Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Helix piercing gyulladt és...

Helix piercing gyulladt és púpos, mit tudnék csinálni vele?

Figyelt kérdés

Lassan másfél éves a dupla helixem, abból az egyik már úgy háromnegyed éve nem fáj, semmi baj vele... Viszont a másik kb. 1 hete újra bedurrant, pár napig minimálisan gennyes is volt, és egy hatalmas púp volt/van mellette. Tisztításkor kilyukadt a púp, véres lötyi folyt belőle, de mindig újra megtelik.

A kép elég csúnya, a felső az átlagos állapota, az alsó a tisztítás utáni (a hidrogén peroxid kipezsegteti a bőr alatt, azért ilyen sárgás-fehéres)

Ha a szokásos lesz a forgatókönyv, akkor a púp majd összeesik, aztán ugyanúgy fájni fog még hónapokig, majd újra púpos lesz és így tovább, már nagyon unom. Ilyen csúnya már rég volt, nem is értem, hogy ennyi idő után mi történt vele... A hidrogén peroxidon kívül mit tudnék még rátenni? Teafaolajat olvastam, máshol viszont azt írják, hogy bőrre nem szabad tenni...


[link]


2020. jún. 26. 01:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is másfél éves a helixem, és még mindig van rajta egy kis púp :/


Gennyesedés ellen tudom ajánlani a teafa olajat, nagyon jól fertőtlenít és szárít.

A másik a tetran nevű krém.

Én személy szerint úgy csinálom, hogy bekenem este a tetrannal majd másnap leszedem a krémet teafával.

Nekem nagyon szépen elmulasztotta a gyulladásokat.

Illetve a kamillás tea borogatást tudom ajánlani.

2 kanál szárított kamillavirágot rakok egy bögrébe, majd rá a felforralt vizet. Egy kis tányérral lefedem egy 10-15 percre, majd leszűröm.

Márciusban voltam vele piercingesnél, aki azt mondta, hogy ezek a gyulladások és puklik a haj miatt vannak, ahogy beakad vagy megrántjuk. Ajánlott rá egy orvos által felírható krémet, csak már elfelejtettem a nevét.

Ha nem válnak be a fent említettek, akkor menj el vele piercingeshez.

2020. jún. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyes, ilyen faaszságok helyett: hidrogén-peroxid és 2 hét múlva semmi baja nem lesz a fülednek


tetran sem való rá, mert ugyan az gyógyszer, de pont nem tud bemenni a lyukba.


Kérdező, a te füleddel viszont doki, rossz helyre is van szúrva illetve nagyon ocsmányul be van gyulladva. Ha a hidrogén-peroxid nem segít rajta, akkor csak az orvos fog.

2020. jún. 26. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a hidrogén-peroxid egyáltalán nem segített, legelső piercingemnél azt használtam, de ugyan úgy be volt gyulladva.

Nekem a tetran és a teafa vált be, de kinek mi a jó megoldás

2020. jún. 26. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenképp adok egy esélyt már bárkinek, mert kivenni semmiképp sem szeretném.

2-es, miért gondolod, hogy rossz helyre van szúrva? Szalonban csinaltattam, elvileg olyannal, aki ért hozzá. :( Orvos biztos kivetetné, de annyira én még nem látom vészesnek, na meg most háziorvoshoz is nehézkes bekerülni, nem, hogy máshova (bár sok mindent megmagyarázna, ha rossz helyre lenne szúrva...)

2020. jún. 26. 08:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Na update, még aznap elmentem vele egy másik piercingerhez, hogyha esetleg ki kéne cserélni, vagy ilyesmi, meg hogy tényleg rossz helyre lehet-e szúrva... Annyit mondott, hogy ez nem annyira vészes, 70%-os alkohollal és sóoldattal kezeljem. Szkeptikus voltam, mert mindenhol azt olvastam, hogy alkohollal semmiképp nem szabad kezelni, de gondoltam sok év tapasztalattal nem mond hülyeséget. És képzeljétek: 1 hét alatt teljesen meggyógyult! Leszáradt a ronda púp, simán tudom már forgatni (2 hete bepisiltem volna szerintem ha megpróbálom). Ennyire még soha nem volt szép a másfél év alatt. :) Szóval hihetetlen, de az alkohol volt a megoldás. Annyira megkönnyebbültem hogy elmúlt a púp és a fájdalom is. Igaz, naponta elég sokszor kezeltem, akár 3-4x is, de megtette a hatását. És csak néhányszor csípett. Szóval aki ilyen helyzetben van, annak nagyon ajánlom a gyógyszertári alkoholt (még akkor is, ha mások nem)
2020. júl. 7. 02:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!