Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Igénybe vennétek olyan sminkes...

Igénybe vennétek olyan sminkes szolgáltatását, akinek nincs papírja a végzettségről?

Figyelt kérdés

Már évek óta sminkelem a barátnőimet, magamat. Szeretem ezt csinálni és a visszajelzések alapján valamennyire jól is megy. Sminkmester ismerősömtől sok mindent elsajátítottam elméleti szinten, és gyakorolni is volt lehetőségem.

Nem szeretnék több százezer forintot költeni egy tanfolyamra, hiszen úgy érzem, nem adna annyit.

Viszont hobbiból szívesen készítenék alkalmi sminkeket. Gondoltam rá, hogy bérelek egy kisebb üzlethelyiséget ebből a célból. Illegális lenne tényleges végzettség nélkül ilyen tevékenységet folytatni? Illetve ti mennétek olyanhoz, akinek nincs papírja mint sminkes, viszont láttok képeket a munkáiról, amik alapján viszonylag jó sminkeket készített?

Minden választ szívesen fogadok!



2020. júl. 17. 01:08
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Én nem mennék.

Értem én, hogy értessz ehhez, de te mit gondolnál olyan személyről, aki kontárkodik, de nem áldozna be pár százezer forintot, hogy legyen róla hivatalos papírja?

Persze most soknak tűnik egy ilyen tanfolyam ára, de szerintem vissza fogja hozni és legalább technikákat is tanulsz.

Bocs, de ha nem profi sminkessel akarom megcsináltatni az arcom, akkor én magam fogok nekiállni. Nem vagyok profi, de YouTube-ról szinte bárki tud copyzni egy menő sminket ha megszerzi a termékeket és ecseteket.

2020. júl. 17. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokan mennek ilyen sminkesekhez, szóval biztos lenne munkád, de nekem a lelkiismeret nem hagyná. Nem a papír miatt, mert eleve nem kell hozzá egyetem hogy sminkelni tudj, de fontosak az alapok. Ezért végeztem el én is egy smink kurzust.

Már szinte mindent tudtam ami tudható, de anélkül nem akartam nekiállni, és hidd el hogy volt ám meglepetés! Amiről azt hiszed tudod, kiderül hogy semmit sem tudsz igazából.

Nagyon nem mindegy hogy magadat vagy pár ismerőst sminkelsz, vagy ismeretlen embereket 16-tól 86-ig!

Ismerned kell a termékeket, a higiéniát, a bőrtípusok kezelését, színelméletet, egy kis művészeti érzés sem árt (én művészetit fejeztem, és nagyon is kellett, anélkül nem ment volna).


Nem mondom hogy muszáj egy tonna diploma ahhoz hogy sminkesként tevékenykedj, de legalább pár év gyakorlatod legyen mielőtt nekiállsz! Én 2 éve végeztem a tanfolyamot, és még mindig csak minimális összegért, vagy ingyen vállalok sminkeket, amíg nem vagyok profi, és mélységesen felháborít, hogy az ismerőseim mondjuk, akik nem sminkesek, nem is tudnak sminkelni, de megcsinálják és ki is fizettetik a kliensekkel rendesen.

2020. júl. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve ti mennétek olyanhoz, akinek nincs papírja mint sminkes, viszont láttok képeket a munkáiról, amik alapján viszonylag jó sminkeket készített?"


Ingyen mennék hozzá, pénzt nem adnék neki. Hobbiért nem jár pénz, azt munkáért kapja az ember.

2020. júl. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen a papír dönti el kinek menyi a valódi tudása, tehetsége az adott dolgokhoz,pl:Harrison Ford ács volt mégis szinészi pályára lépett :D.

Ez csak egy példa, szóval lehet hogy egy olyanál többet tudsz gyakorlatban mint egy olyanak akinek van Oks tanfolyamos papírja eről, de sajnos az emberek itélkeznek hamar nem adnak esélyt, így szerintem ha ezt akarod űzni akkor valahogy old meg hogy elvégezd a tanfolyamot és meglegyen az a nyamvadt papír ami bizonyitja a tudásod, valóban nem olcsóak esetleg részlet fizetés vagy valami támogatást kérhetsz, amugy én is sminkes tanfolyamot akarok végezni, de persze amellett mást is válalok, jobb több lábon állni, sok sikert.

2020. júl. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tehát akkor egyéni vállalkozó lennél?
2020. júl. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!