Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Üdv mindenkinek! Parfüm,...

Üdv mindenkinek! Parfüm, illatszer témában szeretnék érdeklődni, kinek milyen termék, esetleg házilag kikevert parfümolaj-parfüm vált be...?

Figyelt kérdés

Sajnos migrénes vagyok, és a legnagyobb trigger az a szagokban nyilvánul meg, semmilyen tartós, erős illatot nem tudok hordani, pedig nagyon szeretnék.

Valakinek van hasonló problémája, és termék, amit elviselt?

Vagy esetleg házilag kikevert illatkombináció?



2020. júl. 29. 00:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a tartós, erős illatokat nem bírod, akkor esetleg próbálkozz testpermettel, az csak pár óráig érződik és általában nem olyan tömény (vagy legalábbis nem sokáig). Meg így természetesen jóval olcsóbb is egy parfümnél. Vagy keress olyan parfümöt, aminek nincs tömény illata, csak valami enyhe kellemes, púderes.
2020. júl. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok, csak nekem nem migrént, hanem órákig tartó hányingert, émelygést tudnak kiváltani parfümök (és még akár dezodorok is), ezért nem mindegy, hogy mi van az emberre fújva. :)


Valószínűleg teljesen egyedi lesz nálad, hogy neked mi fog beválni.


Próbáld ki esetleg azt, hogy ha van a közeledben drogéria, ahol sok parfüm teszter van, akkor amikor arra jársz, beugrasz és egyet alkalmanként a csuklódra fújsz.

Így aznap megfigyelheted, hogy rosszul vagy-e az adott terméktől.


Használtam már gyári parfümöket és illóolajokat is, ez is teljesen egyéni, hogy mitől voltam rosszul.

Sőt, még attól is függ, hogy pl. levendula illóolaj, de melyik gyártó?

Az Aromax levendula illóolaj régebben nagyon jó volt, de pl van olyan gyártó, amelynek a levendula illóját sem bírtam.


Szóval ezt nagyon ki kell tapasztalnod majd és tényleg érdemes csak tesztert használni első körben, mert egy-egy parfüm irdatlanul drága és ha megveszed, de mégsem tudod használni, akkor veszteség fog érni.


Vagy a barátnőid parfümjéből nyomj egy fújásnyit.


De biztosan fogsz találni olyat, ami jó neked, csak lehet, hogy egy kicsit hosszabb ideig tart megtalálni, mint másoknak.


Ha illóolajokat fogsz használni, akkor érdemes hígítani, mert a tömény illóolaj is okozhat émelygést, de ezt nem kell összekeverni azzal a hatással, ami egyszerűen az illatból ered, hanem lehet, hogy csak annyi a megoldás, hogy jobban fel kell hígítani.

Az illóolajakból alkoholos+vizes alapba cseppentve lehet házilag testpermetet készíteni.


Ennek készítési módja le van írva Biegelbauer Pál Gyógyító illatok című könyvében.

2020. aug. 1. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!