Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mi a különbség a parfümös...

Mi a különbség a parfümös dezodor és az edt, eredeti, klasszikus parfüm között?

Figyelt kérdés
A nagy high-end márkáknak, pl. Guess, TH, Versace vannak azok a parfümjei amiket deodorant-nak hívnak. (angolul: perfumed deodorant Natural spray). Ne az ilyen hajtógázas, Rexonás dezodorra gondoljatok, hanem rendes ilyen parfüm csomagolásban van benne. Ennek is van olyan intenzív és tartós illata, mint a rendes edt (eau de parfüm) verziónak? Mi a különbség?

#dezodor #Versace #Yellow Diamond
2020. jan. 18. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
ha ugyanezt a google-ba írtad volna be, már el is olvashattad volna a különbséget!
2020. jan. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Már beírtam, de a Google csak a hajtógázas és edt parfüm között tesz különbséget.

Ahogy az előzöekben is leírtam, nem tudom, milyen kategóriába sorolni ezt a parfümöt deodorant verziót. Parfüm üvegcséje van, viszont deodorant van ráírva. Mi lehet ilyen esetben az edt (ami ugyanolyan csomagolással rendelkezik) és a deodorant közötti különbség? A deodorant lehet olyan intenzív és tartós illatú?

2020. jan. 18. 15:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

az eredeti parfüm erősebb illatú és tartósabb

ha megnézed az árakat, látni fogod, hogy az jóval drágább is emiatt

2020. jan. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az EDP a töményebb parfüm. 10-40% a parfümolaj tartalma, emiatt intenzívebb illatú, tartós, nehezebb és több dimenziós, - nem mellesleg drágább.

Az EDT az EDP felhígított verziója, emiatt olcsóbb. Kevésbé tömény és tartós, általában 5-20%-nyi illatanyagot tartalmaz, így könnyedebb viselet, ugyanakkor hamarabb elillan.


Kutakodtam a témában, de ahogy láttam, magát a parfümöt is “perfumed deodorant natural spray”-ként nevezik. Valószínűleg náluk mindent hajlamosak “deodorant”-nak nevezni, ami illatokkal kapcsolatos, - ez náluk inkább “illatosítót” jelent, nem a konkrét izzadásgátló dezodort, ahogyan nagyon sokan gondolják. Még akkor is, ha messze nem rendelkezik azokkal a tulajdonságokkal, mint egy tényleges dezodor.

Amit utána írnak, az a lényeg. EDP vagy EDT.

2020. jan. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezeket azért nem nevezném high end márkának... :p
2020. jan. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!