Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan tanulhatnám meg magamat...

Hogyan tanulhatnám meg magamat kisminkelni?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és eddig még csak púdert és szempillaspirált használtam. Egyszer egy sminkes barátnőm kisminkelt és hát mit is mondjak... nagyon tetszettem magamnak. Igazából Ő is ugyanúgy bepúderezett + szempillaspirálozott, meg még pluszba kihúzta a szememet. Azt mondta, szerencsés vagyok a mandula vágású szemeimmel (bár nem értem hogy miért).

Próbáltam otthon megcsinálni azt a sminket amit Ő készített, többször is, de még nem sikerültek olyan jól... Enyhe kifejezéssel, valójában borzalmasak lettek.:D


Ti hogy tanultatok meg sminkelni?



2020. máj. 7. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Anno rengeteg videót néztem a témában inspiráció és tanulás céljából. Nyilvánvaló, hogy nem minden kezdetleges próbálkozásom sikerült jól, de ma már rutinból megy minden.

Idő, amíg kitapasztalod, hogy pl. milyen stílusú tusvonal áll jól, - értsd: vékony vagy vastagabb, egész bentről, a szemzugtól induló, vagy csak a szem közepétől, szolidabb vagy cicás és hangsúlyos.

2020. máj. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben legegyszerűbb lenne talán a sminkes barátnőt megkérni hogy segítsen. Ő kihúzza az egyik szemedet úgy ahogy nagyon tetszett, te pedig a másikon megpróbálod lemásolni. Közben azt is el tudja magyarázni hogy mihez viszonyítva, hova húzta pontosan a vonalat, milyen technikával.
2020. máj. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Gyakorlás, illetve pl a szemkihúzás is történhet ceruzával, ilyen géles ecsetes izével, filces tussal és ecsetes tussal, mindenkinek más jön be. Nyugi az első alkalom szerintem mindenkinek borzalmasan néz ki, de előttem szóló jól mondta, kérd meg a barátnőt tanítson meg rá, mit használt (az is fontos) hogyan húzta meg a vonalat.
2020. máj. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12%
Inkább ne sminkelj, egyáltalán nem tesz jót a bőrödnek és a fiúk is jobban szeretik a természetes bőr látványát.
2020. máj. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Az természetes hogy elsőre nem lesz olyan mintha egy sminkes csinálta volna, de ha már a barátnőd, miért nem kéred meg hogy tanítson meg rá? Biztosan szívesen segít!


Egyébként A jó smink titka annyi, hogy olyan alapozót válassz, ami illik a bőrtípusodhoz (zsíros, száraz) olyan színű legyen, mint a bőröd, ne világosabb és ne sötétebb. Erre mehet púder, ha sokáig akarod viselni a sminket, vagy netán zsíros a bőröd. Egyébként nem annyira fontos, mert befullasztja a pórusokat, és ha hajlamos vagy pattanásokra, ez okozhat gondokat.

Ha a nincs bőrproblémád, akkor elég egy vizes sminkszivaccsal nagyon vékonyan felkenni csak épp hogy ne legyen karikás a szem, meg a az orr ne legyen piros.

A szemöldök fontos még, hogy TERMÉSZETES színnel, semmi fekete, semmi vöröses, csak natúr barnával megrajzolod az alakját, ez már nagyon sokat dob a külsőn. Aztán ha nagyon nem látszanak az arccsontok, akkor egy leheletnyi kontúrt is szoktam rakni, de fiataloknál kerülöm, mert a csontos arcokat képes öregíteni. Vagy egy szép rózsaszín pirosítót, csak épp hogy alig látható legyen.

A szemtus is lehet millió féle, azt gyakorolni kell, nincs egy bizonyos módja. Még ma is van, hogy félresikerül, de ma már legalább szimmetrikusak :D

Úgy tudnám elmagyarázni, hogy a szemed sarkából, kifelé a füled felé húzol egy egyenes vonalat. Ezt én még régen úgy gyakoroltam, hogy fekete szemhéjpúdert tettem vizes ecsetre, összekevertem, hogy olyan állaga legyen mint a szemtusnak, és így volt egy kis "szamárvezetőm". Ha nem sikerült még mindig le tudtam törölni :D Ma is van, hogy előbb a szemhéjpúderrel megrajzolom a helyét, és utána nem rontom el a vonalat.

A szempillaspirálnál fontos hogy ne vigyél fel sokat egyszerre, tehát 2-3 húzás után állj meg, és később ha szükséges adj még hozzá, de ne akkor amikor még nem száradt meg.

A szempilla tövénél kezdd, onnan kifelé jobbra-balra mozdulatokkal, esetleg kifelé görgetéssel húzd. A végeire ne, csak a tövére tegyél festéket, és kifelé húzva igazítsd el a pillákon. Én, miután készen van, rá szoktam csukni az ujjaimra a szemem, úgy hogy a pillámat felfelé nyomja, eligazítom még ott ahogy esetleg túl sok lett, és ha úgy szárad meg hogy közben felfelé nyomom, nagyon szép műszempilla hatásúra szárad.


"Inkább ne sminkelj, egyáltalán nem tesz jót a bőrödnek és a fiúk is jobban szeretik a természetes bőr látványát." - az ilyeneket meg se hallgasd.

A smink nem feltétlenül jelent kilós vakolatot. Igen is nagyon szép tud lenni, ha egy leheletnyi alapozóval kiigazítod a bőrhibákat, plusz egy kis pirosító, szemtus, esetleg szájrúzs.

Különben is, kit érdekel a fiúk mit szeretnek és nem? Amúgy meg nem igaz, mert én egész tini koromban sminkeltem és oda voltak értem a fiúk, a párom is nagyon szereti ha kiemelem a szépségem egy kis sminkkel. Az meg megint csak nem igaz hogy nem tesz jót a bőrödnek, mivel ha megfelelő termékeket használsz, és utána alaposan lemosod, hidratálod a bőrt, semmi bajod nem lesz. Annyi, hogyha egy kiló alapozót teszel fel, akkor eltömülnek a pórusait, de ezt gondolom nem tervezted :D

2020. máj. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!😄


#4: Gondoltam hogy lesz majd olyan, aki ezt írja.:D Tudom, tudom...

Nem napi szinten szeretnék sminkelni, csak különleges alkalmanként egy lehelletnyit. Nem szeretnék abba a hibába esni, amibe a legtöbb lány, hogy még a kisboltba is sminkbe megy, mert úgy érzi természetes arccal csúnya, vagy esetleg túl "snasszos".:D

2020. máj. 14. 08:38
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 nekem valamiért még egyik fiú se mondta hogy sokkal szexibb lennék ha látszanának a sötét karikáim és csillogna a T-vonalam. Mert ez a természetes bőr, nem a tökéletes arcú nők akik szintén ki vannak sminkelve csak nem ordít róluk mert nem 15 rétegben van felpakolva.

Azt egyébként elismerem hogy ha nem figyelsz tönkrevágja a bőröd, enyhén kell sminkelni hogy tudjon lélegezni a bőr, ha hazaérsz mosd le, ne használj olyan termékeket amik irritálják, szárítják, zsírosítják a bőrt vagy eltömítik a pórusokat és BŐRÁPOLÁS, ez a legfontosabb, ha ápolt a bőröd egy kis, jó minőségű smink nem fog ártani neki.

2020. máj. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
YouTube videókból nagyon sokat lehet tanulni én is úgy tanultam meg
2020. nov. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!