Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan tudnám smink segítségév...

Hogyan tudnám smink segítségével optikailag kicsinyíteni a szemem?

Figyelt kérdés
Aránytalanul nagy szemeim vannak, ami eddig nem is zavart, mivel a szemüveg kompenzálta, de most, hogy kontaktlencsés lettem, már eléggé szembetűnő a dolog. Rengeteg videó van fent youtube-on arról, hogy hogyan nagyítsd a szemed optikailag sminkkel, de "kicsinyítésről" még senki sem készített tartalmat. Van aki esetleg még hasonló cipőben jár velem?

2019. okt. 6. 00:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Sötét színekkel.

A szádat hangsúlyozd sminkeléskor.

Cserélnék veled, én utálom a pici szemeim.

2019. okt. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!:) elhiszem, bár azért én egy aranyközéputat javasolnék:D
2019. okt. 6. 00:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha valaki, én átérzem a helyzeted, régebben csúfoltak is a gülü szemeimmel... egyébként de, erről is lehet tippeket találni, pl írd be a youtube keresőjébe hogy makeup for rounded eyes meg ilyenek.


Régebben el voltam keseredve hogy milyen csúnya vagyok, de rájöttem hogy sminkben kbsztt jól nézhetek ki, és sok minden jól áll ami másoknak nem. Csak persze nem mindig praktikus sminkben lenni, ezért most tetováláson gondolkodom.

De leírom én mit szoktam feltenni: tusvonal bármikor bármilyen alkalomra. Ha ráeresel hogy eyeliner egy csomó olyan tippet hoz fel hogy hogyan lehet kicsi szemekre megis tusvonalat húzni... a nagy szemeket nem részletezik mert ezekre a legkönnyebb, hiszen ha cicásan kihúzod a végét akkor biztos hogy optiailag nyújtani fogja. Szóval a tusvonal 100% hogy jól fog állni. A belső szemzugtól a külső fele vastagodik aztán ujból vékonyodik. Kell egy kis gyakorlàs hogy szép legyen de ha egyszer ráérzel...

A másik tippem hogy NE fogadj neg olyan általánosan bevett sminktippeket amik "mindenkinek jók"! Tipikusan ilyen a: jajj ne huzd ki az also vizvonalad feketével mert milyen pici lesz tole a szemed, hasznalj inkább fehéret! Az ilyen jellegű technikàkat a visszájára kell fordítani. Pont mindig az ellenkezőjet csinálom mint amit az ilyen"hogyan nagyitsd optikailag a szemed" jellegu cikkekben irnak. Also vizvonalra nyugodtan mehet fekete, es az egesz szemhelyra jók a sötét színek mondjuk sötét barna... a csillámokkal csínján kell bánni!

A vastag szemöldök is segíthet, bár én ezt nem csípem, inkább az arany közep vastagságú szemöldököt.

A füstös szem is jó, ha szépen meg tudod csinàlni.

A szemoldokcsontra felvitt highligter nálam működik viszont a belső szemzugba nagyon keveset, vagy inkabb egy matt, közepesen világos port szoktam csak tenni.

Remélem segítettem!

2019. okt. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!😊
2019. okt. 6. 16:31
 5/5 anonim válasza:
Sötétebb színekkel, az alsó vízvonalra is jöhet a fekete-sötétbarna ceruza, hogy minél jobban "összenyomja" a képet. A brutál szempillák sem szerencsések szerintem ilyen esetben, egy finom réteg bőven elég. Világos, fényes szemfestékeket hanyagold, max a szemöldök alá kiemelésnek.
2019. okt. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!