Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ti milyen smink palettát...

Ti milyen smink palettát használtok?

Figyelt kérdés

Mennyibe került?

Mennyire porzik?

Mennyire fed?

Összességében meg vagy vele elégedve?

Revolution SophX paletta vélemény?


2020. jan. 19. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Szia.:) Én a "Magic Studio Powerful Cosmetics All In One" Palettáját használom, illetve a szemre való részét, a száj és az arcara való részét, azért nem, mert arra vannak külön már jól bevált termékeim. A szemhéj palettában 24 különböző szín van, amivel barna, kék és zöld szemhez is tökéletesen illő sminkeket tudsz készíteni. Nagyon jó minőségű, nagyon nagyon kicsit porzik, tartós,jól fed és amit a legjobban szeretek benne, az az, hogy nem gyűlik össze a szemhéj kis felső redőiben a szemhéjpúder, mert nekem ez ez idáig mindig probléma volt. Ezt használom a mindennapi sminkem elkészítéséhez, de ha egy buliba megyek és kicsit extrább sminket akarok, akkor is ezt veszem elő, tökéletes egész éjjelre.

A Revolution palettáról nincs személyes tapasztalatom, de a barátaim körében elég népszerű és csak pozitív véleményeket hallottam róla.

2020. jan. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Én a soph x extra spice ot hasznalom nagyon szeretem, kicsit porzik de nem vészes. A színek nagyon szépek, más revolution termékek is jól teljesítenek. A sima sophx palettát is tervezem megvenni.
2020. jan. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Két konkrét smink palettám van.

A legelső, amit jópár évvel ezelőtt vásároltam, a Sleek iDivine Oh So Special volt. Nagyon jól kihasználható palettának tartom, főleg kezdésképpen, hiszen minden fontos szín megtalálható benne a kis finom rózsaszíneken keresztül a szemöldökhöz használatos barnákig, némi extra metálos szilva, és egy gyönyörű ólomszürkével fűszerezve.

A fekete szín annyira tartós és pigmentált, hogy hiába vadásztam, - eddig nem találtam jobbat nála.

Textúrában számomra ez a tökéletes. Extrém pigmentált, nagyon könnyű dolgozni vele, és tényleg tartós.


Később, de ezzel párhuzamos időszakban érkezett hozzám a Revolution Fortune Favours The Brave palettája. Tökéletes volt pont arra az időszakra, amikor még csak ismerkedtem azzal hogy milyen színek állnak jól sminkelés terén, és ezzel a sok színt tartalmazó palettával ezt nagyon jól ki lehetett tapasztalni. Nagyon sok szín rekord idő alatt elfogyott, - a világos, a lilás, a kék és a hideg, sötétebb zöldes árnyalatok, - míg másokkal - a meleg kekikkel, barnákkal, bronzokkal sajnos egyáltalán nem tudtam mit kezdeni, és hamar beláttam, hogy soha nem lesznek az én világom.

Textúra, pigmentáltság terén elég nagy kontraszt van a színek között. Az égetett és bizonyos matt színek elképesztően jók, viszont van pár, ami messze elmarad tőlük. Jobban porolnak, mint a Sleek.



Volt olyan időszak, amikor az összes palettát megvettem volna, ami megtetszett. Örülök, hogy nem tettem, mert a jelenlegi sminkem nagyjából egy atomfekete és valami világos pasztell highlighter vagy metálos színben ki is merül (meg persze tus, szempillaspirál).

A mostani eszemmel fix, aktuálisan trendi palettákat már nem vennék, hiába tetszik belőle 1-2 szín, ha mellette nagyon sok kihasználatlan maradna. Már kitapasztaltam, hogy melyek azok a színek, amik előnytelenek, és abszolút nincs esélyük nálam.

Igen, kijönnek nagyon szemrevaló palettákkal, amiben nagyon szépen mutatnak a különféle árnyalatok egymás mellett, - de nincs túl sok értelme, ha a 21 benne lévőből valójában csak 5-8 érdekel.

Inkább összeválogatnék monokat, vennék belőlük külön, üres palettába rendezhető verziókat, és így biztos lehetnék abban, hogy nem lesz közöttük kihasználatlan.

Konkrét, létező paletták közül, ami ilyen lehet számomra, a Sleek “Bad Girl”-je. Számomra ez tökéletes, mert nagyon sok hideg, sötét, lilás-kékes-fenyőzöldes és metálos, ezüstös fényű highlight színek vannak benne, meg persze ugyanaz a kedvenc feketém, amit a már meglévő is tartalmaz, így ha elfogy, lenne utánpótlás.


Ez a Soph X paletta is olyan, hogy van benne 1-2 szín, ami nagyon tetszik, de rengeteg benne a számomra kihasználatlan szín. Ez csak az én véleményem, de nekem indokolatlanul sok nagyon hasonló, meleg barnás szín van benne. Ha te szereted ezeket a téglás színeket, és alkalmanként megdobnád egy kis színes extrával, akkor telitalálat lehet számodra. Én egyáltalán nem használok semmilyen barnás színt, mert borzasztóan áll - még akkor sem, ha kicsit “letisztultabban” szeretnék kinézni.

2020. jan. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

#3 vagyok: Jaj, bocsánat, de kifelejtettem még egy palettát, amit még megvennék, és biztosan kihasználnám 100%-ig:

Ez a Makeup Obsession “Dream With Vision”.

Ezt is a Revolution egyik almárkája, de ezekből a palettákból ki tudod szedni a színeket, és ha van több, kedved szerint variálhatod és állíthatod össze őket. Ránézésre pont a “Bad Girl” ellentéte: habár ebben is csak hideg színek vannak, ezek főként világos, pasztelles, cukorkás “álomszerű” árnyalatok. Persze van benne 1-2 extrémebb fukszia és lila, és talán a hideg citromsárgával is kezdenék valamit.

2020. jan. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Nem vágom, ki az, aki még ennyire szubjektív véleményeket váró kérdésnél is lepontozza a válaszokat.

Pláne, ha az ember lánya még egy fél oldalas, igényesen megfogalmazott monológot is képes iderittyenteni.

Egyéni, önálló nézőpontod nincs, de ahhoz van merszed, hogy lehúzd mindenkinek a válaszát, aki képes volt őszintén fogalmazni egyet ehhez a kérdéshez.

2020. jan. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Hát van egy néhány, de ki is használom őket, mert szeretek színesen sminkelni. Amiket a legtöbbet használok:

Smashbox Covershot Punked: ez egy viszonylag semleges, hideg alapszíneket tartalmazó paletta, barna, szürke, fekete, kicsit lilás árnyalatokkal, matt és csillogó vegyesen. Külföldön vettem, itt 29 euró, otthon sajnos nem tudom mennyiért árulják. Nem igazán porzik, jó a fedése, jól el lehet dolgozni, nagyon szeretem. Tudom ajánlani ha jól állnak a hideg színek, és ha alap-palettát keresel ami más színek mellé kiegészítésnek is működik, de önmagában is elkészíthető vele bármilyen alkalomra illő smink, az alig láthatótól egy durvább füstös szemig. Ráadásul picike is, úgyhogy utazni, munkahelyre magaddal vinni is ideális.


Nabla Soul Blooming: szintén külföldről, de ezt te is csak onnan tudod beszerezni, Olaszországból lehet rendelni 36 euróért. Kékes-rózsaszínes paletta néhány alapárnyalattal keverve. Nagyon érdekes színek vannak benne, főleg a duókróm árnyalatok, akkor ajánlom ha szeretnél kicsit kísérletezgetni, színesen sminkelni, mert persze lehet ezzel is természetes sminket készíteni, azért nem ez a fő látványvilága a palettának. Minőségre az egyik legjobb palettám, nagyon könnyű vele dolgozni, igazából csak a legsötétebb színek porzanak benne.


Nyx Perfect Filter Olive You: leginkább barnás-zöldes színek, plusz egy kék, egy bordó és egy aranysárga. Szerintem hordható sok ember számára, nem élénk zöldek vannak benne hanem természetes, olívazöld-jellegűek. 6400 Ft, a fedése nagyon szép, és ez sem porzik elviselhetetlenül, szépen lehet használni, ha jól állnak az ilyesmi színek érdemes megvenni.


Nyx Lid Lingerie matt paletta: fogalmam nincs sajnos mennyibe kerül, régen vettem. 6 matt szín, inkább kiegészítő palettának jó más színek, mellé vagy ha szereted a csak matt sminket, de annak korrekt. Nem a legerősebb elsőre a fedése, de szépen fel lehet építeni, és cserébe nem igazán porzik.


Megvan a SophX Extra Spice változata, nem tudom erre gondoltál-e vagy a simára. Ez elég jó minőségű, erősek a színek, viszont szerintem jobban porzik mint néhány más palettám. Ez nem feltétlen baj, le lehet utána törölni ha előbb a szemedet csinálod meg és utána az alapozót, és ez is főleg a sötétebb színekre igaz. Nem használom ki az összes színt benne, de nekem még így is megérte, mert amit igen, azt viszont szeretem, jól összerakott paletta.

2020. jan. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok igényes hozzászólást😊Az összeset megfogom nézni, amit ajánlottátok (ha boltban megtekinthetőek).
2020. jan. 24. 20:04
 8/8 A kérdező kommentje:
#5 Nem tudom ki húzta le, de én biztos nem.
2020. jan. 24. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!