Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » BB krémet vagy alapozót...

BB krémet vagy alapozót ajánlanátok problémás bőrre?

Figyelt kérdés

A pórusaim tágak és hamar zsírosodik az arcbőrömön, állandóan tele vagyok mitesszerekkel, gyakran pattanásaim is vannak. Elég zavaróak az utánuk megmaradó hegek, ezért gondolkozom, hogy beszerzek valamit az elfedésükre. Azt reméltem, 18 éves koromra már elmúlik ez az időszak, de már 20 vagyok, és még mindig küzdök ezzel a problémával. Ráadásul amióta egyetemista vagyok, azóta állandó részei az életemnek a karikák a szemeim alatt. Szóval a foltos és problémás arcom mellett már olyan, mintha monoklim is lenne, és ez nem igazán tetszik, néha kifejezetten rosszul érzem magam miatta társaságban.

Az anyám soha nem sminkelte magát erősen, legfeljebb rúzst és púdert láttam rajta, ezért nem tudok sokat a kozmetikumokról. Egyszer az egyik osztálytársam kisminkelt egy bálra, de elég kényelmetlenül éreztem magam, mert nem néztem ki természetesen és a sok smink maga is kellemetlen érzés volt. Egy éve vásároltam egy alapozót, de azzal is nagyon mű érzésem volt. Olyan volt, mintha photoshop-oltak volna. Lehet, hogy a tudatlanságom miatt nem megfelelőt választottam, vagy csak egyszerűen nem vagyok hozzászokva, ezt nem tudom. Nem rég szereztem tudomást a BB krémekről, és izgatja a fantáziámat, hogy ha az kvázi egy színezett arckrém, talán nem olyan diszkomfortos érzés viselni, de nem tudom, mennyire alkalmas az én arcomra. Olvastam, hogy zsírosodásra hajlamos bőrnél gondosan meg kell választani, mit rakok fel, ha nem akarok élő diszkógömb lenni.

Szerintetek érdemes kipróbálni egy megfelelő BB krémet, vagy inkább találjam meg életem alapozóját és próbáljak együtt élni vele? Tudom, hogy mindenkinek más válik be, de esetleg tudnátok javasolni valamit, mivel érdemes kezdenie egy hozzám hasonló problémás amatőrnek? Mit érdemes figyelni? Melyik márkákat kerüljem?

Rövidebb szöveget terveztem, ezért elnézést kérek.

A válaszokat előre köszönöm.



2020. jún. 6. 19:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Attol fugg, hogy az a fontosabb, hogy atombiztos fedes legyen, vagy hogy jol erezd magad. Egy BB krem nehezen fogja azt lefedni. De ha alapozoban nem erzed jol magad, akkor a BB krem jo valasztas lehet.BB krembol erdemes kulfoldi oldalakon is szetneulzni, mert a drogeriakban kinosan keves a szinvalasztek.

Vannak olyan alapozok is, amik kozepes fedesuek, en maybelline-t hasznaltam illetve catrice alapozoit. Mindegyik egesz jo.

Masik megoldas lehet, hogy beszerzel egy jo minosegu korrektort es azt hasznalod a problemas teruletekre.

2020. jún. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Járj kozmetikushoz,és ha már Bb krémet kensz rá kenhetsz ra egy jo öszetevöjü alapozót is.
2020. jún. 20. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!