Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A gellakk nagyon tonkre teszi...

A gellakk nagyon tonkre teszi a kormom?

Figyelt kérdés
Illetve ti hany eves korotoktol jartok kormoshoz? + valahol hallottam, hogy a gellakkot lelehet oldani es nem muszaj reszleni, ez igaz? Mert en eddig egyszer voltam kormosnel es o reszelte...

2020. jún. 17. 19:11
 1/9 A kérdező kommentje:
*reszelni :)
2020. jún. 17. 19:12
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Körmös reszeli mert gyorsabb. Ha otthonra veszel oldoszert, akkor meg tudod csinálni.

Nekem 15-16 evesen volt először géllakkom es kesobb műkörömre váltottam

Nyilvan valamennyire tönkreteszi de mivel ujabb reteg rá van téve nem veszed észre. Csak akkor latszik ha semmi nincs a körmödön. Akkor viszont meg kell várni hogy lenőjön.

2020. jún. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

Szia! Kb. 1 éve van géllakkom (15 évesen kezdtem) az én körmösöm is reszeli. A körmeim így egy év alatt sajnos elgyengültek, ha töltésen vagyok és nincs rajta semmi akkor olyan mint a papír.


Bár nem tervezem abbahagyni a géllakkozást, mert szerintem sokkal könnyebb vele az élet, biztosan sok időbe tellne, hogy újra megerősödjenek a körmeim.

2020. jún. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigieket, az utolsotol kerdeznek: amikor beteszed a kezed az uv lampaba, neked nem faj? Mert nekem egett egy kicsit es mondtad, hogy vekonyak a kormeid...
2020. jún. 17. 20:42
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Nekem nem szokott égetni, de ez szerintem sok mindentől függ. A köröm típusától, a lámpa és az anyagok minőségétől amit a körmös használ.
2020. jún. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Körmösként mondom, nem a reszelésen (vagy oldáson) múlik, hanem a körmösön. Nem egy vendégem jött át más körmöstől, akinek szét volt reszelve a körme. Nem szabad erős szemcséjű reszelővel reszelni, hanem finomabbal kell, ez persze időigényesebb, ezért sok körmös durvább reszelővel nekiesik. Nekem van, hogy 5 körömről 10 perc, hogy lereszeljem (+ benne van a hossz levétele is), tehát 2 kézről 20 perc az előző eltávolítása és az illetőnek nincs elvékonyodva a körme. Nem az időre hajtok, hogy 5 perc alatt leszedjem 10 körömről a gél lakkot. Viszont 2 "csak" gél lakkos vendégem van, a mai világban elterjedtebb az erősített, én is inkább azt preferálom, ez azt jelenti, hogy base gel (vagy compact base gel) van a gél lakk alatt. És töltéskor elég addig a rétegig leszedni a színt, tehát nem ér a saját körömhöz reszelő (kivéve a lenövés mattításakor). Azt viszont a legalacsonyabb fokozaton csiszolom, finomabb csiszolófejjel, ezek erős anyagok, gyakorlatilag a színt gyorsan lekapom géppel, a saját köröm nem sérül, hiszen a compact base gel által fedve és védve van. Oldani biztosan van, aki oldja, de szerintem kevesen. A legtöbb körmös tényleg azzal cseszi el a körmöt, hog durvább reszelővel áll neki eltávolítani. Na ettől tud vékonyodni a köröm, illetve attól is, ha még a gél lakk előtt túlreszeli, ehhez elég szinte mattítani.

Nekem a legfiatalabb gél lakkos vendégem 15 éves, alkalmakra - pl. esküvő - szülői beleegyezéssel 13 éves volt a legfiatalabb vendégem, neki akkor volt először és azóta sem, mivel ugye csak egy alkalom erejéig kellett.

2020. jún. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mi van a géllakkokban, de nekem tönrketeszi a körmöm. Reszelés nélkül is felpuhul alatta. Úgyhogy én lemondtam róla.
2020. jún. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7 milyet használsz és hogy készíted elő, ha nincs alatta megreszelve? (Már ha magadnak készíted, nem körmös csinálja)

Én Crystalossal dolgozom és egy vendégemnek sincs ilyen baja.

2020. jún. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom, hogy nincs megreszelve előkészítésnél, hanem hogy nem járok rendszeresen, tehát nem a reszeléstől puhul meg a körmöm.

Csináltam én már magamnak is, meg nem mondom már mivel, de valami neves készlet volt.

Szakember is tette már föl. Ugyanez. Egyébként kapa erős körmeim vannak, azért sajnálom rá feltenni, mert amúgy szép lenne. És nem csak én jártam így, nem egyedi eset. Kapásból kettőt is tudok még. Én nem csodálkozom, hogy a géllakkosoknak rövid körmeik vannak többnyire, csak magamon a hosszú (sajátot) szeretem.

2020. jún. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!