter a kormotokrol?

Figyelt kérdés
Három méret van a tégelyben és a legkisebbet használtam tegnap. Amikor még nem kottettem meg az utolsó réteg lakkot akkor a lakkba tettem bele a mintát, majd kottettem és úgy ment rá a fényes fedolakk. Ma viszont az egyik kis glitter lejott és leleményes módon, pillanatragasztoval ragasztottam vissza. Ti hogy csináljátok, hogy ne potyogjanak le?
2019. aug. 7. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Glue gelt kenek a géllakra, abba süllyesztem bele a glittert, majd úgy 2 réteg fény. Sose jön ki :)
2019. aug. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez valamifele ragasztó? Sajna én két réteg fényt nem tudok felvinni, mert az első rétegen osszefut a második.
2019. aug. 8. 11:48
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, ragasztó a kövekhez meg egyéb díszítő elemekhez.

Érdekes amit irsz a fény zselével kapcsolatban. Megkötteted az első reteget úgy kened rá a masodikat?

2019. aug. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, amúgy sima körömlakkról beszélsz vagy gél lakkról? :D

Elsőt olyan gagyinak tartom, pláne mai világban, hogy már vagy 10 éve nem használok, így nem tudon hozzászólni.

Gél lakknál pedig a fényzselé hogy fut össze? Felkened a fényzselét, majd kötteted UV lámpában 3, UV/Ledben 1-1,5 percig, majd kiveszed a lámpából, mrgvárod, hogy kihűljön és megy rá ugyanúgy még egy réteg fény és kötteted. Ezen nincs minek összefutni.

2019. aug. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, géllakkrol beszélek. A Moonbasa Nails Top géljet használom fedoretegkent és nekem ha két rétegben akarom felvinni, olyan lesz, mint ha vizet kennék az első rétegre. Úgy olvastam amugy, hogy a fényt csak matt felületre lehet felvinni és hát ugye ha már egy rétegben rajta van akkor az már fényes. És akárhányszor voltsm körmösnsl, soha nem vitte fel egyik körmös sem két rétegben a végén.
2019. aug. 10. 07:25
 6/11 A kérdező kommentje:
Amúgy nyilvan géllakkrol beszélek, ha azt írom, hogy köttetem a rétegeket 😉.
2019. aug. 10. 07:26
 7/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, az elkerülte a figyelmem, máshogy értelmeztem a lényeget.

Egyébként műkörömépítés során a megépített körömre felvitt gél lakkot mattítod fényzselé előtt? Nem. Vagyis azt is fényes felületen használod (már bocsi, nem tudom körmös vagy-e vagy csak magadnak csinálod és úgy tetted fel a kérdést).

2 rétegben sokan azért szoktak felvinni fényt, hogy tartós legyen a belehelyezett díszítés, csillám.

Mondjuk én nem úgy csinálom, ahogyan te és a körmösök nagy része sem. Nem a második rétegbe tesszük a díszítést (kivéve pl a beledörzsizős port), hanem megköttetem a 2 réteg gél lakkot, majd fényzselé, abba helyezem köttetés előtt, úgy még egy réteg fényzselé. Nekem a vendégeim esetében tartós, nekem bevált ez a módszer.

Amit előzőleg írtam, azt úgy írtam, ahogy te szoktad készíteni, ha gél lakkba teszed, de ez nem igazán jó, mert a gél lakk "ráncosodhat", elmozdulhat, elfolyhat, lehet, hogy nem lesz egyenletes a felülete.

2019. aug. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok körmös csak magamnak csinálom, hogy valahogy nézzen ki a kezem 😄. És nem szoktam építeni sem, sak simán gellakkozok. Veszek majd direkt erre a célra valo ragasztót, ahogy írták páran, mert ma is leesett egy újabb glitter 😊. Amúgy a fényt a végén úgy viszem fel, hogy az utolsó réteg géllakkot fixalom és arra viszem fel egy rétegben a fixalas mentes fényt. Vagy nem kellene a fény előtt sem fixalni a géllakkot? Mert azt már megtanultam, hogy a rétegek között nem kell a fixalas (általában 3reteg lakkot szoktsm felvinni a tökéletes fedésert).
2019. aug. 10. 21:07
 9/11 anonim ***** válasza:
Fényzselé előtt nem szükséges a gél lakk fixálása. :)
2019. aug. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Glitteren belül elárulod, hogy mit használsz? 😊 (Glam glitter, flitter, stb)
2019. aug. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!