Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért szükséges sminkelni a...

Miért szükséges sminkelni a fotózáshoz?

Figyelt kérdés
Nem szeretem a sminket, zavar hogy vakolat van az arcomon. Fotózás előtt állunk, a fotós azt kérte, hogy mindenképp legyen rajtam smink. Szerintetek mi az, ami feltétlen szükséges? Máskor kozmetikus szokott kisminkelni, de zavar a sok festék és utána a lemosás.

2019. okt. 17. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Modellkedsz vagy te fizetsz a képekért? Utóbbi esetben én simán megmondanám, hogy márpedig nem lesz smink, mert nekem az úgy nem tetszik. Nem igaz, hogy úgy nem lehet jó képeket csinálni, rólam is teljesen no-make up fotók készültek, retus nélkül és gyönyörűen sikerültek.

Ha viszont modell vagy, akkor te igazából egy élő reklámtáblaként működsz és a smink is része az adott kollekciónak valószínűleg.

2019. okt. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ha nem akarsz nagyon sok sminket akkor egy színezett hidratáló vagy korrektor ha borhibad van, szempillaspirál hogy kiemeld a szemed,puder hogy lefixald az arcod, a tusvonalat azert nem ajánlom mert gondolom nem vagy eleg gyakorlott hozza hogy szépen meghuzd, esetleg egy kis szájfény.
2019. okt. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 FoxtrotLidérc ***** válasza:
54%

Bocsesz! Tablófotózás lesz? Ha igen, nálunk érdekes módon amikor kifejezetten kértem hogy ne tegyék, kiretusálták a képemet.


Mondjuk annyiban nem vagyok mérvadó, hogy én srác vagyok, de egy sima hétköznapi OpenSource GIMP-pel is ki tudtam retusálni egy jóbarátom pszoriázisát a fejéről. CV-hez kellett, és sikeres lett. :)))

2019. okt. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Családi fotózás lesz, nem modellkedek. A fotós azt mondta, hogy neki úgy könnyebb a munkája, ha ki vagyok sminkelve. Soha nem szoktam, mert zavar és nagyon természetellenesnek érzem.
2019. okt. 17. 20:20
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Mert a smink egységessé teszi a bőrt,eltűnteti a hibáidat,így nem neki kell azokat.
2019. okt. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, én is családi fotózáson voltam. Fizettem érte és kijelentettem, hogy nem lesz smink és punktum, mert nem viselek hétköznap, alkalmakon sem és nem is szeretem. Persze jöttek, hogy akkor retusálni kell a bőrhibákat(=szeplőimet, alapból utálom, mikor szó nélkül eltüntetik), de megmondtam, hogy nem kell, nem portfóliót akarok, hagyjanak meg mindent nyugodtan. Némi huza-vona után belementek.
2019. okt. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

minden ember más. van akit az zavar, ha eltüntetik a bőrhibákat a képről (ez a ritkább), van akit meg az zavar, hogy nem néz ki a képen sokkal jobban, mint a valóságban. nagyban függ az énképünktől és hogy mennyire vagyunk békében önmagunkkal.


fotózásnál, tévé felvételnél azért is szokás sminkelni, mert a képen sokkal jobban meglátszanak a bőrhibák és a pórusok, ezt egy kis alapozó elfedi és kevésbé szembeötlő. másrészt a smink azért is fontos, hogy ne csillogon a bőr, kevésbé izzadj a lámpák előtt. egy fotón ezek sokkal gázabbul tudnak kinézni, mint élőben és a fotók sokkaltovább megmaradnak, mint egy pillanatnyi személyes benyomás emléke.

annyira azért nem kell hosszú ideig kisminkelve lenned, hogy ez nagy katasztrofóa legyen. mondjuk ilyen szempntból is előnyösebb, ha nem te csinálod otthon, hanem egy külön sminkes akár a stúdióban, vagy előtte beugrasz egy kozmetikushoz, ha tudsz ilyet


retusálással bármit meg lehet oldani utólag is, de sokkal gyorsabb és egyszerűbb valakit egyszer a fotózás előtt megfésülni és kisminkelni, mint utólag minden egyes képen külön-külön retusálni, ami nem tetszik rajta.

felkészültebb fotós általában állandó sminkessel dolgozik, aki ott helyben megcsinálja - persze ezt meg is kell fizetni. ugyanakkor rutinos fotós a retusálással töltött időt is kő keményen megfizetteti - különösen, ha kérte, hogy sminkelj és nem tetted.

egyébként a fotóst nem hiszem, hogy érdekli, hogy nézel ki a képen, nem neki kell nézni. amit lehet megtesz érte, hogy a legjobban sikerüljön, de ha te nem akarsz sminket, nem az ő gondja. max bosszantani fogja, hogy nem hagyod neki, hogy a lehető legjobb eredményt produkálja. emiatt mondjuk azt is megértem, hogy van fotós, aki nem hajlandó smink nélkól fotózni, mert ha rossz a végeredmény, akkor a legtöbben a fotóst kritizálják, nem a saját hibájukat, hogy nem akartak sminket.


költséghatékonyabb megoldás, hogy rád bízzák, hogy sminkeld ki magad, viszont ha te nem is tudod, miért, hogyan kéne, akkor simán lehet, hogy nem is a fotózáshoz megfelelően csinálnád. főleg mivel nem is akarod csinálni. ha nagyon nem akarod a sminket, akkor hagyd ki, aztán majd utólag meglátod, hogy mennyire volt jó ötlet, legfeljebb a következőnél nem így döntesz.


annak idején az első elnök tévés vitánál Nixon sem akarta, hogy kisminkeljék, milyen hülyeség ez. el is veszítette miatta a választást, mert hülyén nézett ki a képernyőn, izzadt, szenvedett, ellenszenves és hiteltelen volt, míg az ellenfele Keneddy barátságos, megnyerő és hiteles volt a képernyőn - nyilván csak részben azért, mert ő elfogadta a sminket.

2019. okt. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Azért, hogy jobban nézzen ki a kép. Máshogy hangsúlyozza a bőrhibákat, a színeket.
2019. okt. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!