Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség a jazz és a...

Mi a különbség a jazz és a klasszikus gitár pengető között?

Figyelt kérdés
Osztálykarácsonyon egy jazzgitáros osztálytársam húztam, és anyum ment el vásárolni, de klasszikus gitárhoz való pengetőt vett. Esetleg lesz valami baja a húrjainak ha nem jazz gitár pengetővel játszik? (és bocsi, nem tudtam melyik kategóriába írjam)

2018. dec. 20. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Klasszikus gitárt ujjal szokták pengetni...

A fémhúrosokat pedig ugyan olyan pengetővel csak a keménység és vastagság változik izlés szerint.

Brian May (Queen) pénzérmével szokott pengetni,na attól picit gyorsabban kopnak a húrok,de hidd el,pár havonta amúgy is szokás cserélni még szakadás előtt.


Én pengettem már koncerten fogadásból haver leesett körmével is,miután rácsapta a kocsiajtót :D

2018. dec. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mojjo ***** válasza:
Ahogy előttem is írták, nincs olyan, hogy klasszikus gitárhoz való pengető - már csak azért sem, mert a klasszikus gitárt nem pengetővel szólaltatják meg. De azért sem, mert eleve nem létezik xy gitárhoz való pengető. A pengetők lehetnek ezer félék, anyagra, formára, méretre, vastagságra és ennek megfelelően elég más velük játszani. Teljesen szubjektív, ki melyiket szereti. Ne aggódj a gitártípusok miatt, attól tök függetlenül is minimális az esélye, hogy eltaláltad, az osztálytársad épp milyet szeret :D Nagyjából olyan, mintha vennél valakinek egy ruhát, akinek sem a méretét, sem az ízlését nem ismered. Beletrafálhatsz, csak épp elég kicsi a valószínűsége ennek.
2018. dec. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Ne aggódj a gitártípusok miatt, attól tök függetlenül is minimális az esélye, hogy eltaláltad, az osztálytársad épp milyet szeret"


Kábé. Én is évek óta egy fajtát használok. Nyilván tudnék bármilyen más fajtával is játszani. De akkor sem tenném. De persze attól még örülhet neki. Nem feltétlenül kell használni egy pengetőt. Valaki gyűjti is őket.

2018. dec. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!